Příběh Lenky: Po smrti manžela mi tchyně udělala ze života peklo

Našla skvělého muže, adoptovali dítě a narodilo se jim i vlastní. Jenže náhlá smrt manžela ze dne na den všechno změnila.

Vdávala jsem se z lásky, ale měli jsme i druhý, větší důvod. Za svobodna jsem se starala o chlapečka z kojeneckého ústavu, a abychom si ho mohli adoptovat, museli jsme být manželé alespoň tři roky. Má tchyně byla ze začátku celkem hodná a příjemná a i k Ondrovi, chlapci, kterého jsme adoptovali, se chovala pěkně. S manželem jsme chtěli mít i vlastní dítě, ale po několika nechtěných potratech už jsem přestávala věřit, že k tomu někdy dojde. Bylo to smutné období, ale nakonec se nám zadařilo a narodila se nám dcera Lenka.

Štěstí přineslo i neštěstí

Po porodu ale přišla katastrofa, můj manžel náhle zemřel třetí den po narození dcery. Byla jsem zoufalá. Starost o děti mi nevadila, byla jsem ráda, že je mám. Ale manželova rodina se najednou proti nám spikla. Alespoň jsem to tak cítila. Babička, moje tchyně, u mě byla každý den v půl sedmé ráno a divila se, že jsem ještě třeba v pyžamu. A už to začalo – nic nemám uklizené, neuvařeno a tak dále. A přitom to nebyla pravda. I Ondra byl najednou spratek, ten, který zlobí.

Boj o dítě

Najednou k nám domů začali chodit lidé ze sociálky. Byli u nás několikrát v měsíci, ale naštěstí jsem měla vždy uklizeno a uvařeno a všechno bylo v pořádku. Tři měsíce po manželově smrti mi ale najednou řekli, že si přišli pro Ondru, protože prý jsem vdova. Naštěstí jsem měla chladnou hlavu a Ondru jsem bránila. Řekla jsem jim, že když Ondra svou rodinu už jednou ztratil, nedovolím, aby ji ztratil podruhé, protože můj manžel zemřel. Otevřela jsem všechny skříně i ledničku a zeptala se, jestli vidí nějakou špatnou věc, kterou bych mohla napravit. A pak mi to došlo. Oni přišli na udání! Když jsem se jich na to zeptala, jen pokývli hlavami, že ano, a omlouvali se mi. Prý vědí, že je u nás doma všechno v pořádku, ale přesto to museli prošetřit. Potvrdili mi i to, že mě udala vlastní tchyně.

Nikdy jsem své tchyni neřekla, že o jejím udání vím. Zjistila jsem, že její vnučka nemohla mít děti, tak pro ni chtěla spolu se zbytkem manželovy rodiny získat naši Leničku a Ondru chtěli vrátit zpátky do dětského domova. Naštěstí se jim to nikdy nepovedlo. A moje máma? Ta mě nenávidí od narození, takže se ani na děti nikdy nepřišla podívat, i když bydlela jen asi 200 metrů od našeho bytu. Nakonec mě ale všechno to zlé posílilo. Děti jsou dnes už dospělé a já jsem znovu vdaná a šťastná.

Lenka

Přečtěte si i další příběhy:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.