Sex a vztahy

18. října 2015 04:40

Lucie Průchová

ANKETA: Zeptali jsme se mužů, jak vidí sex po svatbě... Změnilo se něco?

Média poslední dobou hodně řeší sex po svatbě, protože se to stává poměrně bezútěšnou záležitostí pro obě pohlaví.

Podle žen, muži údajně chtějí pořád sex a více a více. Muži si naopak stěžují, že ženy po svatbě nemají na sex chuť a pořád je bolí hlava. Pak přijdou děti a to už je vše úplně jinak, celý život se točí kolem nich a tatínek je na druhé koleji.

Také údajně přibývá žen, které po svatbě, tedy po tom, co začal jejich rodinný život, hlavně po porodu, už nikdy neprožily orgasmus.Některé ho dokonce nezažily nikdy!

Oslovili jsme pro vás, čtyři muže „z lidu“ a zeptali se, jak to doopravdy je, jaké mají se sexem po svatbě zkušenosti oni.

Zajímá vás, jak to dopadlo? Tak tady jsou odpovědi na naše otázky:

Jak jste starý?

Muž A: Třicet osm.

Muž B: Čtyřicet sedm.

Muž C: Čtyřicet dva.

Muž D: Třicet pět.

A jak dlouho jste ženatý?

Muž A: Čtrnáct měsíců.

Muž B: Téměř 15 let.

Muž C: Devatenáct let.

Muž D: Dvanáct let.

Jste oba monogamní?

Muž A: Ano.

Muž B: Ano, jsme a byli jsme vždy monogamní.

Muž C: Já jsem. Moje žena není, což mi vlastně ani moc nevadí. Sex s ní pro mě není nic nádherného, co bych postrádal. Ani nemám pocit, že by mi něco chybělo.

Muž D: Ano.

Kolikrát týdně jste měli sex, než jste se vzali? (pokud vůbec)

Muž A: Tři až pětkrát v týdnu a několikrát během víkendu (a ne, nemluvím o dvouminutové rychlovce).

Muž B: Před manželstvím a myslím, že v průměru dva až třikrát týdně.

Muž C: Pravidelně.

Muž D: Jeden rok jsme spočítali krabičky od kondomů a vyšlo nám nádherné číslo. Během roku bylo jen cca 100 dní, kdy jsme neměli sex. Takže naše začátky byly velice krásné a náruživé.

Proč jste se rozhodli mít sex před svatbou?

Muž A: Protože je to úžasné. Experimentovali jsme skoro od první chvíle, co jsme se do sebe zamilovali. Sex je ústředním pilířem toho, co mezi námi je, to, co tvoří naše životy a je to naše infuze od prvních dní. Toto kouzlo je mezi námi už od začátku. Hned nám bylo jasné, že se chceme vzít a být spolu, že všechno funguje, jak má.

Muž B: Toto je moje třetí manželství a její první, takže nás nikdy ani nenapadlo, že bychom měli s něčím čekat. Jen noc před naším svatebním dnem jsme spali v oddělených ložnicích.

Muž C: Já ani nevím, že jsme se rozhodli. Byli jsme nadržení puberťáci, a prostě se to stalo.

Muž D: Ani jeden z nás není věřící a neměli jsme pocit, že bychom měli na něco čekat. Oba jsme vyzkoušeli sex před naším seznámením s jinými partnery.

Měli jste sex o svatební noci?

Muž A: Ano, nádherný sex v Costa Rice – měli jsme tam svatbu.

Muž B: Ano.

Muž C: Ano.

Muž D: OH, ano.

Jak se váš sexuální životní změnil po svatbě?

Muž A: Je to lepší. Je v tom něco sexy od té doby co o ní mluvím jako o „mojí ženě.“ Je tu něco mocného, co mi odebírá možnost mít oficiálně nějaké „jiné.“ I když je to vlastně nový svět, a moje žena je hospodyně, kuchařka, prostě bohyně naší domácnosti. Je uklidňující vědět, že je opravdu jen moje.

Muž B: Po svatbě a svatební cestě, stále tak nějak průměrně. Sex jsme provozovali jednou až dvakrát týdne, po dobu více než čtyř let. Dokud se to nezměnilo kvůli zdravotnímu stavu mé ženy.

Muž C: Abych byl upřímný, určitý rozdíl, i když malý v našem sexuálním životě nastal. Byli jsme spolu před svatbou tak dlouho, že doba zamilovanosti už dávno pominula. A sex byl jedno z životních potěšení, které byly v našem každodenním životě. To, že jsme měli svatbu nám ale díky líbánkám umožnilo zavzpomínat si na naše bezstarostné začátky. Tehdy jsme prožili týden, kdy jsme měli více sexu, než v předchozích šesti měsících.

Muž D: Upřímně řečeno, ani moc ne. Život obecně byl skoro stejný před i po svatbě.

Jaké chvíle jsou ve vašem manželství nejvíce vzrušující, sexuálně?

Muž A: Každý den, kdy jsme spolu je vzrušující. Dovolená nepochybně zvýší dynamiku vztahu tím, že přinese nějaké nové, vzrušující situace a máme na sebe více času a jsme v klidu a pohodě. Když máme někdy víkendy bez děti, je to obrovské. Tajná dostaveníčka v „odlehlých“ místnostech našeho domu jsou také vzrušující.

Muž B: Nejvíce vzrušující doba, sexuálně, byla určitě na začátku, kdy bylo všechno ještě nové a svěží, naše společné bydlení, zařizování a zvykání si na sebe, i když jsme spolu byli už čtyři roky před svatbou.

Muž C: Když jsme poprvé začali zkoušet některé neobvyklé sexuální praktiky.

Muž D: Asi teď. Děti jsou už dost staré a spí celou noc, můžeme se vytratit, aniž by nás v noci postrádaly. Je to ještě lepší, než když jsme byli mladí.

Nejméně vzrušující?

Muž A: Když jsme byli vyrušeni jedním z našich dětí. Nebo když přitom moje žena dostala ve Španělsku křeč do nohy.

Muž B: Nejméně vzrušující bylo to, když moje žena onemocněla. Měla četná onemocnění a prožívali jsme strašné stavy. Myslím, že jsme měli naposledy styk někdy v roce 2011.

Muž C: Když se nám narodily děti, náš sexuální život se nějak zastavil. Je to ale asi rok, co se vše vrátilo do normálu. Myslela si, že něco mám s jinou ženou, začala se více snažit a bála se, že mě ztratí, tehdy jsme začali mít více sexu.

Muž D: Kdykoliv je mezi námi něco nevyjasněné nebo máme z něčeho stres. Na sex je potřeba být uvolněný, a když něco visí ve vzduchu, nestojí to za nic.

Jak častý sex je pro vás a vaší manželku ideální?

Muž A: Jak nejčastěji je pro nás možné ho mít. Slouží jako upevnění a prohloubení našeho soužití.

Muž B: Byl bych velmi rád, kdyby to bylo stále třikrát až čtyřikrát týdně. A věřím, že moje žena by souhlasila, kdyby to její zdraví dovolilo.

Muž C: Pro mě, každý den. Pro ni teď, asi tak jednou za měsíc. Musím si často poradit sám při sledování porna, jinak to nejde.

Muž D: Tak, jak je to teď, což je jednou až třikrát týdně.

Jaké jsou vaše největší obavy, co se týče sexu?

Muž A: My opravdu nemáme žádné obavy.

Muž B: Kromě toho, že teď nemůžu mít vůbec sex se svou ženou, nemám žádné obavy.

Muž C: Nedostatek chemie mezi námi, což máme zrovna teď.

Muž D: Pro mě je důležité, že se cítí dobře a že má orgasmus. Jinak se ničeho nebojím, když vím, že toto je v pořádku.

Co je to něco, co jste vždycky chtěli zkusit, ale svého partnerce to neřekli? Nebo s jakou představou, fantazií, jste se těžko svěřoval?

Muž A: Nic. Ona mě ráda zasvěcuje do některých svých fantazii a naopak. Oba jsme otevření, uvolnění, věříme si, zkoušíme nové věci a jsme pro každé dobrodružství.

Muž B: Nikdy jsem nepřemýšlel o nějakých experimentech, které bych chtěl zkoušet se svou ženou. Nikdy jsem nebyl jeden z těch, kteří chtějí ke hrátkám přizvat jinou ženu, nebo muže. Nevím, jestli je to výchovou nebo jen fantazií, ale nikdy mě takovéto věci nenapadly.

Muž C: Chtěl bych ji vidět, jak to dělá se dvěma a více muži.

Muž D: Možná trochu análních hrátek, ale nic příliš intenzivního a drsného. To mě zrovna teď napadlo, není to něco, co postrádám a plánuji to. Jinak jsme v sexu docela otevření.

Máte pocit, že máte více či méně sexu než vaši přátelé?

Muž A: Zdá se, že máme mnohem víc sexu, než naši přátelé, kteří jsou také oddáni. Což mě vede k přesvědčení, se nám to líbí stále víc.

Muž B: Mnohem méně, já ho mám opravdu málo, jen za pomoci masturbace.

Muž C: Méně

Muž D: Klidně bych se vsadil, že víc. Opravdu jsme na tom dobře, vzájemně se přitahujeme. Náš sexuální život je tam, kde by měl být. Oba jsme stále nadrženi.

Jsou nějaké věci a předměty, kterými jste se snažili si svůj sex okořenit?

Muž A: Jsme otevřeni všemu, zkoušeli jsme různé hračky, oblečky a pobyty kde jsme si užívali sex na různorodých místech.

Muž B: Když byl náš sex pravidelný, bylo to dobré, nikdy jsme nepotřebovali náš sexuální život ničím okořenit. Myslím, že jsme oba velice nápadití. Ona mi vždy ráda dělala orální sex, ani honění se nebránila. Nyní jakoby se její tělo najednou vypnulo.

Muž C: Ona si to užívala s jinými muži i ženami, ale já jsem s tím nic neudělal. Vrátil jsem jí to jinak, v jiných věcech, takový duševní výprask a pomohl.

Muž D: Hračky, olejíčky, a soulož na různých neobvyklých místech. Nikdy jsme opravdu nepoužívali tyto věci proto, že bychom měli nějaké problémy. Ale chtěli jsme to vyzkoušet jinak a moc nás to vzrušovalo, třeba riziko, že nás u toho někdo nachytá.

Je něco, co v sexu opravdu, ale opravdu hodně nemáte rád, ale děláte to, abyste potěšili partnerku?

Muž A: Nic mě nenapadá, líbí se mi s ní vše.

Muž B: Nikdy nebylo nic, v čem bych zaváhal, co bych jí nerad dělal nebo dokonce mi to přišlo nechutné. Jednou jsme se pokusili o anální sex, ona to chtěla, ale nelíbilo se jí to a já nikdy nechtěl, aby dělala něco, co se jí nelíbí.

Muž C: Nemám rád, když jí dělám orální sex, ale občas jí to udělám, protože se jí to líbí.

Muž D: Ne.

Co si myslíte, že je největší mýtus o sexu po svatbě?

Muž A: To, že jakmile se oženíte, přestanete mít sex. Myslím, že to může být pravda, pokud to tak necháte být. Ale je to váš život, takže je potřeba převzít kontrolu. Zejména v ložnici (nebo v jiné místnosti).

Muž B: To, že jakmile jste se oženil, přestal sex. Mám kamaráda, kde se tento mýtus na 100% vyplnil, ale pro mě to nikdy tak nebylo, až do jejích zdravotních problémů. Plně věřím tomu, že kdybychom byli oba v plné síle, nikdy by se to nezměnilo.

Muž C: To, že bude stále stejný! Myslím si, že hodně lidí, kteří se berou, doufají, že jejich sexuální život se bude zdokonalovat a prohlubovat. Ale ono to tak není. Jak půjde čas, budete mít méně a méně sexu. Přinejmenším většina manželských párů co znám, na tom tak je.

Muž D: Že to mezi vámi všechno zmizí. Všechna ta sexualita, vzrušení, ten chtíč, co jste vždy cítili. Nechápu to. A pokud to tak někdo má, vzal si špatnou osobu.

Co si myslíte, že je klíčem k tomu, mít šťastný sexuální život v manželství?

Muž A: Dva lidé, kteří sdílí společné hodnoty a budoucí vzpomínky na život, by si měli uvědomit hlavně tu krásu, že žijí a je jim společně hezky, už to je přeci sexy! Již se umíme na všem dohodnout, na životě a na budoucnosti. Víme, že chceme společný sex a ten se stává vášnivý, rytmický a stále nám připomíná, že život je perfektní, bez ohledu na to, co se děje okolo.

Muž B: Důvěra, smích, žádné obavy z toho, že dělám něco špatně. Ochota obou manželů naslouchat tomu, co váš partner chce a žádá.

Muž C: Komunikace! Naše komunikace je bodu mrazu, a to je ten problém.

Muž D: Péče o partnera, o jeho touhy, ale také nezapomínat na ty své. Diskuse o tom, co vás trápí, nenechávat mezi sebou nevyřčené křivdy. To by mohl být konec. A hlavně nezapomínat na to, občas si sex okořenit. Stereotyp je zabiják sexu. Co si to rozdat s manželkou na zadní sedačce jako s nějakou lehkou kurvou. Zkuste to, bude se vám to určitě líbit!

-lup

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.