Celebrity

7. září 2022 05:59

David Laštovka

Petr Novák rozpůjčoval miliony. Přišel i o chalupu. Proč se rozvedl s Jakoubkovou?

Zpěvák Petr Novák, autor nezapomenutelných hitů: Hvězdičko blýskává, Povídej, Já budu chodit po špičkách, Náhrobní kámen nebo Klaunova zpověď, by v těchto dnech oslavil 77. narozeniny. Zemřel v pouhých jednapadesáti letech. Jeho život byl sice krátký, zato velmi bohatý a zajímavý.

Láskou jeho života byla jedna z nejkrásnějších českých hereček, o sedm let mladší Eva Jakoubková. Po dvouleté známosti si ji v roce 1984 vzal za manželku. Působili jako jedna duše, ale nejvíce je spojoval alkohol, kterému oba s oblibou holdovali. Milostný život mezi nimi prakticky neexistoval.

„Jednou se nám Petr zmínil, že přes rok a půl spolu neměli sex, čímž nám úplně vyrazil dech. Nechápali jsme to,“ prozradil redaktorovi serveru Prima Ženy Novákův dlouholetý parťák z kapely Karel Kahovec. Po třech letech se naoko rozvedli, protože Petr Novák vlastnil ještě jeden byt v centru Prahy a hrozilo, že mu ho komunisté seberou. Ve vztahu Nováka s Jakoubkovou a jejich způsobu života se ani poté nic nezměnilo. Jen spolu žili bez papíru. Láska k alkoholu se talentovaným umělcům nakonec stala osudnou. Oba se upili k smrti. Zpěvák zemřel v roce 1997, dožil se pouhých jednapadesáti let. Herečka ho přežila o osm let, skonala ve věku třiapadesát let.

Celý den „úřadoval“ v hospodě

Novák jako úspěšný autor velkých hitů už za hluboké totality inkasoval vysoké tantiémy. Podle jeho spoluhráčů z kapely z nich ročně dostával zhruba milion korun. Jeho den probíhal následovně, vstával kolem desáté a rovnou zamířil do oblíbené hospůdky, kde trávil celý den. Byl tak velkorysý a zároveň důvěřivý, že kdokoliv ho požádal o půjčku, bez váhaní mu ji dal a neřešil, kdy mu ji vrátí. „Ta hospoda byla takový jeho obývák. Přišel tam v půl jednácté, sedl si, vzal si noviny, malé pivo, pak mávl rukou, na stole se objevilo šampáňo a už to jelo,“ popsal v rozhovoru pro Nedělní Aha! zpěvák a kytarista Karel Kahovec.

Chodil v jednom oblečení. Podvodník ho obral o chalupu

Protože byl Petr Novák bohém a všechno platil za druhé, lepili se na něj různí příživníci. „Když chtěl někdo půjčit, vždycky mu vyhověl. A když mu někdo prachy nevrátil, mávl rukou se slovy, že v životě už přišel o víc. Parazitů kolem něj bylo dost a on byl takový dobrák, že snad každému vyhověl. A ani podepsat nic nechtěl. Sám chodil pořád v jednom oblečení, peníze potřeboval jenom na to pití,“ přiblížil Karel Kahovec.

Kvůli své naivitě přišel Petr Novák i o chalupu. „Seznámil se s jedním týpkem, který mu nabídl, že zprostředkuje prodej jeho chalupy v ceně několika milionů. Byli domluvení, že až ji dotyčný prodá a přijdou mu peníze na účet, dá je Petrovi. Ten člověk chalupu prodal nějakému pumpařovi, zmizel a Petr nedostal nic," prohlásil Kahovec.

Policistka Danuše Doudová říká, jaké je to mít za muže alkoholika

„Petr nám pak vysvětloval, že mu dal zplnomocnění k dohodě o prodeji chalupy a věřil, že prachy dostane. Po tom ‚kamarádovi‘ se slehla zem. Řekl jsem Petrovi, že ho naložím do auta a zajedeme k novému majiteli, aby nám ukázal kupní smlouvu, že je naděje dostat prachy zpátky. Odpověděl mi, že tam tedy někoho pošle, ale teď to řešit nebudeme, že má na stole šampáňo. Dodal zase, že už přišel o víc. Nezájem,“ uvedl Karel Kahovec. Dodnes je podle něj záhadou, komu tantiémy po Novákově smrti vlastně chodí. Jak on, tak Eva Jakoubková děti ani blízké příbuzné totiž neměli.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.