Sex a vztahy

20. prosince 2017 06:00

Martina Čerňanská

8 nejlepších potravin pro dobrý sex, které si dopřejte letos o Vánocích

Svátky se blíží i s náručí dobrého jídla, které si budeme chtít dopřát. Myslete při hodování i na to, jak by vám lahůdky z vánočního stolu mohly prospět, až se večer přitulíte ke svému muži…

Jedním z největších dopadů na lidské libido má naše stravování a životní styl. Pokud jíte zdravou vyváženou stravu a dost “sexy” potravin, máte našlápnuto k hormonální rovnováze a spokojenému intimnímu životu. Které potraviny si máte dopřát o Vánocích, aby vám s partnerem v posteli bylo blaze?

Ryby

Sleď, makrela, sardinky, čerstvý tuňák a losos obsahují esenciální omega 3 mastné kyseliny, které pomáhají zvýšit průtok krve do pohlavních orgánů. Naše tělo si tyto látky nedokáže vyrobit samo, proto mu je musíme pravidelně dodávat. Mnoho ryb také obsahuje zinek, který je potřebný pro výrobu testosteronu. Odborníci doporučují alespoň 140g tučných ryb týdně!

Chřest

Chřest je vynikajícím zdrojem vitamínu E, který stimuluje pohlavní hormony. Je to také diuretikum, takže se po jeho požití můžete radovat z odvodněného těla a plochého bříška. Budete se sama sobě líbit a sebevědomí poletí vzhůru!

Avokádo

To si poslechněte! Avocado znamená v latinskoamerickém náhuatlském nářečí “varlata”. Ano, je tu zřejmý odkaz na tvar ovoce. Avokádo je bohaté na vitamín B6 a E, což jsou živiny, které pomáhá regulovat a stimulovat naše pohlavní hormony!

Čokoláda

Je známo, že tmavá čokoláda zvyšuje hladinu dopaminu. Ten je zodpovědný za emoce očekávání a touhy. Čokoláda také obsahuje fenethylamin, chemickou látku, kterou vyrábíme v mozku, když se zamilujeme.

Čokoláda je prostě skvělá na všechno! Foto: istock.com

Červené víno

Sklenice červeného vám pomůže dostat se do nálady, protože podobně jako čokoláda zvyšuje produkci dopaminu. Kromě toho, že pomáhá zbavit se zábran, může sklenka červeného vína také zvýšit touhu! Vědci z univerzity ve Florencii zjistili, že míra sexuální touhy byla vyšší u žen, které byly umírněnými pijáky červeného vína.

Dýňová semena

Dýňová semena jsou známá tím, že obsahují zinek, který je důležitý při výrobě testosteronu u mužů. Jsou také bohatá na esenciální mastné kyseliny, kyselinu alfa-linolenovou, která je důležitá pro zdravý krevní oběh. Víte jak to, ehm, myslíme…

Ústřice

Toto luxusní afrodiziakum je známé už z dávné historie! Důvodem, proč jsou ústřice afrodiziakální, je to, že mají vysoký obsah zinku, což je nezbytné pro výrobu testosteronu. Zinek přispívá k normální plodnosti a reprodukci. A navíc tak nějak necudně vypadají…

Ovesné kaše

To sice moc “sexy” nezní, ale pro dobrý sex potřebujete vytrvalost a energii. Ovesné kaše mají nízký glykemický index, což znamená, že poskytují udržitelnou energii a ta se může při celonočním výkonu opravdu hodit!

Mohlo by vás také zajímat:

autor: KU

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2023

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.