Sex a vztahy

19. března 2021 04:30

Martina Čerňanská

Romana (39): Nikdy jsem neměla štěstí na muže. A měla jsem v tom prsty já!

Taky spíláte osudu, že ta pravá láska pořád nikde? Chce se vám z toho brečet, že všichni okolo se drží za ruce a vy to máte se vztahy na dlouhé lokty? Byla jsem na tom stejně, pak jsem ale procitla do reality a řekla si, že takhle žít opravdu nechci. Prokletí neúspěšných romancí si totiž nosíme v sobě.

Smutné dětství a první lásky

Moje matka by se dala označit za hysterickou stíhačku, co chtěla a musela všechno mít pod kontrolou. Táta se díky tomu stal podpantoflákem a ona zase hlavou i krkem rodiny. Sama vydělávala minimum peněz, ale nakonec utratila celou otcovu výplatu za hlouposti a pak nezbývaly finance na důležité věci. Půjčky a zadlužení u nás byly na denním pořádku. Mně a mému bráchovi nadávala, otcem pohrdala a nejraději by se kvůli lepší finanční situaci nalepila na nějakého bohatého pána. Žádná velká kráska to ale nebyla a tak se jí to nevydařilo. Ať už s mým tátou zacházela jakkoliv špatně, on ji i přesto intenzivně miloval. A nikdo nedokázal pochopit proč. Láska opravdu uměla být slepá.

Útěky za láskou

Abych se dostala z prostředí, kde vládly hádky a nouze o peníze, vypadla jsem z baráku hned, jak to jen bylo trochu možné. Nastěhovala jsem se ke svému prvnímu příteli a myslela jsem si, že mám vyhráno. Jenomže to jsem se spletla. Romance záhy skončila a já zase musela domů, kde jsem nasávala nejenom špatný přístup k mužským celkově, ale především jsem měla nervy na pochodu. Můj mladší bráška to zvládal dobře, jako flegmatik se z toho dostával velmi snadno. Já se trápila tím, jak tohle skončí.

Pak jsem poznala další kluky. Milovala jsem se s nimi mnohdy ještě ten den, visela jsem s nimi pořád na telefonu, psala jsem jim od nevidím do nevidím, aby věděli, jak moc o ně stojím a že je miluji. Prostě jsem je považovala za jediné východisko z mé životní situace. Peníze jsem neměla a jako studentka jsem o žádnou brigádu nezakopla.

Roky plynuly a z naivní holky se měla stát dospělá ženská, jenomže nic na tento stav neukazovalo. Já jsem dále střídala mužské jako na běžícím pásu a výsledky nebyly žádné. Neměla jsem žádný nijak dlouhodobý vztah, byla jsem často sama jako kůl v plotě a navíc jsem neměla ani žádnou dobrou kamarádku. Prostě a dobře jsem neuměla navazovat kvalitní vazby s druhými lidmi. Moje matka mě nenaučila vůbec nic, spíše mi do hlavy nasadila špatné a hysterické chování. Stejně jako ona i já jsem na své partnery ukrutně žárlila a mnohdy jsem se v různých hádkách chovala jako její mladší já. Člověk totiž nevědomky odkouká vše.

Blýskání na lepší časy? Možná!

Ve svých pětatřiceti jsem se rozhodla situaci velmi aktivně řešit. Vyhledala jsem odborníka a docházela na sezení. Bylo těžké podívat se pravdě do očí, avšak musela jsem zatnout zuby a zapracovat na změně, jinak bych se takto životem plácala dál. Aktuálně jsem změnila práci, našla si svůj první byt a také místo románků z červené knihovny čtu knihy o osobním rozvoji. Učím se být na mužských nezávislá, nikoliv závislá, jako byla moje matka. A taky vím, že je hloupost s nimi hned v počátku spát. Světe div se, se teď scházím s jedním fajn chlapem a na nic netlačím. Užívám si s ním každou chvíli a hlavně se k němu nechci hned nastěhovat, protože mám své zázemí. Posílá mi květiny, neustále mi píše a volá. A dokonce mluví o svatbě a rodině. Tohle jsem nikdy nezažila a jsem za to opravdu tak ráda. Možná jsem teď i poprvé zamilovaná, předtím to láska nebyla, spíše nutnost a závislost.

Aby se člověk duševně uzdravil, je nutné otevřít oči a podívat se životní pravdě i okolnostem do očí. Já jsem před nimi dlouhou dobu utíkala a nikam to nevedlo. Minulost je sice pryč, ale pokud ji v sobě nemáte vyřešenou, bude vás stahovat dolů stejně jako mě.

Romana z Plzně

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.