Tragická smrt na vojenském výcviku! Takhle opustit misi nikdo nechce

1. MISE (8) – Smutná zpráva

Vojenský seriál zasáhne náhlé úmrtí! Náročný kurz sice postupně opouští jeden frekventant za druhým, teď ale přísný Hofman nebude muset z projektu vyhodit nikoho. Na jednu z účastnic čeká předčasný konec její životní cesty. V rámci náročného tréninku tragicky zemře pod koly kamionu! Podívejte se na exkluzivní ukázky.

Dostat se do elitního týmu mezinárodní jednotky není nic snadného. Frekventanti 1. MISE jsou přítomni nejen u lékařských zákroků, během nichž asistují zkušeným lékařům, ale procházejí také náročným fyzickým tréninkem. Ten se ukáže jako extrémně vysilující zejména pro křehkou Lenku Volfovou v podání mladinké herečky Lucie Ducháčkové.

Ačkoliv je kadetka Lenka po medicínské stránce vynikající, co se týče kondice, má jisté nedostatky, které jí nekompromisní Hofman nehodlá tolerovat. Jasně jí dá najevo, že být skvělým lékařem v projektu Mise nestačí a měla by na své fyzičce zamakat. To ji sblíží s jinou účastnicí kurzu – Marikou Klocovou, kterou ztvárňuje krásná herečka Sára Rychlíková, jež se nedávno svěřila, že ji pronásledují duchové.

Dívčí válka v 1. MISI?

Zprvu to ale vypadá na válku. Přemýšlivá Lenka poradí Marice, k jaké dospěla diagnóze u jejich společného pacienta. Když ji ale Marika přednese před Hofmanem, vysměje se jí. Než se ukáže, že byl tento závěr správný, je Marika přesvědčená, že se ji Lenka snažila potopit schválně. Nakonec se ale obě dívky přes počáteční nedůvěru domluví na vzájemné výpomoci. Lenka pomůže Marice s určováním diagnóz a sportovně založená Marika ji zase na oplátku bude trénovat.

Po společném tréninku na cvičišti se holky rozhodnou pro projížďku na kole. Kdo čekal relaxační jízdu, mýlil by se. „Ale bude to makačka, pojedeme rychle. Jde o fyzičku,“ varuje Marika Lenku. Cesta navíc vede přes silnici, ze které si kamioňáci udělali zkratku. Lenka je ale odhodlaná dokázat nejen Hofmanovi, ale i sama sobě, že to zvládne.

Okamžitá pomoc raněným

Při cestě ovšem Marika náhle zastaví, u krajnice si všimne bezvládného těla. Rychle seskočí z kola a kontroluje stav raněné dívky. Také Lenka neváhá a běží k další, tirák jich zřejmě smetl hned několik. Jako absolutní profesionálky začnou s oživovacími technikami a společnými silami se jim podaří přivézt ženu k životu a poskytnout první pomoc i zbylým zraněným.

Osudové rozhodnutí Lenky Volfové

Obě frekventantky na sebe mohou být pyšné. Podařilo se jim zachránit nejeden lidský život jen díky jejich duchapřítomnosti a bleskurychlé pomoci. Krátce poté ale učiní jedna z nich fatální rozhodnutí. Cílevědomá Lenka hodlá i přes tuto výjimečnou situaci pokračovat na zlepšení své fyzické kondice, a proto odmítne jet s Marikou a záchrankami do nemocnice. Koho by napadlo, že za pár chvil se jí to stane osudným a její život uhasne pod koly kamionu.

Když Lenka nedorazí na večerní nástup, začíná být Marika dost nervózní. Nemůže se jí dovolat, ačkoliv ji neustále bombarduje telefonáty. Krutou zprávu o náhlém skonu své nové kamarádky se dozví náhodou v nemocnici od policistů. Na emotivní díl seriálu 1. MISE se dívejte ve středu od 20:15 na Primě. V exkluzivní předpremiéře si ho můžete pustit již nyní v iPrima Videopůjčovně.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.