Sex a vztahy

28. března 2018 06:00

Martina Čerňanská

Jarní restart: Dopřejte detox lásce i vaší duši

S příchodem jara se snažíme vzdát nepotřebného harampádí, čistíme organismus po zimě a velmi často zapomínáme na duševní stránku a naše vztahy, ať už ty partnerské, či rodinné.

Jaro volá po pořádku, který bychom měli nastolit především v naší mysli a srdci. Budete se cítit jednoduše senzačně.

Nemusíte být pořád spolu, buďte chvíli sami

Chcete neustále s drahým trávit čas, a tak mu zakazujete kamarády, pivko a fotbálek? Udělejte změnu a vyžeňte ho za kumpány. Mezitím se věnujte sobě, napusťte si vanu plnou voňavé pěny a jenom tak nechejte myšlenky plynout. Podívejte se zpátky do minulosti, co byste chtěla v budoucnu, a zrevidujte, jak si na tom celkově stojíte. On se vrátí s vědomím, jak skvělou má ženu a že jste na něj nezačala hartusit hned mezi dveřmi, vy zase pojednou budete vědět, kudy a kam směřovat. Oba získáte víc, než by se dalo čekat.

Randíte, ale chcete mnohem víc?

Netlačte na pilu a nechtějte se za tři měsíce chození hned vdávat. Je to učiněný nesmysl. Užívejte si to, co právě máte, buďte bezprostřední, milá a nečekejte od něj sliby a přísahy, že spolu budete do skonání světa. Čas může změnit mnohé a to, co vám může naslibovat pod vlivem zamilovanosti, by později stejně nemusel splnit. Osvojte si porci životního nadhledu a žijte víc přítomností. Jemu i vám tak bude mnohem líp.

Poděkujte v duchu vašim ex

Milan, Vašek, Marek nebo třeba Jirka. Kdysi jste se milovali, dnes se možná jen stěží pozdravíte. Něco jste si vzájemně vzali i dali a do jisté míry ovlivnili své životy. Tyto zážitky berte jako zkušenost. A pokud vám přece jen ublížili, neskučte a raději se z toho poučte do budoucna. První bolestná zkušenost, to je život, avšak opakovat tu stejnou chybu i podruhé, to už je opravdu hloupost, v tomto případě vaše.

Nelítejte s hlavou v oblacích

Všichni máme představy, vize, tajná přání. Jenomže život je mnohdy krutě jiný. A stejně tak to bývá i se vztahy obecně. Říká se, že když člověk ukrutně plánuje, tak se bohové smějí. Proto se raději smějte sama a nemalujte si svět zbytečně narůžovo. Držte se reálných cílů a počítejte se vším tak, jak to je. Nikoliv tak, jak byste to chtěla mít. To první je realita, to druhé bohužel jen výplod vaší fantazie.

Co vaší duši prospěje?

  • Pusťte se do čtení knih, právě ony jsou potravou naší duše.
  • Nakažte se optimismem. Kde víří tato epidemie? Zaleťte si třeba do Vietnamu, na Kubu nebo třeba na Zanzibar. Tady se lidé smějí, i když sami nevědí, co za životní okolnosti jim přinese další zítřek v pořadí. Jenže oni mají jasno v tom, že žijí dnes.
  • Buďte trpělivá. Stejně jako semínko potřebuje k růstu čas, tak je to i s důvěrou, láskou či intimitou obecně. Všechny tyto bonusové atributy si člověk k tomu druhému musí vysloužit. Tak budujte vztahy s volností a touhou je prohlubovat..
  • Obklopte se hudbou, kterou milujete. Zatrsáte si, třeba i falešně si zazpíváte a uvidíte, že ten život umí být sakra nádherný.
  • Poděkujte ostatním. A za co? No přece za to, že jsou a že je máte. Jak prosté!
  • Zavolejte kamarádce, kterou jste už dlouho neviděla. Jenom tak, prostě že jste si na ni vzpomněla. Jí i vám samotné to udělá nevídanou radost.
  • Překročte svůj stín. Víte, co na obavy a strach platí ze všeho nejvíc? Když se dané situaci postavíte čelem. Ze začátku vás to bude bolet, ale později vás to všechno jenom posílí.
  • Zamilujte si naprosto samozřejmé maličkosti. Teplo slunečních paprsků, vůni deště, zpěv ptactva, prostě to, co je tady pro nás, akorát to přes starosti zapomínáme vnímat.

Mohlo by vás také zajímat na téma jaro a restart:

autor: LZ

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.