Celebrity

15. května 2023 11:50

Anna Fedorov

Vágner o Zagorové: Zažil jsem vše, co v Bodyguardovi. Byla mým nejbližším člověkem

Karel Vágner v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS

Zažil jsem prakticky všechno, co je v bijáku Bodyguard. Přesně tak vzpomíná na letité přátelství s Hanou Zagorovou hudebník a skladatel Karel Vágner. V pořadu Povídej popsal začátek jejich spolupráce, a dokonce i přiblížil, jak skončil jejich milostný poměr. Se zpěvačkou, která zemřela loni v létě, se muzikant kamarádil dlouhých 50 let. Její odchod ho proto silně zasáhl.

Hudebník, textař, producent a skladatel Karel Vágner prošel v životě řadou kapel. Nejvíce ho ovšem proslavila spolupráce se zpěvačkou Hanou Zagorovou. S tou se seznámil v 70. letech minulého století, kdy působil jako kapelník Evy Pilarové. Zagorová u ní tehdy hostovala na koncertním programu. Když se pak rozhodla osamostatnit se a založit vlastní kapelu, zlanařila také Vágnera. Ten nad její nabídkou neváhal ani minutu. V Zagorové viděl obrovský potenciál a talent.

Krátce poté, co odešel od Pilarové, se ovšem stala velká tragédie, která zasáhla nejen jej, ale i samotnou Zagorovou. „Nechal jsem se od Hanky zlomit a s Víťou Hádlem, mým klavíristou a skladatelem, jsme společně odcestovali na koncert do Vilniusu. Byla tam obrovská hala a Hanka to tam rozsekala. Poté jsme se vrátili na hotel a otevřeli si malou flašku Becherovky. Zničehonic do pokoje napochodoval Hádl. Byl bílý jako vápno a řekl: ‚Karle, naše kapela je mrtvá. Spadli s letadlem,‘“ vzpomínal Vágner na havárii, která se stala na pražském ruzyňském letišti v roce 1973.

Čtěte také: Liběna Rochová byla po rozvodu jako tělo bez duše. Vyléčila mě práce, přiznala

Tehdy tam zemřelo 66 lidí. Mezi nimi byla také řada Karlových a Hančiných kamarádů – muzikantů z Vágnerovy bývalé kapely. „Strašně mě to sebralo a srazilo na kolena a v takovém okamžiku člověk potřebuje, aby ho někdo chytil za ruku. Shodou okolností to byla Hanka,“ popsal Vágner s tím, že je tato událost sblížila.

Jak rychle jejich románek začal, tak i skončil. „Potom mi Hanka řekla jednu krásnou větu: ‚Pojď, vykašleme se na to. Víš, že se máme rádi, a kdybychom spolu žili, zabijeme se.‘ Absolutně jsem s tím souhlasil. Ono se skoro nic nezměnilo, akorát jsme neměli intimní vztah,“ svěřil se Vágner, který byl zprvu Hančiným kapelníkem a také důvěrníkem. Až do její smrti zůstal jejím blízkým přítelem. „Zažil jsem prakticky všechno, co je v bijáku Bodyguard,“ dodal s odkazem na slavný film Osobní strážce.

Když Hanka loni v létě zemřela, sebralo ho to. „Bylo to přátelství na život a na smrt. Byli jsme spolu 50 let a nikdy jsem v životě nikoho tak blízkého neměl,“ řekl smutně hudebník, který se v umělecké branži pohybuje desítky let. Celý rozhovor si můžete poslechnout v premiérovém dílu pořadu Povídej Radky Červinkové v neděli 28. května od 21:25 na CNN Prima NEWS.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.