Krejzovi: Nejlepší scény ze seriálu v nejkratším možném čase? To chcete!

Prima Pauza - upoutávka

Pamatujete si na hvězdně obsazený český seriál Krejzovi? Populární „Krejzy“ seriál si nyní nově můžete užívat v sestřizích toho nejlepšího z každého dílu. Udělejte si Prima Pauzu a bavte se.

Komediální seriál Krejzovi nás zavedl do jedné trochu netradiční vily v malém městečku, kde žilo pohromadě několik generací a rodin. Hlavou celého klanu je svérázný kutil Jan Krejza v podání Václava Postráneckého, později Oldřicha Navrátila. Ač si Jan Krejza přál syna, doma má čtyři dcery: Annu, Barboru, Cindu a Danu:

Pokud vás zaujala krátká verze úvodní epizody seriálu Krejzovi, můžete si hned dát i ty další na novém webu Prima Pauza:

4 Největší zajímavosti o seriálu Krejzovi

1. Domov Krejzovy rodiny

Vila Krejzovy rodiny skutečně existuje. Nachází se v ulici Kamenitá v Praze 4, ale její interiéry tvůrci postavili v ateliérech v Malešicích. Celkem tak mohli natáčet cca ve dvaceti prostředích, jako byla Krejzova dílna, rodinná kuchyně a hala, ložnice Anny, Krejzova ložnice, pokoj dětí, pokoj Báry a Ondry, pokoj Danky, koupelna, pokoj Anety nebo pizzerie. Nechybí ani veterina – ordinace, kumbál, čekárna a Rádio Best – kancelář, open space, studio nebo kancelář v bance a kancelář Anny.)

Na place se během 114 dílů, které se natočily za 18 měsíců, vystřídalo na 570 herců. Jeden natáčecí den obvykle trval dvanáct hodin.

2. Sestry Krejzovy

Většina příběhů se točila kolem hlavních hrdinek, a ty musely být specifické. Vandu Hybnerovou (Anna), Markétu Plánkovou (Bára), Lucii Polišenskou (Cinda) a Ivanu Korolovou (Danka) tak čekala před natáčením zásadní proměna. Musely se všechny nechat obarvit nazrzavo.

3. Záhada zrzavých vlasů Krejzových holek

Když se v seriálu poprvé objevila jejich maminka Helena, bylo po dlouho trvající záhadě. Zhmotnila se totiž až v 80. díle díky Jaroslavě Kretschmerové, která tak fyzicky odtočila 13 dílů. Do té doby v seriálu vystupovala jen jako hlas, který promlouval z monitoru.

Největší proměnou prošel Jan Krejza, kterého do ledna roku 2019 hrál Václav Postránecký. Kvůli jeho zdravotním komplikacím ho musel vystřídat kolega Oldřich Navrátil, kterého si sám pan Postránecký vybral jako svého nástupce. Do seriálu se bohužel už nikdy nevrátil, 7. května ve věku 75 let podlehl rakovině.

4. Zvířata v seriálu Krejzovi

Nedílnou součástí seriálu byla živá zvířata, kterých se na place objevily desítky – vedle běžných kočiček, pejsků, myší, krav, slepic, koz, ovcí, prasat, poníka nebo králíka se herci museli popasovat s jakožto hereckým kolegou i s tygrem, medvědem, krokodýlem, velbloudem, lamou, papouškem nebo hadem.

5. Kostýmy

Příprava seriálu dala hodně zabrat také kostymérům, kteří se nejvíc zapotili u shánění převleku medvěda, který se musel upravovat přímo na těle herce a toho do něj vysloveně nacpat a oblek pak sešít. V živé paměti mají i kostýmy pro Ivanu Korolovou a Michala Novotného, kteří byli oblečeni za superhrdiny:

Celá akce se natáčela v zimě, takže se tenké látky podkládaly termo prádlem. Bez něho by herci v zimě natáčení nevydrželi. K legendárním se zařadil pestrobarevný kostým pro Aleše Cibulku, který si ho dokonce od produkce odkoupil a odnesl domů.