Taktička Věra málem zapálí byt. Všem je pro smích s krůtí svíčkovou

Soutěživá Věra - Prostřeno! S29 (8)

Středeční vaření v kuchařském souboji patří účastnici první řady VyVolených, dýdžejce Věře Patt. Pokusí se hosty zaujmout například roládou Heleny Vondráčkové nebo babiččinou polévkou. Všechno jí ale bude nekonečně dlouho trvat. A hosté si neodpustí rýpavé poznámky.

Speciální souboj o nejlepší menu pokračuje ve středu u moderátorky, zpěvačky a dýdžejky Věry Patt. Pozve soupeře do svého bytečku a původně má v plánu hostit na terase. To nakonec kvůli počasí přehodnotí. Věra je babičkou a vnouček jí změnil život. Podle svých slov bývala dřív mnohem divočejší. Věra je známá z první řady VyVolených, což jí přineslo popularitu a dostatek pracovních nabídek. Netají se tím, že se do Prostřeno! přihlásila kvůli penězům.

Výhra by se jí hodila na pořízení vlastní DJ konzole, kterou má vyhlédnutou. Že chce Věra vyhrát si povšimli i ostatní. „Soutěživá je, když ona se do něčeho zakousne... Chce vyhrát, je úplný opak mě. Já si peníze vydělám jinak,“ hodnotí Věru Pity, který vařil v úterý. „Každému jídlo pomlouvala, aby dělala všeobecné mínění, že to nebylo dobrý,“ říká Julian. „Já už včera jsem pochopila, že se začíná taktizovat a možná budu litovat, že jsem dala více bodů, než jsem chtěla,“ přemýšlí o taktice středeční hostitelka.

Čtěte také: Soutěžící u Pityho dostanou místo jídla prázdný talíř. Simona vyzná lásku Julianovi

Jak uvidíte na prima+ a vpodvečer na obrazovkách, snažit se sice bude, ale ne všechno se podaří. Čekání na jednotlivé chody bude nekonečné a soutěžící nepochopí, co na chlebu s avokádem, zeleninové polévce a syrovém masu, které si mají smažit sami, tolik trvá. Nejchutnějším chodem bude roláda Heleny Vondráčkové, ke které má Věra i historku, kterou si můžete přečíst v jejím profilu.

Věra soutěžící překvapí masem v hlavním chodu. Tohle nikdo nezná:

Julián si nechá po ruce vodu na uhašení požáru

Soutěžící čekají, že je Věra takzvaně vyvařená a na její jídlo se budou těšit. O to větší zklamání přijde, když po nekonečných průtazích nedostanou nic složitého. Šmejdění v malém bytě a prohlídka suvenýrů z VyVolených všechny zabaví jen na chvíli. Záhadou pro soutěžící bude hlavní chod nazvaný fondue Bourguignonne. Jediný Julian věděl, že jde o kousky masa, které se vkládají do horkého oleje. Každý si svoji porci připravuje sám. Věra tímto jídlem všechny vyděsí i pobaví. Nejprve se ostatních zeptá, jestli poznávají maso, které jim nakrájela. Pak jim hostitelka oznámí, že je to krůtí svíčková. „Řekla nám, že krůtí prsa jsou krůtí svíčková. To jsem nikdy neslyšela,“ diví se Simona. Pity raději pro ověření zavolá svému partnerovi Vítkovi, aby se ho na tuto zvláštní surovinu zeptal.

„Vítek říkal, že ho to taky zarazilo. Myslí si, že krůtí svíčková být nemůže, protože to je vždycky tady nahoře,“ prozradí. Věra postaví doprostřed stolu hořák a hrnec s olejem. Už to vypadá nebezpečně a Karel s Julianem se nervózně rozhlížejí, čím by případný požár hasili. Julian přestane pít vodu, aby ji měl v případě potřeby po ruce na hašení. Plamen je totiž velký a na stole je ke všemu ubrus. Žár je tak velký, že odrovná kameru umístěnou na stropě. Horký olej navíc prská všude kolem, největší dávku schytá Pity. Na závěr si soutěžící pochutnají na roládě, kterou označí za nejlepší jídlo večera. Jak zvláštní večer ohodnotí? Dívejte se!

Sdílejte článek
Štítky požár FTV Prima vaření Prostřeno! fondue taktika dýdžejka Karel Frýd Julian Záhorovský prima+ Věra Patt Petr "Pity" Krejczy Simona Míková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.