Vánoční mise slavných herců: Svátky v Mexiku, útěk do muslimských zemí či výlet na Radhošť

Seriály zdarma on-line na iPrima.cz

Vzpomínky na fanatické oslavy Vánoc v Mexiku, touha před nimi utéct do muslimských zemí nebo pravidelné výpravy na Radhošť. Každému herci z vojenského seriálu se vánoční svátky pojí s něčím jiným. Všichni si ale do nového roku přejí především zdraví.

Herec Igor Chmela, který v seriálu 1. MISE hraje ředitele vojenské nemocnice Viktora Žáka, především doufá, že vzhledem k současné pandemii nestráví letošní Vánoce někde v izolaci, odříznutý od svých nejbližších. Ačkoliv vánoční svátky tráví většinou doma v rodinném kruhu, s úsměvem vzpomíná na zážitek, kdy se před nimi snažili uniknout a odjeli do Mexika.

Jejich plán jim ale vůbec nevyšel. „Mexičani jsou vánoční fanatici. Navzdory pětatřicetistupňovým teplotám všude blikaly ledkové rampouchy a na náměstích byly zaparkované sáně se Santa Clausem,“ vzpomíná herec, který nedávno přiznal, že doma někdy bývá morous.

Ačkoliv je v Mexiku vánoční ozdoby obklopovaly na každém kroku, svému záměru se pokoušeli dostát. „I přes jejich šílení jsme dělali, jakože nic, koupali se v moři a jedli papáju,“ vypráví s humorem sobě vlastním Igor.

Roman Zach utíkal před Vánoci do muslimských zemí

I jeho herecký kolega Roman Zach má s útěkem před Vánoci zkušenosti. V minulosti takto řešil zejména období, kdy měl po rozchodu. „Rozmrzele jsem odjížděl do muslimských zemí, abych to přežil a tolik to nevnímal. Ale to mě nebavilo a řekl jsem si, že až se zase rozejdu, už to neudělám,“ svěřil se představitel seriálového doktora Vilkina.

Možná mu právě toto rozhodnutí pomohlo, protože od té doby se už nikdy nerozešel. Vánoce má rád a tráví je většinou s rodinou na chalupě. „Ráno jdeme s dětmi ke krmelci dát zvířatům seno, kaštany, mrkve. Odpoledne jdeme posedět se sousedy, dáme si kafe, svařák, dárky, popřejeme si. Odcházíme ke svým stromkům, večeříme a po večeři se jdeme ještě projít. A pak se stává, že Ježíšek rozsvítí a vracíme se domů, kde už jsou dárky,“ popisuje jejich Štědrý den Roman.

Radúz Mácha a jeho pravidelný výlet na Radhošť

Procházku plánuje i další herec z vojenského seriálu Radúz Mácha. Ten už se těší na svátky v domě svých rodičů v Rožnově pod Radhoštěm. „Dorazí i sestra s rodinou a u velkého stolu společně večeříme rybí polévku, kterou připravuje taťka, a následuje smažený kapr. Pouštíme lodičky ze skořápek od ořechů, u klavíru zpíváme koledy a děti se samozřejmě nejvíc těší na dárky,“ svěřuje se s rodinnými tradicemi představitel frekventanta Honzy Rubeše s tím, že pokud jsou zasněžené Beskydy, nesmí chybět výlet na Radhošť.

Starost s dárky přenechává Radúz na manželce. Sami sobě si ale žádné nedávají. „Od doby, kdy se nám narodily děti, si s manželkou dárky sami sobě nekupujeme a snažíme se vždy finančně pomoct někomu, kdo je v nouzi. To mi dává mnohem větší smysl než běhat po nákupním centru," říká Mácha.

Annette Nesvadbová si letos s rodinou dárky dávat nebude

V podobném duchu pojala letos vánoční svátky i rodina herečky Annette Nesvadbové. I oni se obejdou bez dárků. „Dárky jsem vždycky promýšlela hodně dopředu. Poslední dobou mě ale celková nákupní nálada kolem Vánoc spíš unavuje, takže letos pojmeme svátky trochu netradičně,“ vysvětluje jejich rozhodnutí Annette, kterou v seriálu vídáme jako snaživou kadetku Evu Dvořákovou.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.