Lukáš ze seriálu Sestřičky vpálí Elišce: Kradeš auta!

Sestřičky (68) - upoutávka

Poslední dobou řeší v Sestřičkách zdravotní bratr Lukáš hned dvě ženy – bývalou holku Sašu a kamarádku Elišku. Přestože se se Sašou rozešli už před nějakou dobou, stále na ni myslí. Víc ho ale momentálně trápí Eliška, která se namočila do obchodování s kradenými auty. Jak se k tomu Lukáš postaví? A co Eliška, nechá si pomoct?

Lukáš ze Sestřiček i jeho babička majorka Hartmanová si poslední dobou všímají, že je Eliška nějak moc při penězích. Nejenže jim nakoupila drahé dárky, neodpírá si ani večírky a další radovánky, které rozhodně nejsou levné. Kde na to ale učitelka z mateřské školy bere? Jak to, že si může dovolit tak luxusní věci a ještě jimi obdarovává ostatní?

Krade auta!

Na to má Saša jednoduchou odpověď – krade auta! Už nějaký čas o ní před Lukášem mluví jako o zlodějce. Ten ji sice dlouho brání, ale argumenty Saši i jeho babičky a podivné události a lidé kolem Elišky ho nakonec přesvědčí. Pozve ji proto na kafe na rubavský urgent a bez okolků k ní promluví.

„Děláš věci, který jsou pro tebe nebezpečný,“ snaží se ji varovat a přimět, aby se mu přiznala. Ona ale stále předstírá, že neví, o čem je řeč. Lukášovi dojde trpělivost a vypálí na ni: „Kradeš auta!“ I když to Eliška nečekala a je překvapená, dál mu tvrdí, že to není pravda. „Ne, nekradu! Nemám s čím přestat,“ lže dál. Zajde dokonce tak daleko, že ho neváhá nazvat „kreténem".

Přesvědčí Hartmanová Elišku ke spolupráci s policií?

Nebyla by to ale majorka Hartmanová, aby si nevěděla rady. Pod vhodnou záminkou pozve Elišku k nim do bytu na návštěvu a připraví jí nemilé překvapení:

Ihned po jejím příchodu totiž dorazí major Špalek a hodlá ji přinutit k doznání. Eliška dává své černě vydělané peníze moc na odiv, a to by se jejím šéfům nemuselo líbit. Hrozí jí tak reálné nebezpečí „nešťastné náhody“ nebo „sebevraždy“. Jak se Eliška zachová? Nechá se přemluvit a bude spolupracovat s policií? Nebo bude dál trvat na svojí nevině?

Sledujte další premiérový díl seriálu Sestřičky od 20:15 na Primě.