Seriály a filmy

13. července 2015 00:55

Iva Kropáčková

CO DĚLAT, KDYŽ... chci reklamovat zájezd? Mám nárok na slevu?

Plíseň na zdi v pokoji nebo koupelně, výhled do dvora místo ve smlouvě dohodnutého výhledu na moře, špinavý bazén u hotelu... Nejen to jsou věci, kvůli kterým byste se měli určitě ozvat a žádat nápravu nebo slevu...

ONLINE PORADNA: Máte problém, se kterým si nevíte rady? Zeptejte se akvokáta online (bez nutnosti zveřejnění). Využít můžete kontaktní formulář naší Právní poradny.

Dotaz: Když jsme přijeli do apartmánu v Řecku, v koupelně byla plíseň, a i přesto, že jsme si objednali pokoj s výhledem na moře, nedostali jsme ho. Snažila jsem se situaci okamžitě řešit, žádala jsem výměnu pokoje, nejen kvůli tomu, že nebyl podle požadavků, ale i kvůli plísni. Cena nebyla úplně nejnižší. I přesto, že delegátka slíbila nápravu, nakonec se nic nestalo. Včera jsme se vrátili, co mám teď dělat?

Cestovní pojištění na dovolenou online Bleskové srovnání, bleskové sjednání na Prima Rádci

Odpověď: Vzhledem k tomu, že jste vadu bez zbytečného odkladu vytkla, máte nárok na slevu z ceny zájezdu ve výši přiměřené rozsahu a trvání vady. Obraťte se v této věci proto na cestovní kancelář, případně na osobu, která uzavření cestovní smlouvy zprostředkovala. Pokud však nemáte žádný důkaz ohledně vytknutí této vady během dovolené, doporučuji se na cestovní kancelář s vytknutím této vady obrátit co nejdříve, protože soud vám právo nemusí přiznat v případě, že jste vadu vytkla déle než jeden měsíc po skončení zájezdu.

Na otázky v naší poradně odpovídá advokát Mgr. et Mgr. Viktor Fojt, zakládající partner advokátní kanceláře Fojt | Kocour. Působí také jako hlavní advokát pro internetovou aplikaci, která nabízí právní dokumenty snadno a jednoduše: www.generatorsmluv.cz.

Doplnění:

Za zájezd vždy ručí cestovka, písemnou reklamaci směřujte na ni nebo na agenturu, i kdybyste měli problémy například s dopravcem. Reklamujte už na místě nebo do 30 dnů po návratu. Na jakou slevu máte nárok? Vodítkem může být Frankfurtská tabulka slev, podle níž se řídí německé soudy, ale české k ní také přihlížejí. Reklamovat lze například jiný než slíbený hotel, umístění hotelu, chybějící výhled na moře, pokud byl slíben, plíseň a špína na pokoji, špinavý nebo žádný bazén, pokud byl přislíben, špatné či zkažené jídlo, špatný úklid, zápach, chybějící lehátka nebo slunečníky, pokud byly přislíbeny, atd.

Zodpovězené dotazy v právní poradně:

SMLOUVA RYCHLE, JEDNODUŠE, SE ZÁRUKOU... Hrozí vám exekuce? Potřebujete prodat nebo koupit dům či auto? Chcete pronajmout byt? Budete se rozvádět? Většina životních situací se musí vyřešit podpisem na smlouvě... Běžné právní dokumenty už ale nemusíte řešit s advokáty, aby byly naprosto v pořádku. Na Prima Rádci máte možnost získat právní dokumenty pro nejrůznější situace, navíc jen během několika minut. Smlouvy stojí od 50 do 300 korun. Prvních 100 zájemců od nás navíc získá kredit 200 korun na vygenerování jakýchkoliv právních dokumentů. Kredit získáte po registraci zde.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Zdroje fotografií: Thinkstock

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.