Sex a vztahy

10. prosince 2017 10:00

Martina Čerňanská

Udělejte inventuru vašich lásek a změňte svůj život!

Říkáte si za tím, proč vaše vztahy nemají dlouhé trvání a proč se vám v ložnici pánové střídají jako na běžícím pásu? Máme tipy, díky kterým odhalíte pravou příčinu vašich jepičích či jinak nevydařených romancí.

Než si stihnete zapamatovat jeho jméno je už zase pryč a vy polykáte slzy na litry a bolest zajídáte zmrzlinou a splachujete vínem? Jenomže co to pomůže, stejně jste už zase sama? Možná je na čase setřít slzy, vzít rozum do hrsti a vzít to za lepší konec, abyste si mohla přičichnout ke štěstí.

„Když jsem takhle zavzpomínala s odstupem času na Honzu, Tomáše a Petra, byla jsem v šoku. Se všemi to stálo za starou belu a já pořád nechápala proč, když byli tak…. Ano, jeden jako druhý, a ten třetí jako první. Jestli pořád točíte jeden a ten stejný typ mužských, vždycky to dopadne na vlast obdobně. Kretén bude pořád jenom kretén, stejně jako pohodář se smyslem pro humor tím, co vás rozesměje jako už dlouho nikdo. Už chápete, co vám tím chci naznačit?,“ vybízí k zamyšlení Sandra, která po letech nezdarů ve vztahu konečně prozřela, a jak sama připouští, taky to nebylo hned.

Má dáti, dal

Na lásku jste ve fázi vaší romance byly vždycky dva. A tak jste dostávali i přijímali. Jednou to bylo hezké a stálo to za to, jindy to třeba trochu zabolelo. Vzpomínky jsou strašně fajn, natožpak ty líbivé ale mnohem větší význam by pro nás mělo mít ponaučení. Díky tomu se totiž můžeme odpíchnout a v dalším vztahu či partnerství se zachovat znale. Hlupák totiž není ten, kdo se zklamal, ale ten, kdo tak činí opakovaně, aniž by si dal bacha. Pokud jste utržila šrám na srdci, tak se vyplačte a pak už žádnému jinému neumožněte, aby vám učinil to stejné. To raději opusťte scénu dřív, než se k tomu bude schylovat zas a znovu.

Přestaňte plakat nad nešťastnou láskou a začnětě jednat, Foto: istock.com

Kdo byl tím viníkem?

Zamyslete se nad tím, zda jste to či ono nemohla udělat jinak, proč jste tehdy jednala právě tak, jak vás k tomu donutila situace a jestli náhodou jste neměla zvolit jinou taktiku. Nejde tady ani tak o to, že brečet nad rozlitým mlékem je hloupost. Ale spíše pouvažovat nad tím, zda se skutečně neobjevila ve vašem počínání chyba. Hrát si na paní dokonalou klidně můžete, ale být upřímná sama k sobě se vám mnohonásobně vyplatí. Druhým můžete namluvit cokoliv, ale svému já bohužel absolutně vůbec nic.

Dejte šanci i těm, co nevypadají na partii vašich snů

První dojem je fajn věc, ale vybírat si pořád dokola stejné chlápky, taky není řešení. Třeba se David jenom stydí, a přitom je to chlap se vším všudy, kterého právě teď potřebujete. Nekategorizujte mužské jen podle vzhledu, postavení, nebo snad výše konta, tyto aspekty jsou zavádějící a samy o sobě neukazují víc než trochu té vaší povrchnosti. Jasně, možná budete mít ve skříni místo mohérového svetříku ten kašmírový, ale prázdnotu ve vašem srdci vám to nenahradí tak jako tak. Koupit si můžete dovolenou, dobrý oběd, ale nikdy ne lásku. Tak s ní neobchodujte, ale prostě se k ní promilujte.

Poslouchejte své nitro a ženskou intuici

Neptejte se kamarádek, maminky, nebo snad sestry. Odpověď, jak máte s daným mužským postupovat, najdete vždycky a jenom u sebe. Sama nejlépe víte, jak si společně stojíte. Názory jiných prezentují postoj jejich, nikoliv váš. A přece se nechcete rozhodnout špatně jenom proto, že vaše na oko kamarádka vám Petra prostě závidí, nebo ji schází odvaha.

Přečtětě si i další články na téma láska a vztahy:

autor: LZ

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.