Sex a vztahy

26. ledna 2017 06:00

Martina Čerňanská

5 důvodů, proč muži upřednostňují potvory

Už od předškolního věku se holčičkám vštěpuje, že musí být hodné. „Ty musíš být hodná holčička!“ Tuhle větu slyší dívenky tisíckrát za rok anebo možná daleko častěji.

Postupem času bohužel zjistí, že hodná holčička, to znamená tichá osůbka sedávající v koutě, nevyhrává v důležitých závodech života zdaleka tak často, jak maminky a paní učitelky ve školce a na základní škole slibovaly. A jak to dopadne, je-li hodná holčička nucena bojovat o lásku? Všelijak. Tiché dívenky přece nejsou cvičené k boji. Možná i proto nad nimi tak často vítězí pragmatické ambiciózní ženštiny, kterým se někdy říká – no ano, potvory. Proč jim muži tak rádi podléhají?

1. Hodně utrácejí

Umí se nosit. Není jim líto peněz za luxusní oblečení, obuv a kosmetiku. Nikdy neříkají: „Tohle je příliš drahé. To si nezasloužím. To je škoda peněz.“ Chovají se, jako by jim svět ležel u nohou a peníze rostly na stromech. Manžel skromě oblečené ženy, která uvažuje nad každou korunou a nevyhazuje peníze oknem, se nadšeně otočí za potvorou a možná k ní i uteče. Proč jen muži více neoceňují šetrnost a skromnost? Potvory šetrné a skromné nejsou, dobře vědí, že to není sexy.

2. Mají dobrodružnou povahu

S potvorou není nuda. Nebojí se výšek, nemá fobii z létání, klidně skočí na provaze z mostu, nemá strach někoho si stopnout anebo se koupat tam, kde je to přísně zakázáno. Pojede s mužem třeba i na cestu kolem světa, aniž s ní otřese, že mezitím přijde o práci. Co má být? Najde si jinou. Všude o ni stojí. Ještě před ní budou klečet, aby se tu či jinde nechala zaměstnat. Zvlášť bude-li vedoucím chlap.

3. Srdceryvně fňukají

Spoustu toho nezvládají, na rozdíl od hodných holčiček. Ty tvrdošíjně dodržují časový rozvrh: brzy vstát, udělat celé rodině snídani, často též svačinu, uhánět do zaměstnání, odpoledne nakoupit, uvařit, uklidit, vyprat, vyžehlit… Na to by vám potvora řekla: „Blázníš?“ Už jenom brzo vstávat je vyloučeno. Uvaří, jen když se jí chce. A rozhodně ne všední blafy. Když už, tak krevety na víně a čokoládový dort. Ale ještě raději se nechá pozvat do restaurace.

4. Flirtují s jinými

Hodné holčičky v přítomnosti partnera s nikým neflirtují, protože dobře vědí, že by to bylo nevhodné, nevkusné a neslušné. A že se to nedělá. Ostatně jak by k tomu jejich miláček přišel? Trčí celé dny v práci, jezdí na veledůležité služební cesty, vydělává peníze, nezaslouží si, aby ho nevděčná žena trápila a znervózňovala. Potvoře je to fuk. Klidně miláčka potrápí a znervózní. Jen ať vidí, jaký je o ni zájem! A kdyby kvůli ní došlo ke rvačce? Tím líp, byla by to legrace a zábavná podívaná.

5. Ví, že jsou dokonalé

Ženy se trápí kvůli vzhledu, odmalička. Rezignovaně zírají do zrcadla a hlavou jim běží: Proč mám tak velký a křivý nos? Taky bych chtěla úplně jiné vlasy, blond a aby se kroutily do prstýnků. Nohy jsem mohla mít delší a prsa mnohem větší, aspoň tak velká, jako má sousedka. Je nespravedlivé, že vypadám jako prkno. Potvora mrkne do zrcadla a spiklenecky se na sebe usměje. Dobře ví, že když je žena spokojená, je zároveň i krásná.

Mohlo by vás také zajímat:

-em-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.