Průvodce tantrickým sexem pro začátečníky: Naučte se mít z milování větší prožitek

Přemýšleli jste někdy o tom, že vyzkoušíte s partnerem tantrický sex? Nebo je to pro vás něco tak nedosažitelného, že vás to ani nenapadlo? Přitom se nejedná o nic mystického. Tantrický sex představuje způsob, jak se milovat. Orientuje se spíše na samotný proces než výsledek. Chcete mít z milování větší prožitek? Máme pro vás pár tipů, jak na to.

Možná se vám vybaví několik filmů nebo seriálů, kde hlavní hrdinky zakusily tantrický sex. Tato forma milování je opředena určitou mystikou. Můžete ve vás vyvolávat různé asociace, například hodiny sexuálních orgií v tisíci možných i nemožných polohách, nekonečné stavy blaženosti a podobně. Ačkoliv to zní všechno lákavě, udržujete si nejspíše od tantrického sexu určitý odstup. Nicméně tato starodávná sexuální praxe může vzkvétat i ve vaší ložnici.

Hlavní podstatou tantrického sexu není co největší počet dosažených orgasmů, ale přijmout celý akt jako naprostou symbiózu, užívat si samotný proces a mít ze sexu komplexní zážitek. To vám umožní všechno prožívat s větší intenzitou, a dosáhnete tak silnějších orgasmů.

Dalším bonusem je, že vás to může o něco více přiblížit k vašemu partnerovi. Tantra vám totiž poskytne možnost spojit se s ním na hlubší úrovni, než je jenom fyzické tělo, protože se během ní dostávají tělo, mysl i emoce do vzájemného propojení. Tím, že si uvědomujete přítomnost, posilujete vaše pouto.

Co je vůbec tantrický sex?

Základem tantrického sexu, tantry, je starověká duchovní tradice, která vznikla v Indii. Každý styl nebo linie má různé metody, postupy a techniky. Týká se velmi specifického typu jógové praxe. Při rozvíjení dovedností a schopností můžete tyto jógové praktiky provádět i na sexuální úrovni za účelem většího otevření a obohacení „energetického těla“.

Tantrický sex má hluboké kořeny v mnoha tradicích, které jsou staré tisíce let. Jedná se např. o hinduismus nebo buddhistické tantrické a taoistické praktiky, které povýšily milování na uměleckou úroveň. Nádech ezoteriky dodává této metodě skutečnost, že se sex někdy používá v meditaci jako zdroj energie, aby se dosáhlo osvícení bez jakýchkoliv negativních jevů.

Dnes je tantra obecně chápána jako posvátnější a oduševnělejší forma sexu, kterou můžete využít během vašich intimních chvilek, jako jsou např. dechová cvičení, masáž nebo dlouhý oční kontakt. Všechny metody tantrického sexu jsou navrženy tak, aby prohloubily a posílily vaši zkušenost s láskou, soucítěním a intimitou.

Jak prožijete úžasný tantrický sex?

Určitě se shodneme na to, že správnou sexuální atmosféru navodí už samotné prostředí. Pusťte si příjemnou hudbu, ztlumte světla a třeba si u postele vytvořte takový soukromý „oltář“ s uklidňujícími předměty a svíčkami.

  • Vyzkoušejte tantrické dechové cvičení

Může to být pro vás něco naprosto nového, ale je to úplně jednoduché a geniálně efektivní. Jak začít? Sedněte si nebo lehněte. Je jenom na vás, zda si ještě necháte oblečení nebo se rozdýcháte zcela nazí. Pokud chcete dosáhnout maximální intimity, sedněte si naproti sobě. Muž sedí se zkříženýma nohama na polštáři a žena v jeho klíně.

Nejdůležitější je navázat oční kontakt a harmonizovat vaše dechové vzorce. Nadechněte se, zadržte dech a poté vydechněte. Každou fázi dělejte zhruba 5 vteřin. Společné zpomalení dýchání zvyšuje vaše propojení a současně vás fyzicky uvolní díky stimulaci nervu vagu (jeden z lebečních nervů, které spojují mozek a tělo).

  • Zvolte pozici „lžíce“ a dýchejte

Chcete-li se hlouběji ponořit do nálady, lehněte si na pár minut do pozice „lžíce“, kdy ležíte oba na boku, máte skrčená kolena a jeden je natisknut zády na přední části trupu toho druhého. Snažte se dýchat synchronizovaně. Tato poloha spojuje a harmonizuje centra energie (čakry), a umožňuje tak přenos, výměnu a proudění energie mezi partnery.

  • Naprosto zpomalte

Nebuďte „hrrr“ a zkuste si dát zdánlivě jednoduchou výzvu: dělejte všechno extra pomalu. Nejenže vám to pomůže vnímat přítomnost, současný okamžik, ale zároveň také můžete objevit na partnerovi zcela nové dimenze, které vám doteď unikaly. Až budete připraveni na samotný styk, pokračujte ve výzvě. Nechte partnera do sebe vstupovat milimetr po milimetru.

  • Zaměřte se na prsa

Bradavky mají stovky nervových zakončení. Kromě toho jsou prsa, prsní svaly a svaly hrudníku propojeny se srdeční čakrou, čímž vám otevírají intenzivnější pocity lásky a potěšení. Proto si tato oblast zaslouží trochu více pozornosti. Můžete přidat její jemnou masáž nebo si nahřát olejíček či tělové mléko a pěkně se potřít.

  • Zůstaňte nějakou dobu nahoře

Tušíte, jak můžete nejvíce stimulovat klitoris? Nechte svého partnera pod sebou a užijte si to nahoře. Nastavte se do pozice kobry. Protáhněte páteř dopředu tak, že se ho dotýkáte i spodní částí břicha, ruce nechte venku. Tím dosáhnete zvětšení tlaku stydké kosti vašeho partnera, což vám dovolí lépe stimulovat vnitřní pohyby po bocích v okamžiku, kdy se pohybuje dovnitř a ven.

  • Udělejte si krátkou pauzu plnou očního kontaktu

Tantrický sex vám umožňuje rozpustit „vás“ a „já“ do „my“. A to je právě chvíle, kdy přichází na řadu oční kontakt. Občas se od sebe odtrhněte, zastavte se a podívejte se vzájemně do očí, abyste se ujistili, že jste pořád na stejné vlně. Podělte se o několik tantrických dechů, usmějte se a změkčete váš pohled.

  • Vizualizujte si sexuální energii šířící se do celého těla

Snažte se během milování nesoustředit jenom na místečko tam dole, ale naopak se zaměřte na vnímání prožitku celým vaším tělem. Jak na to? Vizualizujte si kouli bílého světla a energie ve vašem perineu (oblast mezi řitním otvorem a vagínou nebo šourkem), což v tantrickém systému prezentuje hlavní energetickou základnu. Představujte si, jak stoupá světlo do páteře, rozprostírá se do vašeho srdce a mysli a šíří se do celého těla včetně konečků prstů a vrcholu hlavy.

  • Neztrácejte se ve vaší fantazii

Jakmile se blížíte k orgasmu, zkuste zůstat duchem přítomní. Nepoddávejte se vaší fantazii, ať se neodpojíte od partnera a současnosti. Otevřete oči a podělte se s ním o váš orgasmus. Díky tomu jste oba schopni vzájemně sdílet vaši energii, a to jak fyzicky, tak i emocionálně.

  • Každý den se partnera dotýkejte alespoň 5 minut

Snažte se zahrnout partnera variabilními dotyky o různé intenzitě. Tím otevíráte tělo pro tantrickou výměnu. Dotýkejte se různými částmi těla. Chvíli rychle, pak zase pomalu. Buďte jemné, následně přitlačte. Hlaďte ho, škrábejte, štípejte, svírejte, poplácejte ho… Zaujměte jeho pozornost, aby zůstal přítomen a cítil více energie a vášně.

  • Mějte trpělivost!

Pamatujte si, že tantra je o tom, jak si užívat samotný proces milostného aktu, vteřinu po vteřině. Nemusíte se stresovat tím, že nezkusíte všechny techniky, jestli vám nejsou přirozené. Užívejte si lehkost, energii a propojení během vašeho milování. Občas všechno vyplyne samo od sebe, aniž by se nějak tlačilo na pilu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.