Bára Jánová ze seriálu Slunečná má doma romantického básníka

Ve Slunečné nemá její Sylva k chlapům příliš láskyplný vztah, využívá je jako prostředek k dosažení cíle. V životě to má ale herečka Bára Jánová úplně jinak. Bez výhrad miluje svého přítele Vítězslava Bečku, který je romantická básnická duše. Báru Jánovou jako Sylvu sledujte v seriálu Slunečná každé úterý a čtvrtek ve 20:15 na Primě.

Přítel Báry Jánové Vítězslav Bečka se rozhodl, že světu odkryje svoje niterní pocity prostřednictvím sbírky básní Intelektulení. Co v nové knize chybí, je jedna báseň věnovaná přímo jeho lásce – Báře. Důvod je prostý, sbírka básní je hotová už rok, ale tihle dva jsou spolu deset měsíců, tak se to bohužel nesešlo.

Sylva ze seriálu Slunečná žije s básníkem

„Básně nám na začátku vztahu pomohly, abychom se s Vítkem sblížili. Protože když jsme spolu začínali chodit, tak Vítek byl zrovna v Indii a my jsme spolu komunikovali hlavně přes FaceTime a Messenger, přes ně jsme si psali své pocity a básničky. I to je jeden z důvodů, proč jsem se do něj zamilovala,“ prozrazuje okouzlení herečka, která ale i tak se sbírkou pomohla. „Já jsem měl sbírku napsanou už před necelým rokem, a potom jsme začali pracovat na grafice a ilustracích a vazbě, a vlastně jsem si vůbec neuvědomoval, kolik toho je ještě před námi. A s tím mi hodně pomáhala Barča, která určila, ve kterém pořadí básně po sobě půjdou, a ladila to celé dramaturgicky.“

O ilustrace k básním se postaral autorův kamarád David Vančura, který je umělecký malíř a maloval zamilovanému páru i stěnu v obýváku. Ti už spolu pět měsíců bydlí v pronajatém bytě na pražských Vinohradech. „Knížka je jedinečná jednak ilustracemi, ale i tím, že ke každé básničce je autorův pohled na věc, takové dovysvětlení. Takže člověka může překvapit, že třeba na první pohled temná báseň je vlastně humorná, že je to vtipný příběh ze života. A také se dozví, kolik výkladů a interpretací může jedna básnička mít. Protože o tom poezie je, že si ji každý může vyložit po svém.“ Bára svého milého velmi podporuje, ale po očku kouká, že i ona sama by se do něčeho pustila. Ráda by napsala knížku se sci-fi příběhem, který už má vymyšlený, ale zatím to prý není aktuální. Každopádně Vítek příběh zná a tvrdí, že to bude bestseller.

Kniha Intelektulení je zatím vydaná jen v několika kusech pro přátele. Pár se ale chystá udělat sbírku na HitHitu, aby mohli knihu vydat ve větším nákladu. A tím, že o tom hvězda Slunečné mluví, by svého partnera ráda podpořila.

Seriál Slunečná sledujte každé úterý a čtvrtek ve 20:15 na Primě, navíc můžete svůj oblíbený seriál sledovat také on-line v exkluzivních předpremiérách v iPrima Videopůjčovně. Právě teď si můžete pořídit v balíčku tři epizody Slunečné za zvýhodněnou cenu:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.