Sex a vztahy

1. března 2017 14:00

Martina Čerňanská

Šest varovných ukazatelů, že je cosi s partnerem v nepořádku

Možná jste spolu teprve krátce. Třeba se ještě tak dobře neznáte. Donedávna bylo všechno, jak se říká, zalité sluncem, teď najednou se dostavil nepříjemný pocit, že něco není, jak by mělo být.

Nelze vyloučit, že jsou to jen dočasné drobnosti, případně že vaše zamilovanost dosáhla vrcholu, výš už to nejde, proto se ke slovu dostal suchar rozum a kazí vám radost neustálým rýpáním. Na druhou stranu je dost dobře možné, že vám intuice radí, že prostě není něco v pořádku. Co by vás mělo varovat?

1. Nikdy nemáte pravdu

Anebo jinými slovy: nikdy není po vašem. Ať děláte, co děláte anebo ať si přejete, co si přejete, vždycky to dopadne tak, že se dělá přesně to, co vyžaduje partner. Vaří se jeho oblíbená jídla, v televizi se díváte na pořady, které má rád, kupují se bytové doplňky, o nichž se pochvalně vyjádří on, cestuje se na místa, která si odmalička přál vidět. Vždycky má pravdu právě on. Ani omluvit se nedokáže. Proč by také měl, když nikdy nechybuje? Bohužel, vše nasvědčuje tomu, že jste v rukou zručného manipulátora.

2. Nerespektuje vaše soukromí

Soukromí je nedotknutelné, což platí pochopitelně i ve vztazích. Přistihla jste partnera, jak vám kontroluje mobilní telefon? Prohlížel vám kapsy kabátu? Měla jste pocit, jako by ho nadmíru zajímala vaše kabelka? Zneklidní, když máte schůzku s kamarádkami, a přemlouvá vás, abyste nikam nechodila a zůstala raději s ním? Případně nabídne, že vás doprovodí – ačkoli se jedná o dámskou jízdu? Zdá se, že nerespektuje vaše soukromí, nedůvěřuje vám. Že by žárlivec?

Foto: istock.com

3. Chová se povýšeně

Máte z něho dojem, jako by vám dával najevo, že je něco lepšího než vy? Předhazuje vám, i když třeba jakoby v žertu, že mu nestačíte v intelektuální či sociální oblasti? Zmínil se, že byste měla mít větší prsa, menší pozadí, jinak upravené vlasy, že byste měla zhubnout? Posmívá se výši vaší výplaty? Hovoří dokonce i ve společnosti v tom smyslu, že na co sáhnete, to pokazíte? Je-li tomu skutečně tak, zamyslete se nad tím, zda budete dál žít s člověkem, který vás ponižuje.

4. Tají váš vztah

Pokud vše nasvědčuje tomu, že se o vás po určité době známosti vůbec nikomu, kdo je pro něho důležitý, nezmínil, je třeba začít si lámat hlavu tím, proč vás tají. Jakmile máte podezření, že o vás stále ještě neví jeho nejbližší, rodina, kamarádi, kolegové, musíte zpozornět. Je to podezřelé. Když je člověk doopravdy zamilovaný, přeje si, aby se o tom dověděl celý svět. Tudíž... stydí se za vás? Chce vás brzy vyměnit za jiný "model"? Je přelétavý? Je ženatý?

Přespříliš romantiky může být někdy na obtíž. Foto: istock.com

5. Neustále zvyšuje hlas

S cholerikem se žije těžko. Hádkám ve vztahu se, pravda, málokdo vyhne, často bývají užitečné a, jak se říká, vyčistí vzduch. Jenže cholerik se hádá rád, spory vytváří a vyžaduje. Opravdu chcete žít s někým, kdo s gustem a často řve, a to kvůli naprostým maličkostem? Budete trávit život ve společnosti člověka, který se s vámi pohádá, jakmile přijde domů? A který na nákupu vzteky zkolabuje třeba jen proto, že jste vložila do nákupního košíku jiný cukr, než si představoval?

6. Je tak romantický, že se to nedá vydržet

Tisíckrát za den vám řekne, že vás miluje. Vyžaduje polibky i na ulici. Každý večer vám nosí náruče květin, každé ráno snídani do postele. Tajně si říkáte, že je to skoro až únavné. A máte pravdu, toto opravdu není přirozené. Jsou důležitější projevy lásky než šeptaná slovíčka, dárečky a květiny. Dejte pozor, aby se nejednalo o sňatkového podvodníka.

Přečtěte si i tyto články:

-em-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.