Soutěžící v Prostřeno! postraší čert krampus. Taktik Karel bude řešit správné stolování

Karel - Prostřeno! S28 (66)

Nenechte si ujít Prostřeno! v tomto týdnu, které bude hodně o vaření a také o přiznané i nepřiznané taktice, protože vyhrát chce koneckonců každý. Jak říká jeden ze soutěžících, takové peníze na zemi nenajdete. V neposlední řadě se bude bojovat o kulinářskou čest. Kdo jídlu rozumí nejlépe?

V Libereckém kraji se dá dohromady parta odvážných, kteří budou chtít předvést to nejlepší, co v jejich kuchyních může vzniknout. Pokrmy budou soutěžící ochutnávat domácí i světové, některým sednou více, jiným méně. Jak se povede celý týden? Účastníci budou bojovat nejen s taktikou a trémou, ale také s úkolem týdne, kterým je v tentokrát příprava řeckého salátu tak, aby nikdo nepoznal, že tam nemá co dělat. Budou se u stolu objevovat pletichy, nebo půjde čistě jen o vaření?

Komu se dařit bude, komu nikoliv a kdo to nakonec celé vyhraje? Vše zjistíte už v pondělí. Prostřeno! tohoto týdne bude plné výzev i překvapení. Sledujte ho každý všední den v 17:50 a dozvíte se více. Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést dalších 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Pondělí: Studentka Blanka (24) chce za výhru uspořádat velkou party a pak cestovat po Evropě

Studuje na Technické univerzitě v Liberci – obor anglický jazyk a humanitní studia se zaměřením na vzdělání. Pracuje brigádně jako servírka v pivovaru, baristka a učitelka anglického jazyka. Je svobodná a žije se spolubydlícími. Do pořadu se přihlásila sama, protože ráda chodí ochutnávat nová jídla a ráda je zkouší vařit. Překvapí sdíleným studentským bydlením, kterému vévodí zapomenuté běžky v okapu po party. Blanka je pro každou srandičku a v kuchyni si docela věří. Připraví menu plné netradičních chutí, když nachystá sýr halloumi s tarhoňovým salátem, hráškový krém s mátou, kuře pana Dalibora a tvarohovo-smetanový pohár. Po příchodu hostů zažije hned dvě překvapení. U stolu potká Karla, jehož zná od vidění z práce, a také vegetariánku Moniku, které se chce přizpůsobit. Kolik bodů za své snažení nakonec dostane? Sledujte už v pondělí!

Úterý: Maminka v domácnosti Monika (34) pracovala jako asistentka fakíra

Nyní je umělkyní na volné noze – dělá zábavu pro lidi. Aktuálně je v domácnosti a stará se o dceru, která má mentální poruchu. Má dvě děti – dceru Karolínu (12 let) a syna Jana (8 let). Nově s nimi žije i přítel, se kterým je od loňského roku. Společně čekají přírůstek do rodiny. Má ráda vonné svíčky a svého pejska. Myslí si, že je komunikativní, ráda naslouchá, a pokud je to v jejích silách, ráda pomůže. Je také dost vztahovačná a není splachovací. Pokud jí někdo řekne něco špatného, přemýšlí nad tím hodně dlouho. Hosty zaujme nejenom nevšedním předchozím povoláním, ale i celým svým přístupem. Při zábavě postraší hosty její kamarád v kostýmu čerta. Karel bude celý večer řešit problémy s příborem. Sama Monika maso nejí, a tak jsou hosté zvědaví, co jim vlastně připraví. Bude vařit maso, nebo jeho náhražky? Monika sází na mezinárodní pochoutky, když připraví guacamole s opečeným toustem, slovenskou bílou polévku podle rodinného receptu, jako hlavní chod kung pao s rýží a nakonec krupicový dort s ovocem, želé a sušenkovým korpusem.

Středa: Pomocník sládka Karel (33) považuje vaření za dobrý relax

Vystudoval střední školu gastronomie a služeb v Jablonci – vyučil se jako kuchař-číšník. Pracuje jako pomocník sládka v pivovaru a dělá závozáka po České republice. S přítelkyní má dceru Karolínku (1,5 roku). Karel u ostatních soutěžících kritikou rozhodně šetřit nebude, na jeho večer proto všichni budou velmi zvědaví. Karel se toho rozhodně nebojí a sází na českou klasiku, okořeněnou italským předkrmem – salátem caprese s čerstvou bazalkou, solí, pepřem, balsamikem a rozpečenou bagetkou. Jako polévku volí hovězí vývar se zeleninou, masem a domácími nudlemi, dále si troufá na hovězí svíčkovou na smetaně s domácím karlovarským knedlíkem a brusinkovým terčem s domácí šlehačkou a nakonec připraví horkou lásku. Karel sice umí nosit talíře jako profík, ale vymstí se mu rýpání z předešlých dní, odvážná sázka na svíčkovou a spor s Monikou ohledně špinavé lžičky. Dívejte se už ve středu, jak se mu bude dařit.

Čtvrtek: Osobní řidič Jan (29) pracoval jako stromolezec

Má přítelkyni a je bezdětný. Do pořadu ho přihlásil kamarád, který je přesvědčený, že Jan rád vaří. Pokud by vyhrál, rozhodně by si peníze užil naplno. Jako zábavu chce bagrování – hosté si mohou vyzkoušet, jak se manipuluje s bagrem (nabírání, zvedání atd.). Poskládal menu z receptů, které dobře zná a vaří a chutnají mu, a taky chtěl něco, o čem ví, že to zvládne časově na pohodu. Zajímá se o módu, auta a rád poslouchá hudbu. Myslí si rovněž, že je veselý a komunikativní extrovert. Honza volí moderní kuchyni, když připraví drůbeží paštiku, polévku z dýně Hokkaidó, jako hlavní chod evergreen pořadu Prostřeno!, kterým je panenka na špenátovém lůžku, a nakonec grilovaný ananas. Hostitel pamatuje i na vegetariánku u stolu, Moniku překvapí a místo panenky jí připraví tofu. Zaujme svým menu a zvládne ještě připravit úkol týdne? Dozvíte se už ve čtvrtek.

Pátek: Vedoucí úseku montáže Tomáš (32) má harmonický život

Vystudoval střední školu, kterou zakončil maturitou v oboru mechanik-seřizovač. Tomáš žije s manželkou Barborou a má dvě děti – syna Tadeáška a dceru Rozárku. Sám sebe popisuje jako normálního veselého chlapa, který je občas nervák. Hosty přivítá v krásném stavení, kde jim připraví své oblíbené pochoutky. Tomáš sází rovnou na dvě pomazánky s domácím pečivem – na avokádovou a nivovou. Polévka bude netradičně kukuřičná à la Ála. K hlavnímu chodu Tomáš udělá kuřátko a prasátko na medu, opékané brambory a nakonec čokoládový fondán. Pokud jde o Tomáše, nejvíce mu chutná kukuřičná polévka, dokáže jí sníst celý hrnec na posezení. Budou hosté sdílet jeho vášeň? A jak celý týden dopadne?

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.