Sex a vztahy

27. června 2015 04:50

Anna Kopečková

Speciál SVATBY: Na co si dát pozor, když se chcete vdávat

Před svatbou se každá žena cítí nádherně a nepochybně věří v to, že její manželství vydrží vše. Jenže představy a realita se často rozcházejí. Trochu jsme vyzpovídali ty, které to měly podobně a teď mají v občance napsáno – rozvedená.

Společné finance? Už nikdy!

„Můj muž byl velmi šetrný na peníze, ale od té doby, co jsme se vzali, nekompromisně požadoval, abychom sloučili naše finance. Já jsem si řekla, proč ne, ale nebyla to zrovna chytrá volba. Raději mějte svůj soukromý účet a jeden společný, ze kterého budete hradit provoz domácnosti a jiné výdaje. Nebudete se neustále hádat, kdo kolik a proč utratil z výplaty. Nejhorší na tom je, když jeden chce ušetřit každou korunu, a ten druhý si občas vyhodit z kopýtka a něco si užít,“ uzavírá Kateřina (34), která právě teď hledá svou lásku podruhé v životě.

Nikdy na něm nebuďte finančně závislá

„Vzala jsem si bohatého podnikatele a byla jsem nadšená, jak jsem si skvěle vybrala. V hlavě jsem si plánovala exotické dovolené, doma jsem nemusela hnout prstem, protože jsme měli hospodyni, zkrátka jsem si žila jako ve zlaté klícce. Jenomže nic netrvá věčně a Roman se zamiloval do úplně obyčejné ženské, co nechtěla jeho peníze tak jako já a přistupovala k životu nezávisle a zodpovědně. Měla práci a budovala své podnikání. Nakonec jsem zůstala bez peněz a vzhledem k tomu, že jsem se na školu kvůli lásce vykašlala, dodnes hledám práci. Nikdy se nenechte zlákat pozlátkem peněz a mějte v záloze plán B, což znamená – dodělejte si školu a pracujte sama na sobě. Nikdy nevíte, co se může stát,“ říká smutně Alena (35).

Mějte nepřítele (tchyni) na své straně

„V prvním manželství jsem se rozhodla, že budu bojovat s větrnými mlýny (což v překladu znamená s máti svého muže) a já tento boj neustála. V září se budu znovu vdávat a jsem vyškolená, s budoucí tchyní jsem našla společnou řeč a musím říct, že ji považuji tak trochu za svoji druhou maminku. Rozumíme si ve všem, chodíme každé úterý do cukrárny a plánujeme, co která z nás upeče na rodinnou oslavu, protože nás to prostě baví. Mějte ženskou, která má vliv na vašeho muže, pod dohledem, abyste jí mohla nahlédnout do karet, jestli tam pro vás neschovává pár es,“ upozorňuje Marcela (40), která tuto strategii už prokoukla a užívá si jejích výhod.

Tipy, které by měla znát každá žena toužící po sňatku na celý život

– Naučte se ustoupit a domluvit se na kompromisu, vztah je o vás dvou, nikoli pouze o vás.

– Děti nejsou rukojmí, netrestejte partnera tím, že budete vaší princezně povídat o tom, jaký je její tatínek parchant.

– Vychovávat děti musíte společně. Když dá dítěti otec domácí vězení, nemůžete ho bez pardonů zrušit. Pouze byste snížila jeho autoritu.

– Neshazujte svého muže před přáteli, rodinou, nebo dokonce jeho matkou. Všechny neshody si řešte jen mezi čtyřma očima.

– Předmanželská smlouva je výhodná pro obě strany, nehledejte za tímto dokumentem podezíravost ani nic špatného. Spíše naopak. Dokonce vás dokáže ochránit před možnými dluhy, které si váš drahý může během svého podnikání nasekat.

– Bez komunikace se prostě nikam nedostanete, i když se budete milovat sebevíc a sex s ním vás bude rozpalovat. Povídání je totiž základ.

– Nechovejte se jako hysterka, co ho zpraží pokaždé, když se vrátí domů. Nebo snad chcete, aby ztratil chuť se za vámi vracet?

len

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.