13 nejbizarnějších úmrtí, ke kterým došlo v mekce vrahů Midsomeru!

Vraždy v Midsomeru I - upoutávka

Nebýt pozoruhodné četnosti vražd v malém Midsomeru, nebylo by ani kultovního britského krimiseriálu. Bratranci Barnabyovi dosud vyšetřili více než 300 midsomerských vražd. Za větší pozornost pak stojí ty nejbizarnější z nich.

V anglickém Midsomeru bývá slunečno, bydlení v tamních květoucích vískách je jak vystřižené z katalogu. Jen ten počet vražd je tam trochu vyšší než jinde. Zatím vzniklo 22 řad legendárního seriálu, který nepřestává bavit jak diváky, tak samotné tvůrce. Však také filmaři, kteří stojí za natáčením těchto populárních detektivek, nenechají žádný detail náhodě. Rekvizitářům navíc značně zpestřuje práci fantazie scenáristů, kteří obětem zločinu vpisují do osudu vskutku nápadité skony. Smrt obětí Vražd v Midsomeru už mimo jiné způsobily svíčka, tekutý nikotin, nebo dokonce archivní červené víno. Připomeňme si nejpodivnější pěkně popořadě.

13. nejbizarnějších vražd v Midsomeru

 1. V Midsomeru viděl detektiv Barnaby už hodně vražd. I tak s ním ale oběť upálená uvnitř obří slámové sochy pořádně otřese. Ironií osudu je, že ji podpálil místní farář. (7. řada – 6. díl).
 2. Sklenka vína před spaním je prý zdravá. Katapultování lahví archivního vína na oběť připoutanou k terči na zemi kroketovými brankami už poněkud méně. (8. řada – 6. díl)
 3. Natáčení historického filmu se může pěkně zvrtnout. Zvlášť když je rekvizita gilotiny až příliš skutečná. (10. řada – 7. díl)
 4. Připomínat si nejrůznější historická výročí je midsomerská tradice, která ale může dopadnout dost špatně, když se třeba z revolveru z 1. světové války dá stále ještě vystřelit… (11. řada – 2. díl)
 5. Smrt uprostřed kouzelnického vystoupení bohužel není žádný trik. Jak Barnaby odhalí, jejím původcem je jed ze vzácné tropické žáby. (11. řada – 5. díl)
 6. Ani ubodání nemůže být v Midsomeru „obyčejné“. Barnaby tak oběť najde přivázanou k miniatuře vesnice, přesně ve stylu Gullivera… (12. řada – 5. díl)
 7. Vraždy v Midsomeru občas získají ještě děsivější charakter než obvykle. Třeba když první oběť zemře zdánlivě po kousnutí upírem a druhá se udusí omotaná obvazy jako mumie… (15. řada – 3. díl)
 8. Tento konec by nepotěšil ani největšího milovníka sýrů. Ani Barnaby nemůže uvěřit tomu, že byl někdo zabit sýrem. Respektive rozdrcen velkým sýrovým kolem. (15. řada – 6. díl)
 9. Být utýrán k smrti divočákem poté, co vás někdo přiváže ke stromu a potře lanýžovým olejem, je už moc kruté i na midsomerské poměry. (16. řada – 3. díl)
 10. A co říkáte na smrt pod pásy tanku, navíc v době míru? (19. řada – 1. díl)
 11. V Midsomeru může být smrtelné skutečně cokoli. Včetně výtisku vašeho oblíbeného komiksu, pokud vám ho někdo nacpe doslova do chřtánu. (20. řada – 3. díl)
 12. Ani rodinné muzeum v Midsomeru neujde vraždě. Sponzora místní výstavy domečků pro panenky někdo totiž zastřelí. Jak jinak než právě skrze jeden z domečků. (21. řada – 2. díl)
 13. Jestli něco zabíjí v Midsomeru opravdu často, pak je to elektřina. Ať už připojená k rotopedu, autu, či jezerní hladině. (21. řada – 4. díl)

Když jsme na začátku článku zmiňovali pečlivou práci rekvizitářů, za připomenutí určitě stojí i pravda o docílení dokonalé zimní atmosféry. Pokud se totiž natáčí v zimě, herci před každou scénou cucají kostku ledu. Díky tomu jim pak v mrazivém počasí nejde od pusy pára. Jde o nutné opatření, díky němuž se i v zimě můžou běžně natáčet epizody, které se odehrávají za teplého letního počasí.

Vraždy v Midsomeru se vyšetřují každý všední den vpodvečer na Prima KRIMI.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.