Celebrity

8. února 2022 06:05

David Laštovka

Herečka Eva Jakoubková se upila k smrti. Proč s manželem Petrem Novákem neměli sex?

Ve své době patřila k nejkrásnějším českým herečkám a byla jí předpovídána velká budoucnost. Její kariéru ale zničil alkohol, na kterém se stala závislá a kvůli němuž zemřela v pouhých třiapadesáti letech. Evě Jakoubkové, jejímž manželem byl známý zpěvák Petr Novák, by dnes bylo sedmdesát let.

Herečku Evu Jakoubkovou vždycky přitahovali starší muži. Randila například s hercem Iljou Rackem, který se narodil o 22 let dříve než ona. Románek prožila i s režisérem Evženem Sokolovským, přestože je od sebe dělilo 27 let. Jednalo se ale spíše o krátké známosti. Osudovou lásku prožila až s o sedm let starším zpěvákem Petrem Novákem, mezi jehož největší hity patřily písně Povídej, Náhrobní kámen, Klaunova zpověď, Já budu chodit po špičkách či Hvězdičko blýskavá.

Po dvouleté známosti se v roce 1984 vzali a zdálo se, že jsou si souzení. Navenek sice působili jako jedna duše, v soukromí to ale taková idylka nebyla. Neustále se rozcházeli a zase dávali dohromady, nedokázali žít spolu ani bez sebe. Co je spojovalo, byl alkohol, k němuž měli oba velmi vřelý vztah. Milostný život mezi nimi prakticky neexistoval.

„Jednou se nám Petr zmínil, že spolu přes rok a půl neměli sex, čímž nám úplně vyrazil dech. Nechápali jsme to,“ prozradil Novákův dlouholetý parťák z kapely Karel Kahovec. I on se do té doby domníval, že to u nich doma funguje jako ve správném manželství. Místo sexuálních radovánek se však Novák s Jakoubkovou věnovali popíjení a nic jiného k životu nepotřebovali. Dokonce neplánovali ani rodinu. „Petr na sex určitě nebyl. Ženské nevyhledával,“ dodal Kahovec.

V divadle schovávala flašky vodky

Láska k alkoholu se talentovaným umělcům nakonec stala osudnou. Oba se upili k smrti. Zpěvák se dožil pouhých 51 let, zemřel v roce 1997. Herečka ho přežila o osm let, bylo jí 53 let. Na sklonku života si vzala do hlavy, že trpí rakovinou, což ovšem nebyla pravda. O to více začala pít. Mrtvá byla nalezena ve svém bytě.

Přestože se spekulovalo o tom, že mohlo jít o vraždu, oficiální příčinou smrti bylo stanoveno vyčerpání organismu z důvodu nadužívání alkoholu. „Říkal jsem Evě, že v rodině může pít jenom jeden, aby ten druhý toho prvního mohl zachránit. Jenže Petr pil první ligu a Eva ho posléze bohužel zřejmě chtěla trumfnout. Je jí obrovská škoda. Byl to velký talent,“ povzdechl si tehdy její kamarád Jan Antonín Pacák, známý hudebník a výtvarník.

Podobně hovořil i režisér Václav Vorlíček, který Jakoubkovou obsadil do filmu Já nejsem já (1985). „Byla to okouzlující žena s pronikavě zelenýma očima. Čišelo z ní velké charisma. Pokud by neměla problémy s alkoholem, mohla to dotáhnout hodně daleko. Vyprávělo se o ní mnohé. Že v divadle schovávala flašky vodky, v kabelce nosila prášky a kombinovala to dohromady, aby mohla vůbec fungovat. V životě asi nebyla moc šťastná, těžko říct proč. Když jsme točili Já nejsem já, byla ještě spolehlivá a odehrála si své. Žádné problémy jsem s ní řešit nemusel,“ prozradil režisér.

ZDROJ: autorský článek, z archivu Davida Laštovky


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 6. 2024

Berani, možná budete muset dnes přitvrdit. Neodepisujte někoho automaticky kvůli činu, který považujete za urážlivý. Dovolte ostatním mít svůj názor a respektujte jejich právo jej otevřeně vyjádřit. Zachovejte si otevřenou mysl a nesuďte. Zachovejte si diplomatický přístup a nechte si své kritické myšlenky pro sebe. Nemyslete si o druhých méně, abyste se sami cítili lépe.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.