Sex a vztahy

2. října 2015 04:30

Lucie Průchová

5 varovných signálů, že partner stále myslí na svou bývalou

Jste si svým partnerem stoprocentně jista? Kolik žen odpoví na tuto otázku kladně? Asi ne mnoho. Daleko častěji žijeme v obavách, aby se nám muž nezahleděl do úplně jiných očí.

Nejvíce nás děsí nejen dlouhonohé blond sekretářky či svůdné mladičké sousedky s až podezřele často porouchanými domácími spotřebiči, ale i takzvané bejvalky neboli expartnerky. Bohužel, nějaká ta bejvalka se najde vždycky, samozřejmě existují výjimky, například ta, že spolu chodíte od mateřské školky a váš milovaný nikdy nepohlédl na žádnou jinou. V tom případě požádejte zápis do některé z knih rekordů a vychutnávejte si své neskonalé štěstí.

My ostatní však sem tam míváme z bývalých partnerek strach. A kdy je opodstatněný?

Zmiňuje se o ní příliš často

Každý máme svou minulost, někdy neutěšenou. Pokud má váš nynější partner za sebou bouřlivé manželství s dětmi, je třeba, abyste to akceptovala, chcete-li s ním žít dál. Pak ovšem budete jeho minulost sdílet s ním. Buďte připravena, že se partner o bývalé manželce občas zmíní, třeba i mimoděk. Budete-li však o ní poslouchat chvalozpěvy nonstop, něco není v pořádku. Dejte si pozor na sdělení typu: Ale Mařenka vždycky dokázala sehnat domácí vajíčka. Anebo: Mařenka, ta žehlila i ponožky. Případně: My jsme se s Mařenkou nikdy nehádali… (i když dobře víte, že na sebe věčně řvali jako tygři!).

Telefonují si div ne denně

Bývalí partneři, jsou-li zároveň rodiči, spolu v kontaktu být musí. Když se zjistí, že potomek už potřetí rozbil okno v školníkově bytě, zavolají si. Na tom nelze shledávat nic divného. Pokud je ovšem žádný závazek nepojí, a přesto si věčně něco špitají do telefonu, nastal bohužel čas situaci řešit. Stejně jako když sebou partner trhne, kdykoli mu zapípá textová zpráva anebo zazvoní telefon. Je-li ještě k tomu v obličeji bílý jako papír, zjevně má co skrývat.

Vídají se pod nejrůznějšími záminkami

Ve dvě hodiny ráno telefon! Ozývá se pištivé fňukání: „Do bytu mi zatéká. Nevím, co mám dělat. Rychle přijeď.“ Pohled z okna prozradí, že venku téměř neprší, jen mrholí. Váš drahý na sebe v chvatu hází oblečení a budí dojem, že se chystá bývalou přítelkyni zachraňovat před potopou světa. Je vám jasné, že si s vámi bývalka hraje jako kočka s myší. Za pár dnů zavolá zas. Buďto praskne akvárium, nebo slečinka spatří švába, ale také je možné, že se porouchá vysoušeč vlasů. A on, místo aby se jí vysmál? Nastartuje auto a pojede ji zachraňovat.

Takové malé vzpomínání

Tedy, dovolujeme si předpokládat, že fotografie bývalé manželky či přítelkyně netrůní na nočním stolku, ani že ji nemáte zarámovanou nad postelí. Ale může se stát, že ji partner schraňuje například v peněžence. Tady už byste měla zbystřit. Zejména objevíte-li další zdánlivě nevinné drobnosti: pohlednice z dávných dovolených, mušličku z pláže, na které jste nikdy nebyla, stříbrný řetízek, který jste mu nikdy nedarovala. No a pokud otevře notebook a na ploše se objeví obrovská fotografie vy-víte-koho, situace je kritická!

Další drobná varování

A což teprve když vás sem tam osloví: Helenko, miláčku… Bylo by to vlastně velmi milé, kdybyste se nejmenovala Andrea. Kromě toho, že by vás rozhodně neměl Helenčiným jménem oslovovat, neměl by vás s ní ani porovnávat, a to ať v dobrém, nebo ve zlém. I když pronese: Helenka by se mnou na rozhlednu nešla, měla chorobný strach z výšek, jedná se nejen o ocenění vaší odvahy, ale i o důkaz toho, že Helenku má stále v hlavě. A pokud jste si i vnějškově podobné, je to znepokojující.

Eva Michorová

Sdílejte článek
Štítky okno oděv domácí spotřebič

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.