Nejlepší svatba

13. května 2018 07:30

Martina Čerňanská

6 otázek, které nikdy nepokládejte nevěstě

Období svateb je tu a spadá do něj překvapivě i měsíc máj. Oproti dřívějšku je to velká novinka. Kdysi se totiž sňatky v květnu nepovažovaly za dobrý nápad.

Miminko o takové veselce počaté se narodilo v únoru, nevlídném měsíci, kdy už našim předkům došly na podzim nashromážděné zásoby trvanlivého ovoce a zeleniny. Proto hrozilo, že maminka a děťátko nebudou mít dostatek vitamínů. Dnes už tomuto nebezpečí čelit nemusíme, vitamínů je v supermarketech na rozdávání i v pochmurných zimních měsících. A zamilovaní už přišli na to, že květen je nádherný, pro svatební fotografie jako stvořený. Možná i vy se těšíte na brzkou svatbu někoho z přátel anebo příbuzných. Tak pozor, ať nevěstě nepoložíte nějaký z následujících dotazů, mohlo by to být velmi trapné.

Musíte?!

Asi nejhorší otázka ze všech. Řeknete si, že přece nikoho nemůže napadnout ptát se na něco tak soukromého, tak intimního, ale to byste se divili. Vždy se najde tetička, která s nesnesitelně spikleneckým úsměvem přistoupí ke krásce v bílých krajkách a s očima navrch hlavy se zeptá: „A to jako musíte?“

Tak kolik?

Na moderních svatbách se čím dál častěji stává, že snoubenci zdvořile poprosí hosty, aby jim nedávali dříve tak obvyklé svatební dary: hrnce, pánve, skleničky, mixéry, kuchyňské roboty, obrazy krajinek od lidových umělců a podobně. Dnes je trend věnovat novomanželům raději do obálky peníze. Příbuzní bývají zvědaví a rádi by věděli, jak vysokou částku ženich s nevěstou tímto způsobem získali. Zeptat se na to je samozřejmě neslušné.

Jak dlouho jsi do těch šatů hubla?

Tak to je vrchol! Skutečně je nevyhnutelné dávat nevěstě, která má ve svůj svatební den pochopitelně nervy pryč, najevo, že byla ještě nedávno tlustá? Tak velký společenský přešlap by si neměli dovolit ani nejbližší příbuzní a nejlepší kamarádi.

Kolik ta legrace bude stát?

Kolik stojí svatba, to je věc nevěsty, ženicha a případně i jejich rodičů, nikoho jiného. Ti šťastlivci, kteří byli pozváni, by měli vesele jíst, pít, bavit se a tančit až do rána a rozhodně se nepídit po choulostivých informacích.

Proboha, proč tolik lidí? Vždyť se nedoplatíte!

Počítali jste někdy, kolik členů mívá jen nejbližší rodina? Takže ne – není to moc! Tazatel by ostatně měl být rád, že je mezi nimi.

Ten prstýnek je z ryzího zlata?

Kdyby chodil ten, kdo se tímhle způsobem ptá, do třetí třídy základní školy, snad by se to dalo odpustit a omluvit nízkým věkem. Když však tenhle dotaz položí ženichův padesátiletý strýček, nastává trapná situace.

Přečtěte si také:

autor: em

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.