Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

ZÁZRAK: Dvě holčičky z jednovaječných trojčat byly rozděleny při náročné operaci

Po téměř 11 měsících života byly tyto srostlé holčičky konečně rozděleny. K úspěšnému zákroku došlo v nemocnici v americkém Texasu v půlce dubna.
Vydáno: 27.04.2016
Srostlé holčičky se narodily spolu s další holčičkou jako trojčata
Srostlé holčičky se narodily spolu s další holčičkou jako trojčata Autor: Hernandes Torres/Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ximena, Scarlett a Catalina Hernandez-Torres se narodily loni v květnu jako jednovaječná trojčata. Ximena a Scarlett měly ovšem společného více než jen plodový vak. Narodily se srostlé v oblasti pánve se společným tračníkem, dělohou a vaječníky. Močový měchýř měla sice každá vlastní, ale ten Ximenin byl napojený na ledviny Scarlett a opačně. Něco takového se opravdu nestává často. Podle odborníků je pravděpodobnost, že se narodí trojčata, přičemž dvě z nich jsou srostlá, jedna ku padesáti milionům!

Pár hodin po porodu byly srostlé holčičky přepraveny do nemocnice v Texasu, kde se lékaři od té doby připravovali na jejich rozdělení.

Dlouho plánovaná operace začala ráno v úterý 12. dubna a trvala 15 hodin, i když samotné rozdělení holčiček zabralo podle lékářů hodin jen pár. Vyžádala si účast 9 chirurgů a zapojení týmu více než 50 odborníků. Lékaři v přípravě nic nepodcenili. Operaci si před tím několikrát nacvičili a na zkoušku vyrobili i 3-D modely orgánů holčiček.

 

Zákrok podle chirurgů proběhl nad očekávání dobře. Ximena sice druhý den po rozdělení musela na další operaci kvůli problémům s ledvinou, její stav se ale podařilo stabilizovat a dobře si vede i její sestra Scarlett, která v době druhé operace své sestry spokojeně dřímala.

Po rozdělení jsou už holčičky opravdu tři. Foto:                                                                                                  Foto: Hernandes Torres/Facebook

 

„Cítím ohromnou úlevu. Potom, co jsme se celý den a noc nervovali a nemysleli na nic jiného než na to, jak to dopadne, jsme nevýslovně šťastní,“ prohlásil po zákroku otec trojčat Raul Torres. „Od začátku jsme měli k lékářům plnou důvěru a věděli, že se jim to podaří.“

Podívejte se, co všechno malé holčičky za svůj krátký život dosud prožily: 

 

Michaela Kovářová

Holčičky už žijí odděleně

11 dojemných fotografií: Siamská dvojčátka před a po operaci!

Thomas se narodil ve 23. týdnu těhotenství

DOJEMNÁ GALERIE: Před a po. Předčasně narozené děti

Malinká J'Zyra Thompson

Tragická smrt batolete! Sourozenci upekli sestřičku v troubě!


Článek je zařazen v: operace, trojčata, siamská dvojčata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama