Vzdor se mu nevyplatil: Z 1. MISE odchází sympaťák, který pracoval s hereckou hvězdou

1. MISE (4) - upoutávka

Pochybení, vzdor nebo nedůvěra v rozhodnutí vedoucích se v 1. MISI neodpouští. O tom se už přesvědčil i mladý lékař Ivan Kučera, který se vymezil proti plukovníkovi Hofmanovi. Doplatil na to svým odchodem z projektu. Co spojuje mladého herce Petra Kolmana s jeho seriálovou postavou? Zachoval by se stejně? A jak se mu pracovalo se světově známým hercem? Podívejte se na Petrův exkluzivní medailonek a fotogalerii.

Po Ondřeji Kubinovi a Zuzaně Novotné odchází ze seriálu 1. MISE, který byl ve středu večer opět na první příčce sledovanosti, další frekventant. Petr Kolman alias kadet Ivan Kučera nesouhlasil s nekompromisním plukovníkem Hofmanem ohledně jeho výběru mezi dvěma pacienty, z nichž na jednom měli vyzkoušet experimentální léčbu. Za vyzrazení této informace rodinným příslušníkům nemocných a otevřenému odmítavému postoji byl ihned vyloučen.

Představitel odvážného frekventanta Petr Kolman ale odchází ze seriálu jen velmi nerad. „Je mi to strašně líto, opustil jsem tam skvělou partu lidí. Přál bych si, abych to tam mohl víc zamíchat. Věděl jsem to od začátku, osobnostně jsem s tím samozřejmě nesouhlasil, rád bych tam zůstal, ale už jsem s tím smířený,“ řekl Kolman ke svému odchodu.

Petr Kolman se svou rolí v 1. MISI souzní

Se svou rolí má společného víc, než by se mohlo zdát. „Snažím se být klidná povaha, hodně jsem souzněl s postavou Ivana Kučery, role byla hodně podobná mému osobnímu životu. Snažím se řešit věci s klidem, ale jakmile je nějaké bezpráví, bouchnu do stolu,“ vypráví Petr, který by tak dost možná i ve skutečném životě reagoval ve vypjaté chvíli stejně jako jeho Ivan.

Není to přitom jediná věc, která ho s postavou frekventanta, jenž se snažil uspět v armádním výcviku, spojuje. Petr sám by si totiž drsný vojenský dril klidně zkusil. „Já bych na vojnu určitě šel, kdyby ta povinnost byla. Láká mě to a myslím, že to řada kluků v dnešní době potřebuje. Nejsem výjimkou,“ přiznává Petr s tím, že by se nebál ani tvrdých podmínek výcviku. „Zajímal by mě ten dril. Je zajímavé si to zahrát a alespoň trošku poznat, jaké to je,“ dodává Petr, který na rozdíl od mnohých svých kolegů z 1. MISE neměl herectví odmalička jako vytyčený cíl.

Poslechněte si více o první životní misi Petra Kolmana:

Sympaťák Kolman neplánoval být hercem

„Rozhodně jsem si nepředstavoval, že budu herec. Táta si asi myslel, že půjdu jeho směrem, je inženýr – modelář. Přál by si, abych převzal jeho dílničku ve sklepě a dělal modely. Ale vydal jsem se jinou cestou,“ vypráví Petr, který pracoval třeba v kartotéce v nemocnici, v korporátu nebo za barem. Jeden čas vypomáhal i v obchodě se sportovním lukostřeleckým vybavením. Jeho velkou láskou je také hudba, které se věnuje dokonce déle než divadlu. Zkusil si tak i pár menších hudebních produkcí pro divadelní představení.

Spolupracoval i s mezinárodní hereckou hvězdou

V období covidu se dostal na natáčení zahraniční produkce, kde pracoval jako Covid PA, což znamená, že se staral o bezpečné natáčení z hlediska covidových regulí a opatření. Díky tomu měl možnost setkat se třeba s hercem Lambertem Wilsonem, jenž ztvárnil jednu z hlavních rolí ve filmu Matrix. A jak na tento zážitek vzpomíná? Na světově známého francouzského herce pěje jen samou chválu. „Je to neskutečně talentovaný, milý a vstřícný člověk, který zná svoji hodnotu a nedívá se na vás jako na sluhu, ale jako na člověka,“ hodnotí spolupráci se slavnou hvězdou Petr.

Pokud jste nestihli díl, který se stal Petrovi osudným, sledovat v televizi, můžete si ho pustit v archivu na iPrima.cz.

Další napínavá epizoda seriálu 1. MISE vás čeká ve středu od 20:15 na Primě. Jestli se jí už nemůžete dočkat, máte možnost se na ni exkluzivně podívat již nyní v naší Videopůjčovně.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.