zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Speciál SVATBY: Na co si dát pozor, když se chcete vdávat

Než řeknete své ano, je dobré mít v některých věcech jasno
Autor: Thinkstock Než řeknete své ano, je dobré mít v některých věcech jasno
anna kopečková , Vydáno: 27.06.2015
Před svatbou se každá žena cítí nádherně a nepochybně věří v to, že její manželství vydrží vše. Jenže představy a realita se často rozcházejí. Trochu jsme vyzpovídali ty, které to měly podobně a teď mají v občance napsáno – rozvedená.

reklama

Společné finance? Už nikdy!

„Můj muž byl velmi šetrný na peníze, ale od té doby, co jsme se vzali, nekompromisně požadoval, abychom sloučili naše finance. Já jsem si řekla, proč ne, ale nebyla to zrovna chytrá volba. Raději mějte svůj soukromý účet a jeden společný, ze kterého budete hradit provoz domácnosti a jiné výdaje. Nebudete se neustále hádat, kdo kolik a proč utratil z výplaty. Nejhorší na tom je, když jeden chce ušetřit každou korunu, a ten druhý si občas vyhodit z kopýtka a něco si užít,“ uzavírá Kateřina (34), která právě teď hledá svou lásku podruhé v životě.

7 chyb, které vám mohou (z)ničit manželství

Trápí vás někdy otázka, co děláte v manželství špatně? Chcete se poučit, ale nevíte, co vylepšit, aby vám to klapalo? Máme pro vás přehled nejčastějších chyb, které my ženy v manželství děláme.

Urážíte ho

Urážíte ho

Jestliže jste měli italskou domácnost ještě před svatbou, nejspíše v tomto duchu budete pokračovat i po veselce. I když je v zápalu hádky těžké se udržet, snažte se nepřekročit pomyslnou hranici „úcty-neúcty“. Pokud se vás manžel něčím dotkne, neřešte spor destruktivně planým řevem nelichotivých nadávek, které by vás později mohly mrzet, protože nejdou vzít zpátky (obzvlášť citliví jsou muži na nedostatky týkající se jejich vlasů, výdrže při sexu či vztahu s maminkou).

Místo toho se pokuste mu co nejklidněji vysvětlit, co se vás dotklo, čím vás naštval. Možná budete překvapená, že partnera svým přístupem „nakazíte“ a sám bude místo hádky otevřený k nějakému rozhovoru, kdy si vše v poklidném duchu ujasníte. Na druhou stranu jsou partneři, kteří spory řeší tak, že se pojmenují všemi možnými i nemožnými peprnými nadávkami, tím si hodně uleví a za pět minut je vzduch čistý.

 

Nikdy na něm nebuďte finančně závislá

„Vzala jsem si bohatého podnikatele a byla jsem nadšená, jak jsem si skvěle vybrala. V hlavě jsem si plánovala exotické dovolené, doma jsem nemusela hnout prstem, protože jsme měli hospodyni, zkrátka jsem si žila jako ve zlaté klícce. Jenomže nic netrvá věčně a Roman se zamiloval do úplně obyčejné ženské, co nechtěla jeho peníze tak jako já a přistupovala k životu nezávisle a zodpovědně. Měla práci a budovala své podnikání. Nakonec jsem zůstala bez peněz a vzhledem k tomu, že jsem se na školu kvůli lásce vykašlala, dodnes hledám práci. Nikdy se nenechte zlákat pozlátkem peněz a mějte v záloze plán B, což znamená – dodělejte si školu a pracujte sama na sobě. Nikdy nevíte, co se může stát,“ říká smutně Alena (35).

 

Mějte nepřítele (tchyni) na své straně

„V prvním manželství jsem se rozhodla, že budu bojovat s větrnými mlýny (což v překladu znamená s máti svého muže) a já tento boj neustála. V září se budu znovu vdávat a jsem vyškolená, s budoucí tchyní jsem našla společnou řeč a musím říct, že ji považuji tak trochu za svoji druhou maminku. Rozumíme si ve všem, chodíme každé úterý do cukrárny a plánujeme, co která z nás upeče na rodinnou oslavu, protože nás to prostě baví. Mějte ženskou, která má vliv na vašeho muže, pod dohledem, abyste jí mohla nahlédnout do karet, jestli tam pro vás neschovává pár es,“ upozorňuje Marcela (40), která tuto strategii už prokoukla a užívá si jejích výhod.

 

Tipy, které by měla znát každá žena toužící po sňatku na celý život

– Naučte se ustoupit a domluvit se na kompromisu, vztah je o vás dvou, nikoli pouze o vás.

– Děti nejsou rukojmí, netrestejte partnera tím, že budete vaší princezně povídat o tom, jaký je její tatínek parchant.

– Vychovávat děti musíte společně. Když dá dítěti otec domácí vězení, nemůžete ho bez pardonů zrušit. Pouze byste snížila jeho autoritu.

– Neshazujte svého muže před přáteli, rodinou, nebo dokonce jeho matkou. Všechny neshody si řešte jen mezi čtyřma očima.

– Předmanželská smlouva je výhodná pro obě strany, nehledejte za tímto dokumentem podezíravost ani nic špatného. Spíše naopak. Dokonce vás dokáže ochránit před možnými dluhy, které si váš drahý může během svého podnikání nasekat.

– Bez komunikace se prostě nikam nedostanete, i když se budete milovat sebevíc a sex s ním vás bude rozpalovat. Povídání je totiž základ.

– Nechovejte se jako hysterka, co ho zpraží pokaždé, když se vrátí domů. Nebo snad chcete, aby ztratil chuť se za vámi vracet?

len

Speciál SVATBY: Dekorace a milé maličkosti, které vás budou bavit

Svatbu si jen málokdo dokáže představit bez pohádkové róby, dortu, prstýnků a kytice. Ale na dokonalém výsledku veselky se podílejí i nevšední maličkosti, které svatbě vtisknou netradiční a osobitý charakter. Nedělejte si hlavu s tím, co je trendy, ale zakomponujte do svatby detaily, které vnesou do vašeho dne D kousek vás.

Pojistěte si (ne)jen novomanželské štěstí

Pojistěte si (ne)jen novomanželské štěstí

Toužíte po svatebním okamžiku, který si budete pamatovat celý život? Až padne soumrak, vypusťte se svatebčany lampiony spolu s myšlenkou toho, po čem prahnete. Vaše přání ale můžete poslat i po vodní hladině, vodní lampiony totiž nejsou ničím novým.

„S Pavlem jsme svoji tři roky a musím říct, že spolu nejraději vzpomínáme na chvíli, kdy potemnělou oblohu rozzářily lampiony, jejichž prostřednictvím nám naši přátelé pojistili šťastné manželství. Byla to opravdu emotivní podívaná, která byla zvýrazněna také přítomností písničky Hallelujah, tu všichni známe z pohádky Shrek. Když ji náhodou slyším v rádiu, běhá mi mráz po zádech,“ svěřuje se Martina.

 

 

 

Jestli sníte o romantice, je letní svatba pod širým nebem to pravé

Speciál SVATBY: Vyletněná veselka pod širým nebem

Všechny dny nebudou tak krásné, jako ten svatební. Jste na to připraveni?

Speciál SVATBY: Co dělat, aby vám štěstí vydrželo

Proč se brát v kostele nebo na radnici, když je tolik jiných možností...

Speciál SVATBY: Kde se vzít, aby to nebyla nuda

reklama

Související témata: rozvod , svatba , manželství , vztahy

reklama

Přečtěte si také

reklama