Celebrity

13. listopadu 2022 06:01

David Laštovka

Tajemná smrt idola 80. let, Arnošta Pátka. Mrtvé tělo bylo pokryto slupkami pomerančů

Zpěvák Arnošt Pátek patřil v osmdesátých letech k pěveckým hvězdám, konec života ale doslova protrpěl. Nejenže ho sužovaly strašlivé zdravotní problémy, když ho rakovina připravila o pravé oko, nos, část tváře, krku a polovinu zubů, navíc umíral v naprosté chudobě.

Pro showbyznys Arnošta Pátka, jehož rodné jméno bylo Arnošt Piaczek, objevil lovec talentů, producent a hudebník Petr Hannig. Největší slávu prožil v souboru Kroky Františka Janečka, kde působil jako sólový zpěvák. Stal se hvězdou, fanynky po něm šílely a vydělával na tu dobu velké peníze.

Po revoluci zpíval s Jiřím Helekalem, což už na uživení nestačilo, a tak se vrhl do podnikání. Byznys rozjel v oblasti gastronomie a pohostinství. Dva roky před padesátými narozeninami ho však postihly vážné zdravotní problémy. Onemocněl cukrovkou a lékaři mu diagnostikovali zhoubný nádor, kvůli kterému přišel o část obličeje. Rakovina ho připravila o pravé oko, nos, část tváře, krku a polovinu zubů.

Styděl se za to, jak vypadá. Z bytu skoro nevycházel

Dvakrát rozvedený zpěvák dožíval sám v naprosté chudobě v bytě po své mamince. Jeho invalidní důchod činil 4 200 korun, což nepokrývalo ani potřebné náklady na bydlení. Nebýt finanční pomoci od syna, dvou sester a zmíněného kolegy Petra Hanniga, skončil by nejspíše pod mostem.

„Styděl se za to, jak vypadá, skoro nevycházel, na obličeji nosil roušku. A když jsme se třeba sešli v hospůdce, sedával zády k lidem. Doktoři mu slibovali plastiku, ale už to nestihli. Trpěl obrovskými bolestmi, přestávalo ho bavit žít. Jednou mi řekl, že se na smrt těší,“ prozradil webu Prima Ženy Petr Hannig, který se s Pátkem vídal až do jeho smrti.

Fanoušky zasáhla smrt kultovního muzikanta z Depeche Mode

Boj se zrádnými chorobami zpěvák vedl šest let. Zemřel v dubnu roku 2009 ve věku čtyřiapadesáti let. Nalezen byl ve svém bytě, jeho tělo bylo pokryto slupkami od pomerančů. Proč, to zůstává dodnes záhadou. Spekuluje se o tom, že se tak snažil doplnit cukry. Po rakovině se mu cukrovka výrazně zhoršila a příčinou smrti mohl být hypoglykemický záchvat. „Jeho přítelkyně mu volala celý víkend, ale nezvedal mobil, i když mu zvonil. V neděli proto zavolala starší sestře Evě, která se na něj šla podívat. Našla ho na zemi. Prý tam ležel od čtvrtka,“ řekl tehdy deníku Aha! Pátkův syn Tomáš.

Sdílejte článek
Štítky rakovina cukrovka manželství zpěvák Petr Hannig sexy idol Arnošt Pátek Kroky Františka Janečka Jiří Helekal

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.