Sex a vztahy

15. prosince 2020 04:00

Anna Kopečková

Příběh Markéty (30): Bratranec je láska mého života

„Často mě napadá, že kdybychom žili o pár set let dříve, v minulosti, bylo by všechno v mém životě jinak. Byla bych s mužem, kterého miluji,” začíná své vyprávění třicetiletá Markéta. Problém je, že její láska je zároveň i blízký příbuzný.

V České republice je manželství mezi bratrancem a sestřenicí legální a zákon je nepovažuje za incest. Na rozdíl od USA, kde je ve většině států podobný svazek zákonem zapovězen. Ani geneticky není svazek mezi bratrancem a sestřenicí katastrofou, jedná se o příbuzné tzv. III. stupně, kteří mají jen osminu společných genů. Statisticky vzato mají potomci bratranců a sestřenic jen o 1,7 procent vyšší pravděpodobnost vrozených vad, než je běžný průměr.

Tak v čem je problém?

„V rodině, v předsudcích okolí. Naprosto nás nepřijali a odloučili od sebe už dávno,” vysvětluje situaci Markéta. S bratrancem Petrem si hrávali jako malé děti, ale pak se odstěhovali a řadu let se pořádně neviděli. K prvnímu okouzlení došlo na rodinné svatbě, kde se potkali jako teenageři. Markétě bylo tehdy 16 a Petrovi 17 let.

„Bylo to jako velký třesk. Okamžitě jsme se přitáhli navzájem a strávili spolu celý den. Než přišel večer, věděla jsem já i Petr, že se rodí láska jako trám,” popisuje první magické setkání Markéta. Rodiče si zprvu ničeho nevšímali, naopak byli rádi, že si děti tak rozumí. Markéta nemohla na Petra zapomenout a vydupala si společné prázdniny, na které rodina v pohodě přistoupila. Tam se znovu sblížili a láska zahořela naplno.

„Naši neměli podezření, vnímali nás jako jednu rodinu. Ale my jsme se celé dny toulali po okolí, abychom mohli být spolu. Připadali jsme si jako Romeo a Julie, bláznivě zamilovaní.” Samozřejmě došlo i na první intimnosti, které vyústily v romantickou noc ve stodole. Jenže tam se to zvrtlo. „Nikdy na to ráno nezapomenu. Našel nás tam Petrův táta, můj strýc, a nešlo se z ničeho vylhat. Byli jsme nazí a zamotaní do jedné deky. Eskalovalo to ve strašný malér, naprosté ponížení nás dvou a zničující rodinnou krizi,” klepe se ještě dnes Markéta, když na osudnou noc a její následky pomyslí. Rodiny se rozhádaly, vztahy zcela ochladly a Markéta i Petr se nesměli vídat.

Rodina lásku nechápala

„Jediný vztah, který to opravdu narušilo, byl ten s mojí rodinou. Nikdy jsem jim neodpustila, že se nesnažili ani na moment pochopit, co cítím. Moji rodiče se považují za moderní lidi, ale když k tomu došlo, chovali se jak ve středověku. Přiměli mě uvěřit, že jsem spáchala něco strašlivého a uvrhla všechny kolem do neštěstí. Pro ně to byl prostě incest.”

S Petrem se ale samozřejmě vídali dál. Dojížděli za sebou autobusem po škole, lhali rodičům do očí, vymýšleli kličky a úskoky. Ale nedalo se to vydržet do nekonečna. Nakonec je někdo spolu viděl a oheň byl znovu na střeše. „Rodiče pak už neponechali nic náhodě. Petra hned po maturitě vyslali do Prahy na vejšku a mě hlídali jako oko v hlavě. Petr si tam nakonec našel holku, ale já se jen trápila. Nakonec dosáhli svého, kontakt postupně vyšuměl.”

Petr se brzy oženil a pořídil si děti. Markéta proplakala celý měsíc jeho svatby, ale nakonec se rozhodla jít dál. Začali žít své životy, v jiných městech s jinými partnery.

Jak to mají čeští muži a ženy se sexem? Potřebují k němu i lásku? Přečtěte si o tom ZDE.

Láska i po letech

„Nedávno jsem byla opět na svatbě společných známých a najednou se přede mnou zjevil Petr. Neviděla jsem ho tolik let, ale všechna ta snaha zapomenout na něj byla rázem pryč. Srdce se mi málem zastavilo a myslela jsem, že omdlím. Vypadal skvěle, ale myslím že ho to taky vzalo. Moc jsme spolu nemluvili, ale nakonec pro mě přišel tančit. Nikdy na to nezapomenu, jak mě při tanci držel v náručí.” Dva třicetiletí lidé s partnery a rodinami však udrželi city na uzdě a po společném tanci se slušně rozloučili.

„Cítím k němu lásku, nemohu si pomoci,” přiznává Markéta. „V dnešní době, kdy pro nikoho není problém přihlásit se ke své sexuální orientaci, nemohu já otevřeně říci, že miluji svého bratrance, protože bych opět rozbořila rodiny. A to nechci.”

Markéta však stále věří, že jednou přijde doba, kdy se s Petrem jejich životy prolnou a budou spolu: „I kdybych měla být už stará paní a on dědeček. Bude to stát za to!”

-ku-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.