Voňavé dárky ke Dni matek: Víte, čím potěšit svou maminku?

Vůně hrají v životě žen velkou roli a k ženám zkrátka patří. Potěšte svou maminku dárkem, který bude nejen krásně vonět, ale hlavně jí udělá radost.

Den matek má dlouhou tradici a vzdává úctu všem matkám a jejich lásce k dětem. Jeho oslavy u nás se datují již k roku 1923, kdyjeho propagátorkou byla Alice Masaryková. Tento svátek byl v Čechách pojat po vzoru USA, kde se myšlenka oslavy vzdávající poctu matkám zrodila již v roce 1907 a od roku 1914 je zde považován za svátek oficiálně. Nicméně svátek uctívající mateřství je oslavován po celém světě již po staletí. Již ve starověkém Řecku slavili den na počest úcty Rhey, bohyně plodnosti a mateřství. Nejedná se tedy o svátek komerční, za což by jej mnozí mohli dnes považovat. Den matek slavíme v České republicezpravidla druhou květnovou neděli, stejně jako je tomu v USA. Ve světě se tento svátek slaví v různých termínech, ale patří mezi jeden neuznávanějších a nejrozšířenějších svátků vůbec.

Den matek napříč světem

Tradice oslavy Dne matek jsou v každé zemi velmi různorodé. Většina zemí jej slaví dle tradic USA, kde svátek vychází na druhou květnovou neděli. Jsou ale také státy, kde pojali svátek jinak a datují jej k oslavám různých žen, například narozenin královny či jiné významné ženy, anebo podle tamních náboženských svátků. Pokud se podíváme například do Thajska, zde je tento svátek oslavován až v srpnu na počest narozenin tamní královny Sirikit. Jiná tradice je zase ve Španělsku, kde připadá svátek na první květnovou neděli a většinou je zde pojat společným rodinným obědem v některé z místních restaurací. Prostě jiný kraj, jiný mrav, ale podstata zůstává všude stejná, vzdát matkám poctu a potěšit je milým dárkem.

Rozkvetlé dárky zlepší náladu

Typickými dárky ke dni matek jsou například květiny, které symbolizují něžnost, jsou univerzálním znakem pro lásku a náklonnost a oblažují smysly svojí vůní. Ale nejen to. Květiny mají totiž blahodárný vliv nejen na náš fyzický stav, ale i na psychiku. Ze studie provedené na Rutgersově univerzitě v New Jersey vyplynulo, že rostliny jsou jednoduchým, avšak účinným prostředkem ke zlepšení nálady. Většina květin je spouštěčem pozitivních emocí a spokojenosti. „Dobrou náladu vyvolávají například různobarevné gerbery, které patří mezi často vyhledávaný druh květin. Zdraví prospěšné jsou i růže, které působí protizánětlivě a léčí kašel i nachlazení. Na nervový systém pozitivně působí chryzantémy,“ říká Jitka Mandysová z květinové doručovací služby Fleurop. Každopádně platí, že květinou nikdy nic nezkazíte, ať už vyberete jakýkoli druh.

Voňavé potěšení

Vůně ke každé ženě patří a nejen ta květinová. Pro ženy není důležité jen to, jak samy voní, ale vůně například ovlivňuje i jejich touhu po partnerovi. Mladší ženy inklinují spíše k vůním ovocným, zatímco vůně květinové preferují zralé ženy. Pokud tedy vyberete nějaký voňavý dárek, určitě svou maminku potěšíte a vykouzlíte jí úsměv na tváři.

Máme pro vás několik tipů:

-jk-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 9. 2023

Dnes se k vám mohou dostat pikantní, ale možná i nepěkné drby. Můžete pochybovat o motivech blízkého přítele. Prozkoumejte všechny tipy, které dostanete, a zjistěte si skutečná fakta, než je přijmete jako pravdu. Mnohé informace budou pravděpodobně mylné. Vaše představivost je na výši, a tak byste se mohli pokusit psát nebo kreslit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.