Naučte se podle videoreceptu čínskou polévku Congee a buďte FRESH

Čínská rýžová polévka Congee

Skvěle doplní jarní půst. Její kouzlo stojí na jasmínové rýži a pár kouscích kuřete. Tato voňavá polévka se navíc vaří takřka sama. Když je hotová, stačí ji jen nandat do misky, přidat kousky masa a posypat nakrájeným čerstvým zázvorem, jarní cibulkou a dochutit lžící sójové omáčky.

Všechny recepty, které Zdeněk Pohlreich dosud představil ve své nedělní škole vaření Teď vaří šéf!, najdete pěkně pohromadě u nás na webu ZDE

Díly, které jste nestihli sledovat v neděli, si můžete pustit ještě na Prima PLAY

Video recept najdete na úvodním videu.

ČÍNSKÁ RÝŽOVÁ POLÉVKA CONGEE

Suroviny:

1 šálek jasmínové rýže 4 šálky vody kousky kuřete zázvor jarní cibulka sójová omáčka sůl

Postup:

Do hrnce dáme jeden šálek propláchnuté jasmínové rýže, zalijeme 4 šálky vody a osolíme.

Přidáme malý špalíček zázvoru a kousky kuřete. Přivedeme k varu, pak var stáhneme na minimum a necháme povařit zhruba hodinu.

Mezitím si nakrájíme jarní cibulku na kolečka a čerstvý zázvor na jemné nudličky. Když jsou kousky kuřete uvařené, vyndáme je na talíř a okrájíme maso. Do misky nandáme polévku, přidáme kousky masa, posypeme nakrájeným čerstvým zázvorem a jarní cibulkou a dochutíme lžící sójové omáčky.

Další svěží jarní větřík do vaší kuchyně může vnést inspirace z našeho nového čísla časopisu Prima FRESH. Už se prodává a je nadupaný recepty na opravdu chutné pokrmy!

Sdílejte článek