U Romana si soupeři utahují z bezdomovce Luboše. Vysmějí se jeho víře a bydlení ve stanu

Prostřeno! S27 (102) – Slovní přestřelka

V úterý pozve hosty do vypůjčeného bytu čtyřiadvacetiletý číšník Roman. Připraví recepty, které pochytil v práci a jako zábavu zorganizuje travesti show. Velkou otázkou bude účast Luboše, který přišel o bydlení. Dorazí, nebo soutěž vzdá?

Soutěž amatérských kuchařů z Prahy a středních Čech pokračuje v úterý u Romana. Ten žije s přítelem, dvěma psy, agamou a rybičkami. Jeho byt však hosté neuvidí, protože si místo na natáčení pronajal. Zábavu dnes obstará jeho přítel, který už čtvrtým rokem předvádí travesti show. Jak na prima+ a vpodvečer na obrazovce uvidíte, vystoupení nebude připadat zábavné všem. Roman pro hosty připraví osvědčené i nové recepty. Podávat se bude zapečená roláda se sýrem, dýňová polévka, red curry a čokoládový fondant.

V úvodu večera půjdou hosté šmejdit. Podle poloprázdných místností přijdou na to, že nejsou u hostitele doma. Luboš, kterého v pondělí vyrazila majitelka z bytu, vypráví ostatním o své situaci. Bydlet prý bude ve stanu, Dominik mu poradí, že by měl zkusit squat. Nadja při šmejdění opět používá lupu, tentokrát však špínu hledá marně. Proto vleze i do peřin a do skříní. Roman pro Luboše jako předkrm připraví alternativu – sendvič se sýrem. Ostatním bude vadit, že je masová roláda studená. Nadja si do Luboše neopomene rýpnout. „Jsi teďka ten bezdomovec, tak jsi za to vděčný.“ Luboš ji zpraží pohledem a pak si na kameru postěžuje: „Upřímně řečeno, Nadja mě dneska naštvala. Jak hlouběji pronikám do nitra její duše, tak je něco shnilého uvnitř ní.“

Podívejte se, z jaké jsme podle Luboše planety:

Nadja se pustí do Luboše kvůli jeho víře

Polévka z dýně bude pro některé mdlá a Michalovi bude připomínat dětskou výživu. Red curry bude pro hosty záhadou, Dominik si dokonce představuje steak. Půjde ovšem o omáčku z kokosového mléka, rybí omáčky a kari koření s kuřecím masem. Jelikož se maso nevařilo zvlášť, vegetarián Luboš si poručí jen suchou rýži. Nadja si opět rýpne do Luboše a konstatuje, že se pro dnešní Prostřeno! učesal. Všímají si toho i ostatní a Dominik míní, že DJka touží hlavně po pozornosti.

Luboš poučí ostatní, že rybí omáčka v indickém curry nemá co dělat. Mezi ním a Nadjou to pak zase začne vřít. Ona poznamená, že by si jako vegetariánka nemohla na ulici nic koupit k jídlu, maximálně jablíčko. „Nebo hlad,“ odvětí Luboš. „To je převlečená žízeň u tebe,“ nedá se Nadja. Té nejde do hlavy, že si Luboš myslí, že jako jednotlivec změní svět. Pak se ho zeptá, z jaké je planety. „Z Goloka Vrindavan, z téhle planety jsme my všichni, to je náš původní domov,“ poučí ostatní věřící Luboš. Michalovi se to zdá jako šílenost. Pak nebohého vegetariána ještě ostatní provokují rozhovorem o tom, že někdo ze soutěžících jedl maso ze zebry. Ten bude ze soupeřů zoufalý. Naštěstí si pak spraví chuť při dezertu. Svoji porci mu přenechá Dominik i Nadja.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.