Sex a vztahy

26. května 2017 06:00

Martina Čerňanská

Koketuje ten váš s každou? Víme, co musíte udělat

Patří váš partner mezi ty muže, kteří kamkoliv vejdou, hned začnou flirtovat? Vadí vám to a chtěla byste, aby toho nechal? Chápeme, ale rovnou říkáme, že toto změnit bude běh na dlouhou trať.

Sedmnáctiletá prodavačka Jana dodnes nezapomene na historku, která, pravda, není nijak významná, ale mladou prodávající udivila a zneklidnila. Do obchodu přišla manželská dvojice. Zatímco paní si se zájmem prohlížela vystavené zboží, pán s Janou nezakrytě flirtoval. Významně jí hleděl do očí, svůdně se usmíval, několikrát na ni lišácky mrkl. Jana přímo tonula v rozpacích, stále sledovala jeho manželku a bála se, že si manželova koketování všimne. V jednu chvíli dáma skutečně zvedla oči od vystavených svetříků a partnerovo chování zaznamenala. Jana zrudla a cítila se nesmírně trapně, i když vůbec za nic nemohla. A bylo jí nebohé zákaznice velice líto.

Pokukuje po jiných

Mít partnera, který koketuje nebo, chcete-li, flirtuje s kdekým, není žádná legrace. Můžete samozřejmě namítnout, že daleko horší je, chodí-li chlap do hospody anebo pořídí-li si milenku. Partnerky notoricky flirtujících chlapíků by možná tak docela nesouhlasily. Pokud muž ve společnosti své paní pokukuje po jiných, hypnotizuje je očima, všelijak na ně pomrkává, usmívá se na ně či jim nejrůznějšími posunky vyjadřuje sympatie, je to pro partnerku vždy nesmírně ponižující. A nelze si ani představit, co to udělá s jejím sebevědomím a sebedůvěrou.

Příběh Simony

Slovo flirt označuje nezávaznou konverzaci či komunikaci s erotickým či sexuálním podtextem. Pro ženu, kterou doprovází manžel, jenž si sem tam zaflirtuje s jinými, je tato situace hluboce nepříjemná. Sotva najdeme takovou, která by to brala na lehkou váhu či nad tím mávla rukou. Příběh šestatřicetileté Simony je toho důkazem. Tato recepční z Prahy je mimořádně půvabná a přitažlivá, má za sebou deset let manželství a cítí se manželovým chováním trvale ponižovaná. Má pocit, že ji má o rok starší Josef opravdu rád, vychovávají spolu šestiletou dceru. Josef je vzorný otec i laskavý manžel. Simona se domnívá, že jí nevěrný v pravém smyslu slova nebyl. Nesmírně ji však deptá, že koketuje s jinými ženami, a to v její přítomnosti. Mluvili o tom spolu už tisíckrát, pokaždé ho prosila, ať s tím skončí, protože ji to ponižuje. Josef to mnohokrát slíbil, aniž to však bohužel dodržel.

Stále ve střehu

Odborníci se shodují na tom, že s notoricky flirtujícím partnerem bude těžké pořízení. Mimo jiné i proto, že takový chlapík bude vždy tvrdit, že nevinné koketování přece není nic špatného. Pokud tuto zvláštnůstku odhalíte hned na počátku známosti, zvažte, zda jste ji ochotna a schopna tolerovat. Protože takový muž bude „dělat oči“ na pokladní v supermarketu, na servírku v restauraci, na sousedku ve vaší ulici. Nebude se vám to líbit. Podobná scénka dokáže ženě zničit celý den. Oplatíte-li mu stejnou mincí, nic tím nevyřešíte a svůdníka to nenapraví. Budete-li mu mluvit do duše, je pravděpodobné, že na vše kývne, ale při spatření první půvabné bytosti ženského pohlaví na slib zapomene. Proto je třeba odhadnout své síly hned v počátcích známosti. Zvládnete mít po boku flirtujícícho partnera? Být stále ve střehu může být velice vysilující...

-em-

Přečtěte si také:

Sdílejte článek
Štítky láska nevěra rozchod Sex vztahy manželé Praha tolerance prodavač Partizánske flirt

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.