Sex a vztahy

9. října 2015 04:20

Lucie Průchová

5 důvodů, proč se na podzim lásce tolik nedaří

Zatímco jaro máme všichni spojené s láskou, podzim je v tomto směru svým způsobem chudák. Jako by bylo zhola nemožné či dokonce absolutně vyloučené se na podzim zamilovat!

V tomto ročním období nás namísto lásky navštěvují spíše zástupy bacilů a s nimi nesnesitelné záchvaty rýmy a kašle. Za oknem se honí mraky, oblohu kdosi pečlivě natřel šedivou barvou, mrholí, kdekomu teče z nosu. A láska? Proč na ni na podzim tak důkladně zapomínáme?

Trápí nás podzimní chmury

Je pravda, že na podzim jdou na člověka všelijaké myšlenky. Když ráno vyjdete do mlhy husté jako mléko, při nádechu se rozkašlete, jako by vás postihl tuberkulózní záchvat, prudký severák vám sebere čepici a studený déšť promáčí elegantní kabátek, patrně myslíte na jiné věci než na lásku. Například na léky proti nachlazení. Na vepřovou se zelím a nejméně čtyřmi knedlíky, protože kalorické pokrmy pěkně hřejí v žaludku. Anebo vás napadají neslušná slova. Cožpak je vůbec možné myslet v prudkých poryvech deště se sněhem na lásku? To tedy dokáže snad jen extrémně zamilovaná osoba!

Myslíme na Dušičky

Z obchodů prakticky po celý měsíc říjen vykukují smuteční věnečky a věnce či nejrůznější koše plné chvojí a velikých barevných ježatých květin, někdy bohužel nepříliš vkusných, ale to sem samozřejmě nepatří. Přemítání o drahých zesnulých a také o tom, jak zařídit, aby v den zasvěcený jejich památce bylo na rodinných hrobech vše v nejlepším pořádku, zaměstnává v tuto dobu naši mysl daleko více než milostné románky. Je nevyhnutelné navštívit všechny, ba i vzdálené hřbitovy, kde odpočívají naši blízcí, a obdarovat je věnečkem anebo květinami. No a na hřbitovech se patrně neseznámíme, že…

Přemíra oblečení

Co se týká oblékání, i to se s podzimem dramaticky mění. Přicházejí plískanice, brzy se stmívá, vzduch už voní nadcházející zimou. Není jiné pomoci, než minisukně, kratičké šortky, letní šatičky a roztomilé sandálky s vysokými podpatky pohřbít někam na dno skříně a nahradit je… gumáky, čepicemi a teplými flaušovými hábity! V takovém „ohozu“ by nevypadala sexy snad ani proslulá Marilyn, zejména kdyby jí drsná beranice ruského typu nemilosrdně zakryla půvabné blond vlásky. Na druhou stranu, kdo se teple neobléká, skončí v nemocnici, a tam bude s bolestí zkřiveným obličejem, v pyžamu a županu vypadat dokonce ještě hůř!

Nachlazení půvabu nepřidá

A dojde-li k nejhoršímu a skutečně se nachladíme, což v počasí, do něhož by ani psa nevyhnal, není žádné umění, vypadáme pak groteskně. Však to znáte. Červený nos, oteklé tváře, žalostně zplihlé vlasy. A ještě k tomu permanentně kýcháme. A který bláhový muž by si dával schůzku s nateklým bacilonosičem? Ne, v takovém rozpoložení nás nikdo na rande nepozve. Ostatně kdo by myslel na milostné dostaveníčko? Myšlenky se točí výhradně kolem čaje s citronem a medem.

Pomyšlení na Vánoce

Ačkoli Vánoce na dveře zatím ještě neťukají, obchody a reklamy nám je rádi připomínají už teď. Jeden by aspoň čas od času tak rád myslel na něco příjemného, na třeba jen maličký zamilovaný románek, a tu slyší z tlampače koledu, tu vidí ve výloze pyramidu stříbrných ozdob, tu spatří v supermarketu perníkového čerta. Je po idyle! Rázem si představíme, kterak smýčíme předsíň (těch pavučin!), nadáváme nad plechem připálených srdíček anebo pod stromečkem vybalujeme zase už bačkory (od tchyně). Myšlenky na lásku odplouvají.

-em-

Sdílejte článek
Štítky láska podzim Vánoce Dušičky

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.