ZÁZRAK: Dvě holčičky z jednovaječných trojčat byly rozděleny při náročné operaci

Po téměř 11 měsících života byly tyto srostlé holčičky konečně rozděleny. K úspěšnému zákroku došlo v nemocnici v americkém Texasu v půlce dubna.

Ximena, Scarlett a Catalina Hernandez-Torres se narodily loni v květnu jako jednovaječná trojčata. Ximena a Scarlett měly ovšem společného více než jen plodový vak. Narodily se srostlé v oblasti pánve se společným tračníkem, dělohou a vaječníky. Močový měchýř měla sice každá vlastní, ale ten Ximenin byl napojený na ledviny Scarlett a opačně. Něco takového se opravdu nestává často. Podle odborníků je pravděpodobnost, že se narodí trojčata, přičemž dvě z nich jsou srostlá, jedna ku padesáti milionům!

Pár hodin po porodu byly srostlé holčičky přepraveny do nemocnice v Texasu, kde se lékaři od té doby připravovali na jejich rozdělení.

Dlouho plánovaná operace začala ráno v úterý 12. dubna a trvala 15 hodin, i když samotné rozdělení holčiček zabralo podle lékářů hodin jen pár. Vyžádala si účast 9 chirurgů a zapojení týmu více než 50 odborníků. Lékaři v přípravě nic nepodcenili. Operaci si před tím několikrát nacvičili a na zkoušku vyrobili i 3-D modely orgánů holčiček.

Zákrok podle chirurgů proběhl nad očekávání dobře. Ximena sice druhý den po rozdělení musela na další operaci kvůli problémům s ledvinou, její stav se ale podařilo stabilizovat a dobře si vede i její sestra Scarlett, která v době druhé operace své sestry spokojeně dřímala.

Foto: Hernandes Torres/Facebook

„Cítím ohromnou úlevu. Potom, co jsme se celý den a noc nervovali a nemysleli na nic jiného než na to, jak to dopadne, jsme nevýslovně šťastní,“ prohlásil po zákroku otec trojčat Raul Torres. „Od začátku jsme měli k lékářům plnou důvěru a věděli, že se jim to podaří.“

Podívejte se, co všechno malé holčičky za svůj krátký život dosud prožily:

Michaela Kovářová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.