Nečekaly na toho pravého. Zpověď žen, které se smířily s průměrem a jsou šťastné

Pořád ze všech stran slýcháme, že máme za každých okolností počkat na toho pravého. Princ na bílém koni však dost často nepřijíždí, nebo má zpoždění. A je možné, že nepřijede vůbec. Jak vypadá život žen, co se zkrátka usadily s mužem, kterého nikdy nemilovaly až za hrob?

Všechno to začalo na sociální síti Reddit, kde se jedna žena v diskuzi upřímně zeptala: "Vy, které jste se usadily s někým, kdo nebyl tím pravým, ale je to dobrý člověk, jak se vám žije?" Tato otázka vyvolala na internetu spoustu reakcí. A většina čtenářů se nad ní musela zamyslet.

Ne všechny ženy totiž vydržely čekat na toho pravého, kterého by milovaly až za hrob. Jiné na dokonalého muže zkrátka nevěří. Část žen se tak spokojí s někým, kdo je na ně hodný, chová k nim respekt a dokáže pokrýt jejich momentální potřeby v životě. Jak tedy vypadají životy těch, kteří ví, že vedle nich každou noc uléhá někdo, kdo není tím pravým? Vybraly jsme pět anonymních zpovědí žen, které upřímně odpověděly.

9 NEJČASTĚJŠÍCH DŮVODŮ, PROČ JSOU MUŽI V MANŽELSTVÍ NEŠŤASTNÍ

16 let spolu a stále to není ono

„Vzali jsme se před pěti lety, ačkoliv spolu chodíme už šestnáct let. Ne vždycky je to jednoduché. Pokud nejsme na jedné vlně, vždy se začnu obviňovat, že jsem přece věděla, že s ním nemám zůstávat. Někdy přemýšlím i o tom, jestli nejsem slaboch, když jsem se rozhodla, že zůstanu. Můj manžel mě miluje a je to dobrý chlap, ale nenaplňuje mě intelektuálně, emocionálně je nevyspělý. Co se sexuálního života týče, jsme každý na jiný planetě. Je to boj, ale není to noční můra,“ píše jedna žena.

Toho pravého jsem potkala, ale život s mým mužem je lepší

„Jsme manželé už 28 let. Náš vztah je klasicky nahoru a dolu, ale upřímně, on BYL tím pravým. Jen jsem to tehdy nevěděla. Někdy je „ten pravý“ vystavěn na mladistvých ideálech, ale s věkem přichází jiné priority, a ty dřívější se stávají zcela bezvýznamnými. Měla bych také říct, že jsem před pár lety narazila na toho „pravého“, ale nebyla jsem šťastná,“ píše další.

PŘÍBĚH RADKY: ŽIJEME S MANŽELEM BEZ SEXU. A JSME ŠŤASTNÍ!

Potřebovala jsem stabilitu a bezpečí, ne lásku

„S trochou práce na obou stranách může být takový vztah naprosto v pořádku. Je to správný muž a mám ho ráda, ale nemiluji ho. Když jsme se potkali, milovat jsem nepotřebovala. Potřebovala jsem stabilitu a bezpečí. Teď, když jsme se usadili, zvykli jsme si na sebe a pokud potřebuji něco, co mi on nemůže dát, dojdu k tomu jinou cestou,“ rozepsala se jiná žena.

Myslela jsem si, že je to ten pravý, do první velké hádky

„Brala jsem si toho pravého, ale během jedné zásadní hádky po svatbě mi došlo, že tomu tak není. Tehdy jsem se dostala do situace, kdy jsem samu sebe přesvědčila, že se rozvedeme. A pořád jsem si jistá, že se to může kdykoliv stát. Jsme manželé už sedm let a máme tři děti. Každý máme svoje finance a já chráním sebe pro případ, pokud bychom šli od sebe. Jinak jsme ale skvělí přátelé a on je úžasným tátou,“ vysvětluje další žena.

Rozhodla jsem se ho milovat

„Vybrala jsem si manžela, protože dokázal naplňovat moje potřeby, za to ho miluji. Miluji ho i za to, kým je. Není to žádný model, není bohatý a ano, čas od času mě pořádně štve. Ale vybrala jsem si ho a rozhodla jsem se, že ho budu milovat, než abych čekala na možnou představu někoho, kdo by měl být tím pravým,“ popisuje jiná žena.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.