Sex a vztahy

31. července 2015 04:40

Lucie Průchová

Letní románky zadaných žen aneb Jak se neprozradit!

Nejen máj je lásky časem, spíše se dá říci, že láska kvete i po celé léto, a to zhruba asi tak dlouho, dokud ženy nevymění květované minišaty za džíny, teplé mikiny a deštníky.

Můžete se nad tím pohoršovat, můžete nespokojeně kroutit hlavou, nicméně faktem je, že letní románky se nevyhýbají ani zadaným dámám. Zkrátka, nežijeme v čítankách a zdaleka ne každý muž se jmenuje Mirek Dušín. Stává se – a třeba se to přihodí i vám – že se žena žijící v legitimním svazku k zbláznění zamiluje. Přitom dobře ví, že toto letní poblouznění je nevyhnutelné před manželem utajit. Tak jak to uděláme?

Nechovejte se jako „šestnáctka“

Zamilované ženy zpravidla nápadně mění své chování. Na to si, dámy, dejte veliký pozor. Jakmile se jako mávnutím proutku změní seriózní paní účetní v lehkomyslného diblíka, její okolí to zcela zákonitě zaznamená. Partner, i velmi roztržitý a zcela pohroužený do práce, si bude klást otázku typu: Co se to proboha děje? Zkrátka, k smrti zamilované dámy, kroťte emoce, okamžitě se přestaňte po celé dny blaženě usmívat a snažte se chovat jako vždycky. Jinak budete podezřelé!

Nezpívejte si ve vaně

Tak – tady buďte velice ostražitá. Každé malé dítě ví, že všichni zamilovaní si zpívají ve vaně. Proto se v koupelně chovejte naprosto distingovaně a opatrně. Jakmile se odtud bude linout píseň Beznadějně ráda tě mám, případně When a man loves a woman, manžel zcela jistě zpozorní – a to nechcete. V koupelně buďte zticha jako myška, anebo si zpívejte jen šeptem. Nebo když teče voda proudem – to pak zpěv není tolik slyšet.

Zajistěte si alibi

Kdo má dobrou kamarádku, má vyhráno. Zkrátka musíte mít „andělíčka strážníčka“, který vám neochvějně a bez mrknutí oka potvrdí, že to, co manželovi říkáte, je naprostá pravda. Ano, jela jste na víkend na chatu ke kamarádce Jarušce – a Jaruška o tom musí vědět, a pokud jí váš manžel zatelefonuje, aby si to ověřil, musí samozřejmě o vašem (údajném) pobytu na chatě podat velice přirozený a uvěřitelný referát.

Mobilní telefon mějte pod kontrolou

Zamilovaným dost často zvonívá mobilní telefon, případně se jim ozývá jedna esemeska za druhou. Zajistěte, aby naopak mobil raději vůbec nezvonil. Co se sms zpráv týká, i když vám to bude patrně líto, každou esemesku od milence okamžitě vymažte. Tak si ji třeba vryjte do paměti, ale z obrazovky telefonu ať ihned zmizí. Ve hře je příliš mnoho. Pokud žárlivý partner nalezne ve vašem mobilu zprávu: Minulá noc byla nejkrásnější nocí mého života! rozhodně pak můžete o mnoho přijít. Například o manžela, o dům či chatu, o peníze, o bezstarostnost… a vlastně i o milence, který by na vaše nářky nemusel být zvědavý…

Normální kamarádi si vaše telefonní číslo nezapamatují ani po celoživotní známosti. Vsaďte se ale, že pokud jde o jejich lepší polovičku, znají nejen číslo mobilu, ale také do práce a adresy všech žijících příbuzných.

Na květiny zapomeňte

Pokud se váš románek nalézá v tom nejromantičtějším stádiu, je velmi pravděpodobné, že dostáváte květiny. Jaké? To už záleží na milencově povaze. Možná je bohatý, a tak vás zahrnuje obrovskými pugéty lilií či růží, možná je to romantický mladíček, a vy ráno na polštáři nacházíte luční kvítí ještě mokré od rosy. Pamatujte: nikdy žádné květiny nenoste domů. Darujte je sestřenici, kamarádce či dokonce náhodné kolemjdoucí. Chatrná báchorka o tom, že vám květiny daroval nadřízený z vděčnosti za to, jak báječně pracujete, by patrně jen zvýšila manželovo přesvědčení, že něco není, jak má být…

Eva Michorová

Další články na léto:

Sdílejte článek
Štítky chata květiny manželé Mirek Dušín