Jan Nedbal se v seriálu Sestřičky Modrý kód vrátí ke kořenům. Je totiž vystudovaný zdravotník

Sestřičky Modrý kód (1) - teaser 3

Mohl být skutečně zdravotním bratrem, po studiu střední zdravotnické školy ale zamířil na DAMU. Jenomže osudu neutečeš… Jan Nedbal, o kterém se mluví jako o jednom z největších talentů nové herecké generace, tak po více než deseti letech od maturity oblékne zdravotnickou uniformu. Je totiž jedním ze sester nového seriálu FTV Prima Sestřičky.

Honzo, přibližte nám vaši úlohu v seriálu Sestřičky…

Lukáš Hartman je student medicíny, který se po tragické události v rodině rozhodne přerušit školu, aby byl finančně soběstačný. Nastoupí proto jako zdravotní bratr do Nemocnice Rubava. Je trochu drzý, ale to je možná dané jeho inteligencí a tím, že ví, co od života chce.

Přemýšlel jste o tom, proč zrovna vám tvůrci svěřili tuhle úlohu?

Možná proto, že jsem i v reálném životě studoval zdrávku. Mám maturitu ze Střední zdravotnické školy v Děčíně.

Chtěl jste být zdravotní sestrou?

Chtěl jsem být záchranář, udělat si pilotní lístek a létat s vrtulníkem. A taky jsem si říkal, že na zdrávce bude lehká matematika, která mi nikdy nešla.

A jak se stalo, že jste vůni dezinfekce vyměnil za vůni divadelních líčidel a pach rekvizit?

Když mi bylo asi devatenáct, měl jsem možnost stát se součástí projektu Romeo a Julie ve spolupráci s dánskou školou. Objevil jsem divadlo a začalo mě bavit. Nejsem z herecké rodiny a neměl jsem kontakty, pro mě jediná cesta, jak divadlo dělat, bylo dostat se na DAMU, a to se povedlo.

Vidíte, tak teď můžete nemocniční prostředí s tím hereckým spojit a nemusíte ani nic hrát…

Já si ale ze školy nepamatuju už vůbec nic. Asi bych zvládl nabrat krev, ale infuzi už bych určitě nepodal. Možná, že moji kolegové, kteří točili Modrý kód několik let, by si s tím poradili lépe. Jsem ze školy víc než deset let a ani tenkrát mi to podle mě moc nešlo. Doufám, že se nebudou dívat moje učitelky.

Podceňujete se, už během prvního natáčecího dne bylo zřejmé, že to půjde…

Tomu nevěřím, protože první natáčecí den jsem byl hodně nervózní. Hrál jsem poprvé od karantény a navíc s paní Danielou Kolářovou. Hrát s ní je za odměnu, ale současně cítím velký respekt a zodpovědnost.

Z Národního divadla musíte být na herecká esa zvyklý…

To ano, ale to na věci nic nemění.

Kam se chodíte odreagovat?

Chodím do přírody, skládám hudbu. Mám kapelu, která se jmenuje Matka. Je to alternativní black metal hip-hop. Asi to není úplně pro každého posluchače.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.