Do 1. MISE přicházejí noví frekventanti. Začíná nemilosrdný boj o pozice

1. MISE (5) - upoutávka

Plukovník Hofman z 1. MISE své svěřence vůbec nešetří. Připravil si pro ně další lahůdku. Do týmu zájemců o účast v zahraniční misi přivedl další dva adepty. Oproti ostatním ale mají jednu obrovskou výhodu – jsou to již atestovaní lékaři. Hofman tím vytvořil extrémně silné konkurenční prostředí a frekventanti začínají o své pozice tvrdě bojovat. Podívejte se na exkluzivní ukázky.

Pokud doteď panovalo mezi frekventanty 1. MISE mírné napětí, pak se nyní rozhořel opravdový boj. Herec Jan Dolanský jim jako plukovník Hofman naservíroval pořádnou porci nelehké zkoušky. Do jejich týmu totiž angažoval nové dva kadety, kteří už ale mají úspěšně atestaci za sebou, a tudíž mají oproti stávajícím frekventantům ohromný náskok. Jeho plán je zřejmý – vydolovat ze zájemců o zahraniční misi maximum.

Manipulativní záměr Hofmana a Jelena, jak ještě zvýšit už tak dost konkurenční prostředí, se nesetká s poklidem jak u kadetů, tak u doktora Hofbauera, který rovněž nechápe angažování atestovaných lékařů. Ne že by mu na stávajících frekventantech nějak zvlášť záleželo a šlo mu o jejich blaho, ale má cit pro fér hru. A tohle rozhodně fair play není.

Podívejte se v ukázce na Hofbauerův rozhovor s Hofmanem a Jelenem, v němž jim dá jasně najevo, co si o tom myslí.

Hofbauer prostě nedokáže o mladých kadetech chladně smýšlet jen jako o jedincích. To Hofman s Jelenem s tím problém nemají. O to víc, když začnou pozorovat změnu v chování mladých frekventantů, kteří jsou najednou mnohem víc aktivní a práci doslova vyhledávají.

Hofman je ze změny chování frekventantů nadšený

Když se Hofmanova svěřenkyně Marika Klocová zeptá, zda se může jít podívat na pacienta, kterého právě přivezla sanita, a být u jeho vyšetření, Hofmana její zájem sice poněkud překvapí, ale samozřejmě ho kvituje.

Je na něm ale znát, že ho tak náhlá proměna zaskočila. „Tohle by normálně neudělala,“ říká udivený Hofman Jelenovi. Jeho kolega mu hned přináší vysvětlení: „Jako tvůj stín by čekala na tvoje pokyny. Ale když zjistila, že se zvýšila konkurence, tak změnila chování a zkusila to.“

Ostrá hádka holek přímo před pacientem

Nečekaný obrat v jednání těchto frekventantek je pouze první vlaštovkou toho, že tu začíná jít do tuhého. Ten skutečný boj o pacienta předvedou jiné dvě holky. Eva Dvořáková v podání Annette Nesvadbové a Beáta Hrnčiříková jako Ester Kleinová si div nevjedou do vlasů kvůli ošetření pacienta. Hádají se přímo před ním a jejich spor ukončí až příchod vrchní sestry Hofmanové.

Ta je z jejich chování rozčilená a ihned si je odvede stranou na kobereček. Mrkněte na exkluzivní ukázku, v níž jim dá co proto, i když se holky snaží hájit.

Jak vidno, v 1. MISI začal nefalšovaný boj o místa. Jak dál se bude situace vyostřovat? Kam až frekventanti zajdou, aby obhájili svou pozici?

Sledujte napínavý díl seriálu 1. MISE ve středu od 20:15 na Primě.

Exkluzivně si ho můžete ale již nyní pustit v předpremiéře v naší Videopůjčovně. Jestli jste poslední díl neviděli, v archivu iPrima.cz najdete všechny předchozí epizody.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.