Sex a vztahy

Aktualizováno 23. dubna 2022 18:28

Kateřina Motlová

Co vypovídá poloha ve spánku o vašem vztahu?

Co vypovídá poloha ve spánku o vašem vztahu?

Ač se to zdá jako banální věc, poloha, ve které s partnerem v posteli usínáte, může být velmi důležitá pro váš vztah. Podle různých spánkových poloh totiž zjistíte, jaké jste s partnerem osobnosti a jak to celkově může ovlivnit vaši partnerskou budoucnost.

Tváří v tvář s určitými kontaktními body

Tato poloha je typická pro silný pár tvořený dvěma individualitami, které styčnými body dávají najevo, že k sobě patří. V této poloze zapomeňte na společnou peřinu, akorát byste se o ni přetahovali.

Obrácené lžičky

Muž touto polohou dává jasně najevo, že nic kromě spánku nebude. I přesto se ale nechává ženou obejmout, což značí, že mu není její blízkost nepříjemná. Tato spánková pozice je velmi oblíbená u čerstvě zamilovaných párů.

Muž se tiskne do náruče, žena ho objímá

Ano, i tvrdý chlap občas potřebuje „pochovat“, cítit pocit bezpečí a utéct před okolním světem. Touto polohou se vám otvírá jeho zranitelná část, kterou neukazuje jen tak někomu.

Žena se tulí, muž je roztažený

Na takový typ mužů si dejte pozor – většinou to bývají obrovští sebestřední sobci, kteří se nenechají omezovat a nejsou schopni kompromisů ani v normálním bdělém životě. Přeci nechcete být utlačovaná i mimo postel.

Žena usíná na mužském rameni

Ženy většinou milují pocit tepla a bezpečí, když přes ně partner přehodí jeho silnou paži. Ovšem také by vám tímto mohl dát najevo, že se nehodlá v mnoha ohledech přizpůsobovat.

Každý na své straně postele

Takto většinou usínají páry, kterým to ve vztahu úplně stoprocentně neklape. Občas se ale samozřejmě najdou výjimky, které by pohodlný spánek nevyměnily za nic na světě a spí v této poloze už od začátku vztahu.

Zády k sobě s přitisknutým pozadím

Takto povětšinou usínají vyrovnané dvojice, které jsou spolu už delší dobu a občas prostě padnou do postele bez předchozího vášnivého sexu. V této spánkové pozici má každý své vlastní pohodlí, i když stále cítí blízkost partnera.

Klasické lžičky

Poloha je oblíbená především u čerstvě zamilovaných párů, které se od sebe doslova nemohou odtrhnout. Křehká žena má v mužské náruči pocit bezpečí a v muži se zase probouzejí ochranitelské pudy.

Mohlo by vás také zajímat:

Sdílejte článek
Štítky postel spánek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.