Celebrity

24. dubna 2023 11:00

David Laštovka

Smutek Ladislava Křížka. Přišel o vnučku, chtěl spáchat sebevraždu jako jeho otec

Život zpěváka Ladislava Křížka, který v těchto dnech slaví šedesáté narozeniny, připomíná tak trochu jízdu na horské dráze. Zažil ohromnou slávu, kdy mu svět ležel u nohou, ale i velmi bolestné období. Dokonce vážně uvažoval o tom, že dobrovolně opustí tento svět.

Ve své nejslavnější době Ladislav Křížek prodával statisíce desek, stal se idolem a fanynky po něm šílely. Díky jeho hlasovému rozsahu si ho pro spolupráci vybralo mnoho zvučných jmen. Duety si zazpíval například s Karlem Gottem nebo Evou Urbanovou. Spolupracovat s ním chtěl i uznávaný hudební skladatel Karel Svoboda.

Zpěvák svou slávu ale neunesl. Užíval si peněz a holdoval alkoholu. Rodina, kterou založil už ve svých dvaadvaceti letech, šla najednou stranou… Nezřízený způsob života vyústil v osobní krizi, kterou hodlal ukončit sebevraždou, tak jako kdysi jeho přísný otec. Naštěstí ale včas vyhledal pomoc, obrátil se na psychologa a kněze, díky čemuž našel znovu smysl života. Jak se svěřil v pořadu 13. komnata, zachránila ho především víra a stal se jiným člověkem.

Vnučka zemřela při porodu

Od té chvíle pro něj rodina byla na prvním místě. Stal se spořádaným manželem a milujícím otcem dvou synů. Když už se zdálo, že je vše tak, jak má být, přišla nečekaná a velmi krutá rána. „Můžu říct, že jsem čekal na první vnouče, protože jsem si vlastních dětí příliš neužil. Byl jsem furt pryč. A měli jsme tu smůlu, že nám malá při porodu umřela. Takže jsem dostal takovou šlupu mezi oči,“ svěřil se Ladislav Křížek v pořadu Limuzína.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Karel Svoboda: Sebevražda, nebo vražda? Dopis na rozloučenou se nikdy nenašel

Láďa Křížek se svěřil, co udělal v životě špatně (archivní video z roku 2013):

Rozvod po 35 letech

Ani manželství šťastně neskončilo. Se ženou Taťánou se Ladislav rozvedl před třemi lety po téměř pětatřiceti letech. „Je to opravdu těžké. Člověk si najednou uvědomí, že už nemá na ten vztah sílu. Vždycky říkávám, že muzika je o dynamice, život o světle a vztah o toleranci. A tolerance končí s úctou. Jakmile skončí úcta, přestává být i tolerance. Už toho na nás bylo moc. Bylo to taková suma všech věcí, kdy manželka už chtěla někoho jiného, úplně jinou povahu a já jsem toužil taky po někom jiném. Už jsem v podstatě nemohl dál,“ vysvětloval zpěvák důvody rozhodu pro deník Blesk.

Co mu stále dělá radost, je muzika, která je pro něj hnacím motorem. Život bez zpívání na pódiu si už nedokáže představit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.