Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

5 důvodů, proč se na podzim lásce tolik nedaří

Zatímco jaro máme všichni spojené s láskou, podzim je v tomto směru svým způsobem chudák. Jako by bylo zhola nemožné či dokonce absolutně vyloučené se na podzim zamilovat!
Vydáno: 09.10.2015
Proč se na podzim lásce tolik nedaří
Proč se na podzim lásce tolik nedaří Autor: thinkstockphotos.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V tomto ročním období nás namísto lásky navštěvují spíše zástupy bacilů a s nimi nesnesitelné záchvaty rýmy a kašle. Za oknem se honí mraky, oblohu kdosi pečlivě natřel šedivou barvou, mrholí, kdekomu teče z nosu. A láska? Proč na ni na podzim tak důkladně zapomínáme?

Trápí nás podzimní chmury

Je pravda, že na podzim jdou na člověka všelijaké myšlenky. Když ráno vyjdete do mlhy husté jako mléko, při nádechu se rozkašlete, jako by vás postihl tuberkulózní záchvat, prudký severák vám sebere čepici a studený déšť promáčí elegantní kabátek, patrně myslíte na jiné věci než na lásku. Například na léky proti nachlazení. Na vepřovou se zelím a nejméně čtyřmi knedlíky, protože kalorické pokrmy pěkně hřejí v žaludku. Anebo vás napadají neslušná slova. Cožpak je vůbec možné myslet v prudkých poryvech deště se sněhem na lásku? To tedy dokáže snad jen extrémně zamilovaná osoba!

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Malé radosti jako náplast na podzimní deprese

Myslíme na Dušičky

Z obchodů prakticky po celý měsíc říjen vykukují smuteční věnečky a věnce či nejrůznější koše plné chvojí a velikých barevných ježatých květin, někdy bohužel nepříliš vkusných, ale to sem samozřejmě nepatří. Přemítání o drahých zesnulých a také o tom, jak zařídit, aby v den zasvěcený jejich památce bylo na rodinných hrobech vše v nejlepším pořádku, zaměstnává v tuto dobu naši mysl daleko více než milostné románky. Je nevyhnutelné navštívit všechny, ba i vzdálené hřbitovy, kde odpočívají naši blízcí, a obdarovat je věnečkem anebo květinami. No a na hřbitovech se patrně neseznámíme, že…

Přemíra oblečení

Co se týká oblékání, i to se s podzimem dramaticky mění. Přicházejí plískanice, brzy se stmívá, vzduch už voní nadcházející zimou. Není jiné pomoci, než minisukně, kratičké šortky, letní šatičky a roztomilé sandálky s vysokými podpatky pohřbít někam na dno skříně a nahradit je… gumáky, čepicemi a teplými flaušovými hábity! V takovém „ohozu“ by nevypadala sexy snad ani proslulá Marilyn, zejména kdyby jí drsná beranice ruského typu nemilosrdně zakryla půvabné blond vlásky. Na druhou stranu, kdo se teple neobléká, skončí v nemocnici, a tam bude s bolestí zkřiveným obličejem, v pyžamu a županu vypadat dokonce ještě hůř!

Zkusit se má všechno!

5 tipů, jak najít lásku, než začnou plískanice

Nachlazení půvabu nepřidá

A dojde-li k nejhoršímu a skutečně se nachladíme, což v počasí, do něhož by ani psa nevyhnal, není žádné umění, vypadáme pak groteskně. Však to znáte. Červený nos, oteklé tváře, žalostně zplihlé vlasy. A ještě k tomu permanentně kýcháme. A který bláhový muž by si dával schůzku s nateklým bacilonosičem? Ne, v takovém rozpoložení nás nikdo na rande nepozve. Ostatně kdo by myslel na milostné dostaveníčko? Myšlenky se točí výhradně kolem čaje s citronem a medem.

Pomyšlení na Vánoce

Ačkoli Vánoce na dveře zatím ještě neťukají, obchody a reklamy nám je rádi připomínají už teď. Jeden by aspoň čas od času tak rád myslel na něco příjemného, na třeba jen maličký zamilovaný románek, a tu slyší z tlampače koledu, tu vidí ve výloze pyramidu stříbrných ozdob, tu spatří v supermarketu perníkového čerta. Je po idyle! Rázem si představíme, kterak smýčíme předsíň (těch pavučin!), nadáváme nad plechem připálených srdíček anebo pod stromečkem vybalujeme zase už bačkory (od tchyně). Myšlenky na lásku odplouvají.

-em-

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama