zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zamilovaná do kolegy aneb Co je v domě, není pro mě!

Zamilovat se do kolegy znamená zahrávat si s ohněm
Autor: thinkstockphotos.com Zamilovat se do kolegy znamená zahrávat si s ohněm
pruchol , Vydáno: 23.01.2016
Složitá věc. V práci trávíme tolik času, že nezamilujeme-li se právě tam, v kanceláři, nelze vyloučit, že skončíme jako staré panny.

reklama

Pokud setrváváme v zaměstnání osm a půl hodiny, přičemž často jsme tam (bohužel) i devět či deset hodin, na nalezení spřízněné duše mimo "kancl" zbývá žalostně málo času. Leda byste životního parnera objevili na poště, ve frontě u pokladny v supermarketu či do něho nabourali autem cestou z práce. Což není dvakrát pravděpodobné. Přitom například v Japonsku jsou milostné vztahy na pracovišti zakázané, a některé nám zeměpisně bližší firmy kancelářské lásky také odmítají, přinejmenším jedná-li se o vztah podřízená – nadřízený. Nicméně i zamilovat se do kolegy od vedlejšího pracovního stolu znamená zahrávat si s ohněm. Co dělat, abychom se nespálili?

Ti, kdo zažili sex během menstruace, tvrdí, že je daleko lepší.

Sex během menstruace: Je mnohem lepší, ale má svá rizika

 

Pozor! Lásku neutajíte

Lásku či sex na pracovišti zažil každý druhý, více než devadesát procent dotázaných přiznává, že v zaměstnání flirtuje. Věřte nebo ne, každé třetí manželství má kořeny právě v zaměstnání. A tak je třeba s kancelářskou láskou počítat a říci si, že co je v domě, vlastně může být i pro mě. Ovšem při zachovávání jistých pravidel. Psychologové se, co se týká lásky v zaměstnání, netají obavami. A láska k nadřízenému, ta by se podle nich měla zakázat, většinou nevěstí nic dobrého. Ale jsme jenom lidé, nikoli roboti, a kolega se tak pěkně usmívá, tolik mu to sluší a srší vtipem... Zákonitě vás napadá: Třeba se nám to před ostatními podaří utajit. Nic si nenamlouvejte. Tohle neutajíte!

A jak snášíte drby?

Také je vaše pracoviště taková "drbárna"? Jak je možné, že úplně každý ví, že Kulíškové z účtárny utekl manžel, uklizečka Frantáková od rána pije a zástupce šéfa prý vyhrožoval té mladé slečně z recepce, že pokud mu nebude po vůli, tak uvidí? A opravdu se, třeba jen na vteřinu, domníváte, že vaše love story s kolegou ujde všeobecné pozornosti? Odpověď zní ne, a to dokonce i v případě, že na sebe nebudete okouzleně zírat celých osm hodin, jeden druhého se ani nedotknete a nebudete se spolu v koutě kanceláře chichotat. Zamilovaní totiž vyzařují tiché štěstí, které nelze nezaznamenat. Ihned se stanete terčem drbů. Nic příjemného.

Mýty o sexu - Obrázek 2

Čím ničíme muže při sexu? ČEHO SE VYVAROVAT!

 

Skvělé pracovní výkony

Vycházíme tedy z faktu, že lásku utajit nelze. Kolegové samozřejmě zjistí, že vy a ten tmavovlasý elegán jste si nasadili růžové brýle a tajemné vševědoucí úsměvy, které hovoří beze slov. Neznamená to však, že utrpí váš pracovní výkon. Odborníci upozorňují, že opak je pravdou. Zamilovanost pracovní výkon zvýší, případný rozchod naopak drasticky sníží. Díky lásce a z ní plynoucího elánu a ohňostroji energie budete připomínat ruského horníka Alexeje Stachanova, který prý během šestihodinové směny narubal více než sto tun uhlí.

Hlavně žádné intimnosti

Nejdůležitější pravidlo zní: Během pracovního dne se ke kolegovi, se kterým chodíte, chovejte neutrálně. Zapomeňte na doteky, byť i letmé, na rychlé polibky či dokonce dlouhé líbání v temném koutě chodby. Jinak se na vás budou chodit dívat procesí jako na tučňáky v zoologické zahradě. Přísné cenzuře podrobte i hovory, které spolu vedete před ostatními kolegy. Zde opět platí: mluvte neutrálně, běžným způsobem. Nikdy se neuchylujte ke zvoláním typu: "Medvídku, zlatíčko, moc prosím, podal bys mi sešívačku? Pejsánku?" Tohle zbytek pracovního kolektivu opravdu slyšet nemusí, stejně jako jej neseznamujte s podrobnostmi vašeho intimního života mimo kancelář, to by byla hrubá chyba.

Kdo si začal první?

Jak se mění sexuální spontánnost, když je vám 20, 30, 40…

 

Hořké konce

Ano, i k nim může dojít. A tady už pochopitelně končí veškerá legrace. Takový rozchod na pracovišti budou všichni s jiskřením v oku rozebírat týdny a měsíce. Pracovní výkony obou hlavních protagonistů klesají k nule, a nemají-li emoce pod kontrolou (a to asi nemají), pak na sebe štěkají či alespoň vrhají nenávistné pohledy před zraky kolektivu, který se tím často ještě ke všemu výtečně baví. A to jsou právě ty hořké konce, mnohdy vrcholící tím, že nejméně jeden z "odmilovaných" dává výpověď, protože v té atmosféře už nedokáže pracovat. Mimochodem, psychologové a personalisté neradi vidí i manžele na témže pracovišti. Pravda, k líbání na chodbě už v tomto případě nedochází, ale zas hrozí ponorkové konflikty a nošení domácích starostí do práce. A kdo by chtěl už od rána slýchat: "Proboha, jak je možný, žes nevykoulela popelnici a že chudák pes zase nežral?"

-em-

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama