Seriály a filmy

9. února 2021 05:50

Kouzelnice Eva Burešová. V seriálu Slunečná jako zaříkávačka deště. Vyjde jí to?

Na statku je potřeba, aby konečně zapršelo, ale přírodě neporučíš. Pokud se ovšem nejmenuješ Týna Popelková. Ta má magické schopnosti a déšť přivolá téměř na počkání. Nevěříte? Prozradíme vám malé tajemství: Evě Burešové coby Týně k heroickému výkonu pomohli hasiči z Brandýsa nad Labem s plnou cisternou vody.

Na Slunečné se modlí, aby zapršelo, zahrady chtějí vláhu. Také trávník a vše, co bylo vysazeno před sanatoriem, už potřebuje vodu jako sůl, a protože má Týna v podání Evy Burešové magické schopnosti, tak se na ni všichni obrací, aby déšť zkusila přivolat. Týna se tomu jen směje, ale nakonec se o to, s pomocí Janka, z legrace pokusí.

Podívejte se na sestřih ze seriálu Slunečná, jestli to vyjde:

„Natáčení probíhalo někdy koncem října a musím říct, že byla sice docela zima, ale krásně svítilo sluníčko, takže výsledný obraz vypadal skvěle. Muselo se to celé předem nazkoušet, protože se záběr točil na jeden pokus. Déšť nešel opakovat, museli by nás pak s Markem sušit, a to by trvalo dlouho,“ vzpomíná na natáčení Eva Burešová, která tak se svým protějškem Markem Lamborou vše zkoušela, včetně replik, načasování i počítání kroků.

„Hasiči s cisternou stáli schovaní za stromy, a jakmile se spustil déšť, bylo to opravdu romantické. Týna má s Jankem dialog, líbání, pak je zase dialog, který se několikrát zkoušel, a nakonec zase líbací scéna. A ráda bych pochválila střihače, že odvedli moc krásnou práci – protože když se začala Týna s Jankem líbat, trvalo to asi minutu, než se k nám voda dostala. Vzpomínám si, že na poslední chvíli mi měnili bundu, ale rozhodně jsem nebyla nějak víc oblečená. Jakmile se dotočil záběr, tak nám kostymérky hned podávaly deky, bundy. Je o nás krásně postaráno.“

To, že finální scéna tohoto dílu je velká romantika, už Eva prozradila a přiznala, že fanoušci na ní vyzvídali, co se stane a jestli to bude nějakým způsobem pro Týnu a Janka osudové. „Když se objevily fotky z této epizody, fanoušci očekávali, že se stane něco velkého, a dohadovali se, co to bude. Jestli Týna oznámí těhotenství nebo třeba jestli Janek poklekne…“ směje se herečka a víc prozradit nechce, aby diváky neochudila o zážitek, nebo je naopak nezklamala. Co ale prozradila, bylo, že následná scéna, kdy se promoklá vrací s Jankem do hospody, se točila dřív než samotný déšť. „To pro mě bylo docela nepříjemné. Holky z maskérny a kostymérny nás postříkaly vodou, a nebylo to nic moc, i když voda byla teplá. Taky jsem moc ráda, že z toho natáčení vznikly i různé vtipné fotky, kde šilhám a Marek se tváří jako americký superhrdina. Je vidět, že se na place bavíme a natáčení nás baví, i když jsme někdy ve vodě, v blátě, ohni a nejen v teple ateliérů.“

Seriál Slunečná sledujte v úterý ve 20:15 na Primě!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.