Martin Kraus o ošetřování svých hereckých kolegů: Takhle se mi klepaly ruce!

Svatby v Benátkách - Rozhovor s Martinem Krausem o ošetřování kolegů

Co se týče rolí, tak Martina Krause můžeme nejčastěji vídat v rolích lékářů. Jako seriálový zubař David Grábner si scén s vrtačkou a dalšími zubařskými potřebami užil habaděj. Jak se nám svěřil, nejhorší je ošetřovat své herecké kolegy. Tentokrát bolest zubů přiměla Ladislava Potměšila.

Martin Kraus si roli lékáře užil i v úspěšném seriálu Cesty domů, kde hrál Pánka, excelentního kardiochirurga, ale také prvotřídního psychopata. Role Davida Grábnera je zcela odlišná. Kraus hraje roztomile roztržitého zubaře, jehož světem jsou, světě div se, jenom zuby.

Pokud jste podlehli naší víkendové výzvě, mohli jste si všimnout, že Martin Kraus má praktických zubařských scén opravdu hodně. Správně držet zubařské nástroje a neublížit seriálovému pacientovi mu pravidelně pomáhá profesionální zubař, který Martina Krause učí nejen, jak držet nástroje, ale také správné řešení třeba takové excise stoličky.

Ladislav Potměšil na křesle

Nepříjemná bolest zubu do ordinace Davida Grábnera zavála i Ladislava Potměšila, seriálového Aloisa Drozda. Toho musel jeho syn Ivan dotáhnout v podstatě přímo do ordinace, protože Alois Drozd, jak uvidíte, se zubařů bojí jako čert kříže. A tak Martinovi Krausovi nezbylo nic jiného, než svého hereckého kolegu alespoň "na oko" ošetřovat: "Takhle se mi klepaly ruce," ukazuje Martin v našem rozhovoru.

My se mu vůbec nedivíme. Podívejte se na rozhovor, jak na scénu vzpomíná sám Martin Kraus.

Sdílejte článek