Celebrity

8. září 2022 08:30

David Laštovka

Šokující okolnosti smrti zpěváka Pavla Nováka. Když vyhlásili pátrání, byl už mrtvý

Rodina a přátelé se jen těžko vzpamatovávají z nečekané smrti přerovského hudebníka Pavla Nováka, syna slavného zpěváka Pavla Nováka staršího a otce fotbalového reprezentanta Filipa Nováka, který zemřel ve věku 57 let. V pátek 2. září bylo po něm vyhlášeno celostátní pátrání, v pondělí 5. září v podvečer byl nalezen bez známek života na Pelhřimovsku. Redakci Prima Ženy se podařilo získat svědectví člověka, který byl s Pavlem Novákem v kontaktu do poslední chvíle.

Zpěvák, textař a producent Petr Šiška se s Pavlem Novákem přátelil od svých osmnácti let. Dobře se znal i s jeho slavným otcem, rovněž zpěvákem, který zemřel v roce 2009 ve věku 64 let na rakovinu prostaty.

Před dvěma lety s Pavlem založili pěvecké duo, s kterým vydávali desky, koncertovali po celé republice a byli spolu v intenzivním kontaktu v podstatě každý den. 1. září, tedy den předtím, kdy bylo po Novákovi vyhlášeno celostátní pátrání, měli spolu v Praze přebírat cenu v rozhlasové hitparádě Zlatá česká dvanáctka za píseň Nad Moravou svítá. Tam už ale Pavel nedorazil. „Měl jsem pro nás zakoupené dva lístky do vlaku, byli jsme domluveni, že přistoupí v Olomouci. Bohužel tam nebyl a už jsem se mu nedovolal,“ prozradil redakci webu Prima Ženy Petr Šiška.

Ještě pár dní před smrtí byl ve skvělé náladě

To už měl o svého nejlepšího parťáka vážné obavy.  „Naposledy jsme se spolu viděli necelý týden předtím, než se to stalo. Měli jsme koncert na Slovensku. Jeli jsme Pavlovým autem, odřídil to celé. Dali jsme si u nás doma oběd, byl ve vynikající náladě. On byl vždycky velice komunikativní a ani ty čtyři hodiny cesty nám nestačily k tomu, abychom si všechno řekli a všechno probrali. Rozloučili jsme se slovy jako v tom starém vtipu: Tak si to řekneme příště,“ vybavil si Petr Šiška poslední společné chvíle.

Další dny Nováka čekalo natáčení několik pořadů pro československou lidovou televizi v Dubném na Českobudějovicku. „Ještě mi pak volal, že to dobře dopadlo a bylo to fajn. Pak už se zavřela voda, nefungoval telefon. Koroner stanovil datum jeho úmrtí 28. srpna,“ povzdechl si hudebník.

Vyléčený abstinent, milující otec, pro kterého byla rodina vším

Co se vlastně stalo a co bylo příčinou, netuší. „Slyšel jsem, že ho našli v autě poblíž u Pelhřimova a jednalo se o epileptický záchvat. Možná ho zradilo srdíčko... Někde psali démon alkohol... Léčil se několikrát, sám o sobě s úsměvem prohlašoval, že je vyléčený abstinent. Já za sebe mohu říct, že za ty dva poslední roky naší intenzivní spolupráce byl naprosto skvělý, spolehlivý a výjimečný.  Byl to bezvadný kluk,“ prozradil Petr Šiška.

Pavel Novák si velmi zakládal na své rodině. „Nedal na ni dopustit a měl ji skutečně fantastickou. Dcera nádherně zpívá, udělali spolu krásný duet, syn je úspěšný fotbalový reprezentant, v současné době hraje v Turecku. Byl na ně právem pyšný,“ uvedl hudebník, který se smrtí svého blízkého kamaráda jen těžko smiřuje.

Karel Vágner přiznal, že ho smrt Hany Zagorové zasáhla

„Nemůžu pořád uvěřit tomu, co se stalo. Je to strašný. Pavel byl neskutečně talentovaný a pracovitý, skoro až motorová myš. Když měl svoji formu, hýřil nápady a kreativitou. Neměl problém přejet autem republiku tam a zpátky. Neměl problém stavět aparaturu, světla, pak ji zase celou sbalit. Pomáhal lidem. Pravidelně pořádal charitativní akce. Měl mraky aktivit a velké plány. Měli jsme spolu rozdělané další skladby. V den, kdy jsem se dozvěděl, že zemřel, jsem zrovna dostal k poslechu mix jedné písně, kterou jsme před pár týdny nazpívali. Jmenuje se Správnej indián. On byl svým způsobem také takový indián, dobračisko. Rozdal by se pro druhé,“ uzavřel Petr Šiška.

Sdílejte článek
Štítky smrt rodina pátrání zpěvák hudebník Přerov Filip Novák Petr Šiška Pavel Novák

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.