Romana přemůže tréma. Soupeřce dá omylem chilli a použije prošlou surovinu

Prostřeno! S27 (44) - Prošlá smetana

V souboji o nejlepší menu se ve čtvrtek pokusí překonat soupeře manažer Roman. I když si jídlo pečlivě natrénoval, tréma zapracuje. Servíruje něco jiného, než má, spálí karamel a do dortu dá klidně prošlou surovinu. Jak obstojí před kritickými soupeři?

Čtvrteční hostitel Roman z Moravskoslezského kraje žije s dlouholetou partnerkou a devítiměsíční dcerou. Po osmi letech v Nizozemí se přestěhovali zpět do Česka a případná výhra v soutěži by padla na svatbu. Roman je pečlivý a jídla na menu trénoval tak často, že cheesecake už nikdo z jeho blízkých nechtěl ani vidět. Má rád svého psa, kdysi hrál fotbal a ping pong, dnes kvůli rodině a práci nemá na nic jiného čas. Roman bude podávat bruschettu, dýňovou polévku se slaninou a dýňovými semínky, kuřecí roládu se šťouchanými bramborami a karamelový cheesecake.

Vývar na polévku nebude Roman dělat domácí, ale z bujónu. Přizná to hostům? Roláda bude sice kuřecí, ale pěkně proložená slaninou. Vaření půjde hostiteli od ruky, ale přece jen přijde zrada. Roman zjistí, že šlehačka na cheesecake je prošlá. Do obchodu pro novou se mu očividně běžet nechce, a tak sraženou hmotu ochutná. „Ale není zkažená,“ odtuší zkušeně a dá se do šlehání. Malinko ho to rozhodí a vzápětí spálí karamel, takže se zdrží přípravou nového.

Podívejte se, jak Roman vybruslí z trapné situace:

Kristýna svoji polévku nedostane

Hosté se na jídlo po přečtení menu těší, ale ne všechny pojmy jsou jim známé. „Předkrm je „brucheta“. Nevím, co to je, abych byl upřímný,“ přizná důchodce Petr. Pečivo na předkrm nebude domácí. Jak si můžete na prima+ připomenout, pro Roberta to bylo tento týden zásadní téma. Roman se bojí jeho reakce na kupovanou bagetu.

V předchozích dnech Kristýna přiznala, že nemá ráda pálivá jídla. Proto na ni bude při vaření Roman myslet, a připraví jí extra porci dýňové polévky. Vtipné ovšem bude, že se nakonec její porce na stůl vůbec nedostane. Roman je velký zmatkář a nervozita udělá své. Chybu si uvědomí příliš pozdě, už mu bude hloupé s tím cokoli dělat. „Kristýnce jsem připravil bez chilli, ale naložil jsem ti s chilli,“ omlouvá se Roman. Kristýna i tak snahu ocení. Vpodvečer v Prostřeno! uvidíte, jestli se soutěžící přikloní k taktizování, nebo budou hodnotit podle toho, jak jim chutná.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.