Rodinné vztahy podle horoskopu: Kdo příbuzným dobře radí a kdo je nejvíc štve?

Rodinné vztahy jsou komplikované a s příbuznými je často složité vycházet. To ukázala i covidová doba, kdy spolu rodiny kvůli karanténě trávily mnoho času a docházelo i k velmi zbytečným hádkám. Jistě si vzpomenete, kdo u vás v rodině konflikty vyvolává a kdo je naopak uklidňuje. Vliv na to má i znamení.

Oheň: Beran, Lev, Střelec

Ohnivá znamení, jak už jejich element napovídá, vám dodají pocit, že jste v teple u rodinného krbu, zároveň je ale třeba si na ně trochu dávat pozor. Berani, Lvi a Střelci se budou vždy snažit o utužování rodinných vztahů, budou svým příbuzným volat a ptát se, jak se jim daří a pravděpodobně budou také organizovat větší sešlosti.

Jejich entusiasmus je nakažlivý, často ale bývají tito lidé tolik horliví, že mohou působit panovačně. Když je naštve blízký člen rodiny, nebojí se mu říct přesně to, co si myslí, čímž občas vyvolávají konflikty. Přestože jsou občas netaktní, svou rodinu by za nic nevyměnili.

Země: Býk, Panna, Kozoroh

Býci, Panny a Kozorohové, jak element jejich znamení napovídá, se drží při zemi. Jde o lidi pragmatické a tak trochu konzervativní, dodává jim to pocit bezpečí. K životu přistupují s opatrností, co jde, to plánují a jsou tu vždy pro své nejbližší, zejména pak pro rodinu. Uvnitř té jsou to právě oni, komu příbuzní volají o radu a pomoc.

Pro tato znamení je složité měnit názory, když už mají na věc nějaký utvořený. Pokud se s nimi hádáte, je lepší to jednoduše přejít, protože jejich úhel pohledu jiný nebude. Když je ale vše v pořádku, pocítíte, že vás tito lidé zahrnují láskou, byť slovy své emoce neumí dát úplně najevo.

Vzduch: Blíženci, Váhy, Vodnář

Vzdušná znamení se neustále vyvíjejí a mění. Jako příbuzní proto mohou občas lézt na nervy, především těm, kteří jsou skutečně zodpovědní - oni sami jsou totiž velmi spontánní, otevření všemu a velmi nezávislí. Nesnáší jakékoliv příkazy a zákazy, ty přicházející od rodiny nevyjímaje. Jedná se o svobodné duše, které rády prozkoumávají, co život nabízí, poznávají nové lidi a objevují nová místa.

Pokud jde o rodinu, je nepravděpodobné, že právě jedno z těchto znamení svolá sešlost, ba naopak je docela možné, že na ni ani nedorazí, protože je bude intuice volat jinam. Když už se s nimi ale příbuzní uvidí, dobře si s nimi popovídají. Blíženci, Váhy i Vodnáři jsou mistři komunikace a proto pro ně i případné řešení rodinných konfliktů bude hračka.

Voda: Rak, Štír, Ryby

Vodní znamení spoléhají na instinkty, pocity a myšlenky, spíše než na logiku a racionalitu. Jsou velmi empatická a potřeby svých příbuzných upřednostňují před těmi vlastními. Kvůli tomu ovšem občas působí spíš jako oběti své rodiny, než jako její spokojení členové. Jde o velice emocionální osoby, které důvěřují své intuici a před kterými nemá cenu cokoliv skrývat. Vaše tajemství vždy odhalí.

Pokud budete potřebovat, aby vás někdo vyslechl a poskytl vám cennou radu, právě příbuzný narozený ve vodním znamení bude tím pravým. Umí se ale také naštvat, především pak proto, že lidé často nejsou schopni jim vycházet vstříc a vracet jim tak jejich milé chování. I vůči členům rodiny umí držet vztek velmi dlouho a proto je dobré si dávat pozor, abyste jim neublížili.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.