U Romana si soupeři utahují z bezdomovce Luboše. Vysmějí se jeho víře a bydlení ve stanu

Prostřeno! S27 (102) – Slovní přestřelka

V úterý pozve hosty do vypůjčeného bytu čtyřiadvacetiletý číšník Roman. Připraví recepty, které pochytil v práci a jako zábavu zorganizuje travesti show. Velkou otázkou bude účast Luboše, který přišel o bydlení. Dorazí, nebo soutěž vzdá?

Soutěž amatérských kuchařů z Prahy a středních Čech pokračuje v úterý u Romana. Ten žije s přítelem, dvěma psy, agamou a rybičkami. Jeho byt však hosté neuvidí, protože si místo na natáčení pronajal. Zábavu dnes obstará jeho přítel, který už čtvrtým rokem předvádí travesti show. Jak na prima+ a vpodvečer na obrazovce uvidíte, vystoupení nebude připadat zábavné všem. Roman pro hosty připraví osvědčené i nové recepty. Podávat se bude zapečená roláda se sýrem, dýňová polévka, red curry a čokoládový fondant.

V úvodu večera půjdou hosté šmejdit. Podle poloprázdných místností přijdou na to, že nejsou u hostitele doma. Luboš, kterého v pondělí vyrazila majitelka z bytu, vypráví ostatním o své situaci. Bydlet prý bude ve stanu, Dominik mu poradí, že by měl zkusit squat. Nadja při šmejdění opět používá lupu, tentokrát však špínu hledá marně. Proto vleze i do peřin a do skříní. Roman pro Luboše jako předkrm připraví alternativu – sendvič se sýrem. Ostatním bude vadit, že je masová roláda studená. Nadja si do Luboše neopomene rýpnout. „Jsi teďka ten bezdomovec, tak jsi za to vděčný.“ Luboš ji zpraží pohledem a pak si na kameru postěžuje: „Upřímně řečeno, Nadja mě dneska naštvala. Jak hlouběji pronikám do nitra její duše, tak je něco shnilého uvnitř ní.“

Podívejte se, z jaké jsme podle Luboše planety:

Nadja se pustí do Luboše kvůli jeho víře

Polévka z dýně bude pro některé mdlá a Michalovi bude připomínat dětskou výživu. Red curry bude pro hosty záhadou, Dominik si dokonce představuje steak. Půjde ovšem o omáčku z kokosového mléka, rybí omáčky a kari koření s kuřecím masem. Jelikož se maso nevařilo zvlášť, vegetarián Luboš si poručí jen suchou rýži. Nadja si opět rýpne do Luboše a konstatuje, že se pro dnešní Prostřeno! učesal. Všímají si toho i ostatní a Dominik míní, že DJka touží hlavně po pozornosti.

Luboš poučí ostatní, že rybí omáčka v indickém curry nemá co dělat. Mezi ním a Nadjou to pak zase začne vřít. Ona poznamená, že by si jako vegetariánka nemohla na ulici nic koupit k jídlu, maximálně jablíčko. „Nebo hlad,“ odvětí Luboš. „To je převlečená žízeň u tebe,“ nedá se Nadja. Té nejde do hlavy, že si Luboš myslí, že jako jednotlivec změní svět. Pak se ho zeptá, z jaké je planety. „Z Goloka Vrindavan, z téhle planety jsme my všichni, to je náš původní domov,“ poučí ostatní věřící Luboš. Michalovi se to zdá jako šílenost. Pak nebohého vegetariána ještě ostatní provokují rozhovorem o tom, že někdo ze soutěžících jedl maso ze zebry. Ten bude ze soupeřů zoufalý. Naštěstí si pak spraví chuť při dezertu. Svoji porci mu přenechá Dominik i Nadja.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.