zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Příběh Lucie (30): Hrozně mi vadí manželova kamarádka

Ilustrační foto na přání čtenářky
Autor: istock.com Ilustrační foto na přání čtenářky
cernanm , Vydáno: 17.03.2018
S manželem jsme spolu chodili dva roky, tři roky jsme svoji. Máme maličkou dcerku, se kterou jsem na mateřské dovolené.

reklama

Měla bych být v tomto životním období šťastná, mám hodného manžela a krásnou dvouletou holčičku, která se jmenuje Lucinka. Jsem na mateřské dovolené a tak trochu odříznutá od života. Jsem společenská, energická, akční, a abych řekla pravdu, už mi ten pracovní ruch, na který jsem bývala zvyklá, trošku chybí. Jako recepční v luxusním hotelu jsem se pohybovala mezi lidmi, od rána do večera konverzovala, a to i v cizích jazycích. Teď jenom žvatlám na batole a dělám šťávičky a kašičky. Samozřejmě vím, že dítě je pro mě to nejdůležitější, ale už toužím po seberealizaci. Myslím, že je to normální. Navíc začínám na manžela i dost žárlit, to je zřejmě také tou mateřskou dovolenou a z ní plynoucí ztrátou sebevědomí.

Jsou jen kamarádi

Můj manžel Tomáš má totiž kamarádku. Tak jí říká, je to zkrátka jeho kamarádka. A důvěrná. Vyrůstali spolu ve stejné ulici, hráli si spolu, chodili spolu do školy, byli jako dvojčata. Občas se v duchu ptám: A proč se tedy vlastně nevzali? Jednou, když jsem si dala trochu víc vína, než snesu, jsem se na to Tomáše zeptala. Odpověděl, že se nevzali právě kvůli tomu, že jsou jen kamarádi. Nevím, zda je to dostatečně uklidňující odpověď. Postupem času se Tomáš oženil se mnou, jenomže Anna, jeho kamarádka, se se svým přítelem bohužel rozešla a teď je sama. Tím víc tedy zřejmě potřebuje Tomáše. A to je právě kámen úrazu. Příšerně na Annu žárlím. I když mě Tomáš ubezpečuje, kudy chodí, že je to směšné a trapné, nemohu si pomoci. Hrozně mě to trápí. Říká se přece, že přátelství mezi mužem a ženou je hloupost, že neexistuje.

Často telefonuje

Anna Tomášovi často telefonuje. Nevím, kolikrát mu volá během dne, když je Tomáš v práci, ale ozývá se i pozdě odpoledne nebo večer, když manžel přijde domů. Připadá mi to od ní neomalené a trapné, volat večer ženatému chlapovi. Tomáš mi na to řekne: „A proč by mi proboha nemohla zavolat kamarádka? Nepřeháníš už to trochu s tou nedůvěrou?“ Většinou odpovídám: „Proč ti volá takhle večer? A co spolu pořád řešíte?“ On na to, že jsou zvyklí všechno důkladně rozebírat od dětství. Anna se teď cítí sama, a tak si potřebuje povídat. Jsem z toho už doopravdy zoufalá.

Obyčejná hysterka

Možná namítnete, že se zabývám nepodstatnými maličkostmi, ale je to skutečně jen maličkost? Je opravdu zanedbatelný detail, když cizí svobodná ženská telefonuje mému manželovi prakticky každý večer? Jsem už na tom tak špatně, že když jsem Annu nedávno náhodou potkala na ulici, řekla jsem jí to. Ječela jsem na ni, že mi to vadí, že mě to obtěžuje, ať dá Tomášovi konečně pokoj. Zírala na mě jako Alenka v říši divů a odpověděla, že si myslela, že jsem tolerantní a chápavá. A teď s údivem zjišťuje, že jsem obyčejná hysterka. Proč by Tomáš nemohl mít kamarádku?

Lucie (30), jižní Čechy

Přečtěte si i další příběhy našich čtenářek:¨

Může vztah přežít nevěru?

Může vztah přežít nevěru? Šest příběhů ze života

Foto na žádost pouze ilustrační

Příběh Markéty (43): Zamiloval se do mě spolužák mého syna!

Zamilovala jsem se do exmanžela. Jsem divná?

Příběh Dany (35): Zamilovala jsem se do exmanžela. Jsem divná?

Co když sourozenecká láska přeroste v milenecký vztah?

Příběh Davida a Šárky: Dobře utajená láska

reklama

Související témata: přátelství , žárlivost , příběh čtenářky , přátelství mezi mužem a ženou , příběhy

reklama

Přečtěte si také

reklama