Nestihli jste v televizi první epizodu seriálu Slunečná. Podívejte se na ni v reprízách!

Televize Prima vysílala v sobotu večer první pilotní epizodu svého nového seriálu Slunečná. Zavedla nás na pohřeb Martina Popelky, otce dvou hlavních hrdinek seriálu, sester Týny a Sylvy. Na reprízu Slunečné se můžete na Primě podívat v neděli v 9.30 nebo v pondělí ve 22.45 na Prima Love. Nebo se na ni podívejte online v našech archivu iPrima!

Natáčení pohřbu se může zdát jako hodně smutná věc, ale opak je pravdou. Při seriálovém pohřbu nebyla o smích nouze. Kostelem se linou zvuky modlitby Ave Maria, kterou zpívá Týna Popelková, v rakvi před oltářem leží její tatínek. Starší sestra Sylva sedí hned u rakve se svou malou dcerou Barunkou a nedokáže zadržet pláč.

Co k natáčení řekli herci ze seriálu Slunečná?

„Věřte mi, že ty slzy jsou pravé, pláč jsem nemusela předstírat. V reálném životě nikdy v takové situaci nechcete být, je to dost hrozné. Ze začátku tak máte nepříjemný pocit, ale ve finále to byla docela legrace. Na konci celé akce se ozvalo hlasité zachrápání a kostel vybouchl smíchy. Ota Jirák si zkrátka zdřímnul. Já ho slyšela už na začátku, protože jsem seděla hned vedle, tak jsem se začala smát, ale jelikož od smíchu k pláči není daleko, tak jsem to nějak zapracovala a nebylo to poznat,“ přiznává Bára Jánová coby Sylva Popelková. „Natáčení pohřbu jsem zažila poprvé, a jsem ráda, že jen jako pozůstalá. Nechtěla bych být na místě Oty, nikdy nechci točit svůj pohřeb. Nikdy!“

Sledujte upoutávku první epizody seriálu Slunečná:

To Ota Jirák neměl na vybranou. „Hraju mrtvýho. Vždy jsem toužil si zahrát ve stopadesátidílném seriálu Dědeček umírá hlavní postavu – ležet na posteli v každém díle, hekat, občas se probrat a říct nějakou moudrost. Ze začátku to vypadalo, že se mi to vyplní, ale… V prvním díle jsem ležel ve vypolstrované rakvi a točil se můj pohřeb. Kolem mě spousta pozůstalých, zpívají Ave Maria, a když nade mnou přejížděla kamera, tak jsem nesměl dýchat, abych vypadal mrtvě. Jak jsem se do toho klidu nutil, najednou se stalo, že jsem usnul. Když byla kamera s mikrofonem nade mnou, tak se ozvalo chrápání. Spokojeně jsem spal. Naštěstí na mě nikdo z kolegů nebyl naštvaný, že se musel záběr opakovat, smáli se tomu,“ prozrazuje historku z natáčení seriálový Martin Popelka a přiznává, že hrát mrtvolu zase není až taková selanka. „Je to těžké, protože se klasicky objeví něco, co vás nutí se pohnout. Začne vás svědit noha, chce se vám kýchnout. Jakmile ale přišel okamžik, kdy se zaklaplo víko od rakve, musím říct, že to byl nepříjemný pocit. Připadal jsem si, jako když mám generálku,“ přiznává s humorem herec.

Bez slz naopak natáčela Eva Burešová coby Týna, který má pro strach uděláno! „Scénu, kdy Týna na faře zpívá, jsme chtěli udělat co nejvíce bez slz. Celou dobu je Týna za silou holku, která své emoce neukazuje. Proto se na veřejnosti rozplakala jen jednou, a to přímo u rakve. Jinak ji vždy vidíme plakat jen samotnou,“ prozrazuje herečka, jak se jí natáčel pohřeb, který zase až tak smutečný nebyl. „Atmosféru na place se vždy za každých okolností snažíme držet co nejvíce pozitivní. O to víc, když se točí smutné nebo dramatické scény. Občas si herec po vypjatých scénách odnáší emoce s sebou domů, proto jsme se tady rozesmávali a každou volnou chvíli vycházeli ven na sluníčko. Pan Jirák, který mi hraje tatínka, sám vtipkoval, takže to šlo o to lépe.“

Jak se to nakonec hercům celé podařilo, to můžete vidět v první epizodě seriálu Slunečná, kterou můžete sledovat buď ve dvou reprízách v televizi (v neděli v 9.30 na Primě nebo v pondělí ve 22.45 na Prima Love) nebo kdykoliv, kdy se vám zachce, v našem archivu iPrima!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.