Seriály a filmy

16. července 2014 19:08

Petra Kloidová

Tajemství krásy Petry Hřebíčkové? Dává si dvacet na gauči v ateliéru

Rozhovor s Petrou Hřebíčkovou o make-upu

Seriálový rozvrh je nekompromisní. Herci často musí být na natáčení každý den kolem páté ráno a natáčí šest dní v týdnu. Jak se v takovém spěchu dá vůbec dobře vypadat? To všechno nám prozradila hlavní představitelka seriálu Svateb v Benátkách Petra Hřebíčková.

Vstávání na pátou ráno může být pro bohémy jako jsou herci poměrně šiběniční, nicméně představitelka seriálové Olgy už je poměrně zvyklá. Seriál se natáčí několik měsíců a Petra Hřebíčková už si našla určitý řád, jak zkombinovat divadlo a natáčení úspěšného seriálu. Pracuje denně a do noci. Divadlo je také důvod, proč se seriál natáčí tak brzo, většina herců se totiž musí v pozdním odpoledni připravit na svoje divadelní role.

I tak je toto tempo poměrně náročné, jak sama přiznává: "Přijdu kolem desáté večer domu, jelikož nemůžu hned usnout učím se ještě texty a kolem dvanácté uléhám. V pět ráno jsem většinou nevyspalá, ale je pravda, že už jsem docela zvyklá. Máme tady pohovky v ateliéru, takže si třeba schrupnu na dvacet minut," směje se. Jak už jsme předesílali, je nutné si najít strategii přežití v tak rozjetém kolotoči, kterým herectví může být. A make-up je pro Petru v podstatě takový relax.

Make-up jako příprava na roli

Spánek v ateliéru, kde se seriál natáčí však není jediná strategie, jak se dobře cítit a zároveň dobře vypadat. Všechny herečky a herce samozřejmě líčí a češou profesionálky. Petra se rozpovídala o své maskérce: "Na Svatbách v Benátkách mám úžasnou maskérku Markétu, v divadle se také nechám nalíčit, ale ráda se nalíčím i sama. Ve zlínském divadle jsem měla také skvělou maskérku, která mě naučila pár grifů. Já ten make-up mám jako takovou přípravu před představením, baví mě se postupně sama připravovat do té postavy, kterou hraji na jevišti. K seriálu a filmu se ráda nechám líčit, protože se samozřejmě nikdy nenalíčim tak jako mě nalíčí profesionálové," prozrazuje.

Podívejte se na rozhovor s Petrou, ve videu můžete vidět i přípravy na natáčení

Redaktorka: Petra Kloidová

Kamera: Jan Kundera

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.