zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Voňavé dárky ke Dni matek: Víte, čím potěšit svou maminku?

Voňavé dárky ke Dni matek: Víte, čím potěšit svou maminku?
Autor: iStock Voňavé dárky ke Dni matek: Víte, čím potěšit svou maminku?
Vůně hrají v životě žen velkou roli a k ženám zkrátka patří. Potěšte svou maminku dárkem, který bude nejen krásně vonět, ale hlavně jí udělá radost.

reklama

Den matek má dlouhou tradici a vzdává úctu všem matkám a jejich lásce k dětem. Jeho oslavy u nás se datují již k roku 1923, kdyjeho propagátorkou byla Alice Masaryková. Tento svátek byl v Čechách pojat po vzoru USA, kde se myšlenka oslavy vzdávající poctu matkám zrodila již v roce 1907 a od roku 1914 je zde považován za svátek oficiálně. Nicméně svátek uctívající mateřství je oslavován po celém světě již po staletí. Již ve starověkém Řecku slavili den na počest úcty Rhey, bohyně plodnosti a mateřství. Nejedná se tedy o svátek komerční, za což by jej mnozí mohli dnes považovat. Den matek slavíme v České republicezpravidla druhou květnovou neděli, stejně jako je tomu v USA. Ve světě se tento svátek slaví v různých termínech, ale patří mezi jeden neuznávanějších a nejrozšířenějších svátků vůbec.

Den matek napříč světem

Tradice oslavy Dne matek jsou v každé zemi velmi různorodé. Většina zemí jej slaví dle tradic USA, kde svátek vychází na druhou květnovou neděli. Jsou ale také státy, kde pojali svátek jinak a datují jej k oslavám různých žen, například narozenin královny či jiné významné ženy, anebo podle tamních náboženských svátků. Pokud se podíváme například do Thajska, zde je tento svátek oslavován až v srpnu na počest narozenin tamní královny Sirikit. Jiná tradice je zase ve Španělsku, kde připadá svátek na první květnovou neděli a většinou je zde pojat společným rodinným obědem v některé z místních restaurací. Prostě jiný kraj, jiný mrav, ale podstata zůstává všude stejná, vzdát matkám poctu a potěšit je milým dárkem.

Rozkvetlé dárky zlepší náladu

Typickými dárky ke dni matek jsou například květiny, které symbolizují něžnost, jsou univerzálním znakem pro lásku a náklonnost a oblažují smysly svojí vůní. Ale nejen to. Květiny mají totiž blahodárný vliv nejen na náš fyzický stav, ale i na psychiku. Ze studie provedené na Rutgersově univerzitě v New Jersey vyplynulo, že rostliny jsou jednoduchým, avšak účinným prostředkem ke zlepšení nálady. Většina květin je spouštěčem pozitivních emocí a spokojenosti. „Dobrou náladu vyvolávají například různobarevné gerbery, které patří mezi často vyhledávaný druh květin. Zdraví prospěšné jsou i růže, které působí protizánětlivě a léčí kašel i nachlazení. Na nervový systém pozitivně působí chryzantémy,“ říká Jitka Mandysová z květinové doručovací služby Fleurop. Každopádně platí, že květinou nikdy nic nezkazíte, ať už vyberete jakýkoli druh.

Dárek pro maminku: Rozkvetlý monogram

Dárek pro maminku? Vyrobte jí rozkvetlý monogram!

Voňavé potěšení

Vůně ke každé ženě patří a nejen ta květinová. Pro ženy není důležité jen to, jak samy voní, ale vůně například ovlivňuje i jejich touhu po partnerovi. Mladší ženy inklinují spíše k vůním ovocným, zatímco vůně květinové preferují zralé ženy. Pokud tedy vyberete nějaký voňavý dárek, určitě svou maminku potěšíte a vykouzlíte jí úsměv na tváři.

Máme pro vás několik tipů:

Vytvořte kreativní dárkový koš s ovocem a sprchovými gely značky AUTHENTIC toya® AROMA,  například red watermelon nebo grapes & grapefruit (400 ml). Cena: 59 Kč. K dostání v prodejnách Globus, Albert, Hruška, Coop, Enapo, Makro.
Autor: archiv značky Vytvořte kreativní dárkový koš s ovocem a sprchovými gely značky AUTHENTIC toya® AROMA, například red watermelon nebo grapes & grapefruit (400 ml). Cena: 59 Kč. K dostání v prodejnách Globus, Albert, Hruška, Coop, Enapo, Makro.
Hýčkejte si svou maminku voňavým dárkem v podobě dárkové sady toaletní vody Montblanc s vůní květin a ovoce. Dárková sada obsahuje toaletní vodu (50 ml) a tělové mléko (100 ml). Cena 1023 Kč. notino.cz
Autor: archiv značky Hýčkejte si svou maminku voňavým dárkem v podobě dárkové sady toaletní vody Montblanc s vůní květin a ovoce. Dárková sada obsahuje toaletní vodu (50 ml) a tělové mléko (100 ml). Cena 1023 Kč. notino.cz

 

Zapomeňte na klasická květinářství a darujte mamince stylové luxusní květiny v originální ručně vyrobené krabičce od značky PrefereFleur. Cena kytice 1590 Kč, k dostání na www.preferefleur.com.
Autor: archiv značky Zapomeňte na klasická květinářství a darujte mamince stylové luxusní květiny v originální ručně vyrobené krabičce od značky PrefereFleur. Cena kytice 1590 Kč, k dostání na www.preferefleur.com.

 

Je-li vaše maminka tak trochu bohémka nebo máte pocit, že by potřebovala zapomenout na každodenní povinnosti a nepříjemnosti, potěšte ji novou něžnou jarní vůní Betty Barclay Bohemian Romance. Cena od 460 Kč. Fann.cz
Autor: archiv značky Je-li vaše maminka tak trochu bohémka nebo máte pocit, že by potřebovala zapomenout na každodenní povinnosti a nepříjemnosti, potěšte ji novou něžnou jarní vůní Betty Barclay Bohemian Romance. Cena od 460 Kč. Fann.cz

 

Doplňte mamince kouplenu o kvalitní kosmetiku John Paul Mitchell Systems® s čajovníkovým olejem. Mýdlo a jemný peeling Tea Tree Body Bar® (305 Kč), osvěžující holící gel Tea Tree Shaving Gel (499 Kč),  www.paulmitchell.cz/salony
Autor: archiv značky Doplňte mamince kouplenu o kvalitní kosmetiku John Paul Mitchell Systems® s čajovníkovým olejem. Mýdlo a jemný peeling Tea Tree Body Bar® (305 Kč), osvěžující holící gel Tea Tree Shaving Gel (499 Kč), www.paulmitchell.cz/salony

 

Dicora Urban Fit je minimalistická značka ze slunného Španělska pro všechny, kteří jsou aktivní, zajímají se o zdraví životní styl, ale zároveň nemají času nazbyt. Mamince můžete vybrat vůni MILAN nebo NYC. Cena 549 Kč, ve vybraných sítích parfumerií.
Autor: archiv značky Dicora Urban Fit je minimalistická značka ze slunného Španělska pro všechny, kteří jsou aktivní, zajímají se o zdraví životní styl, ale zároveň nemají času nazbyt. Mamince můžete vybrat vůni MILAN nebo NYC. Cena 549 Kč, ve vybraných sítích parfumerií.
Indulonu milovaly už naše prababičky. Tělové mléko Indulona meruňková krásně voní, působí proti stárnutí, udržuje pleť mladou, pevnou a jemnou.  99,90 Kč/250 ml.  Krém Indulona měsíčková je univerzální, hojivý a s nezaměnitelnou vůní. 49,90 Kč/75 ml
Autor: archiv značky Indulonu milovaly už naše prababičky. Tělové mléko Indulona meruňková krásně voní, působí proti stárnutí, udržuje pleť mladou, pevnou a jemnou. 99,90 Kč/250 ml. Krém Indulona měsíčková je univerzální, hojivý a s nezaměnitelnou vůní. 49,90 Kč/75 ml
Občas zažijeme něco, k čemu se rádi vracíme – vánek na mořské pláži, dotek milovaného člověka… K podobným zážitkům plným optimismu patří i nová, čistá a svěží vůně LANVIN. Cena od 949 Kč, ve vybraných sítích parfumerií.
Autor: archiv značky Občas zažijeme něco, k čemu se rádi vracíme – vánek na mořské pláži, dotek milovaného člověka… K podobným zážitkům plným optimismu patří i nová, čistá a svěží vůně LANVIN. Cena od 949 Kč, ve vybraných sítích parfumerií.
Vyjádřete mamince lásku kvalitní, malinovou, bio raw čokoládou či bonbony s příchutí malina-kokos od Iswari. Čokoláda má 60% podíl kakaové sušiny a pochází z nepražených vysoce aromatických ekvádorských bobů Arriba Nacional. Cena od 99 Kč, www.iswari.cz.
Autor: archiv značky Vyjádřete mamince lásku kvalitní, malinovou, bio raw čokoládou či bonbony s příchutí malina-kokos od Iswari. Čokoláda má 60% podíl kakaové sušiny a pochází z nepražených vysoce aromatických ekvádorských bobů Arriba Nacional. Cena od 99 Kč, www.iswari.cz.

 

-jk-

reklama

Související témata: den matek , dárky ke Dni matek , vůně , květiny , parfémy

reklama

Přečtěte si také

reklama