zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Věty, které zachraňují vztah. Je dobré je znát!

Věty, které zachraňují vztah. Je dobré je znát!
Autor: istock.com Věty, které zachraňují vztah. Je dobré je znát!
cernanm , Vydáno: 28.10.2017
Manželství rozhodně není žádnou procházkou růžovým sadem. Zkušené ženy dobře vědí, že začátky vztahů bývají krásné, ale nelze se jimi nechat ukolébat. Dříve či později se každá, ba i seberomantičtější láska utká s každodenní realitou, a tam už záleží na síle vzájemného citu. Odolá, anebo uvadne?

reklama

Hlavně tedy záleží na těch dvou. Většinou nezbude než přemýšlet nad tím, jak případnou krizi odvrátit. Výbušnou situaci pomůže zklidnit třeba i obyčejná věta. A o které kouzelné větičky se jedná?

Vím, že to máš teď těžké.

Partner je delší dobu rozladěný, bez nálady, bez energie. Ať už je to kvůli problémům v práci, anebo vzhledem k jinému trápení, dejte mu najevo, že chápete jeho nynější svízelnou situaci a že ho, jak se říká, podržíte. Uvedenou větou projevíte pochopení a soucit. Když mu však naopak řeknete: „Chováš se jako blázen, nemluvíš, vůbec mi nepomáháš, naprosto mě ignoruješ...“ vše jen zhoršíte.

Co mám udělat, aby ses cítil líp?

Tahle věta ve většině svazků zoufale chybí, často ani nikdy nezazní. Přitom je to tak jednoduché! Představte si to sama na sobě. Když máte opravdu špatný den a byla by vám položena tato otázka, velmi pravděpodobně ožijete a začnete přemýšlet nad tím, co by vám vylepšilo náladu. Společná večeře? Kino? Koupel při svíčkách? Procházka po břehu jezera? Rozhovor o tom, kam se pojede na dovolenou?

Hodíte se k sobě? Vyzkoušejte si v partnerském horoskopu!

Můžu ti nějak pomoci?

Velmi empatická věta, ovšem je třeba, abyste jí myslela vážně. Když na partnerovi poznáte, že se necítí dobře a něco ho trápí, zejména pokud se vám s tím svěří, a vzápětí mu nabídnete pomoc, je to k nezaplacení. Možná ji přijme a řekne: „Ano, táta onemocněl, pojeď za ním se mnou.“ A i kdyby odpověděl, že ten problém si musí vyřešit sám, jistě ocení, že jste mu podala pomocnou ruku.

Měl jsi hezký den?

Neklaďte tuto otázku jen jako nějakou nadbytečnou frázi, která se pronese, jen aby řeč nestála. Ptejte se tak, aby partner viděl, že vám skutečně záleží na tom, zda prožil příjemný den. Pokud jste zvyklá jen zamumlat: „Co v práci?“ a pak hned začít mluvit o něčem jiném, není to vůči vašemu protějšku fér. Budte upřímně zvědavá. Tím, že budete demonstrovat skutečný zájem o to, co váš partner dělá a prožívá, dokážete, že vám na něm opravdu záleží.

Opravdu jsi mi moc pomohl, děkuji.

Obyčejné poděkování dělá zázraky. V dlouhodobém vztahu je velice jednoduché v kterémkoli okamžiku sestavit sáhodlouhý seznam toho, čím vás v poslední době partner rozčilil. Je ale vysoce pravděpodobné, že vám alespoň jedinou věcí v těchto dnech život také zpříjemnil. Poděkujte mu. Zdůrazněte, že vám tím moc pomohl a že si toho vážíte. Neberte fakt, že pro vás udělal něco milého, jako samozřejmost.

Pamatuješ si, jak jsme... ?

Největším bohatstvím spokojených dvojic jsou společné vzpomínky na hezké chvíle. Ty pak velice pomáhají v dobách nelítostných krizí. Připomeňte si dávný zábavný zážitek, romantickou situaci, komický okamžik, dojemný moment anebo si společně prohlédněte staré fotografie.

Mohlo by vás dále zajímat:

A jaký vztah s partnerem máte vy?

10 návodů, jak vybudovat dokonalý vztah s partnerem

Riziko rozvodu: Podle čeho poznáte, že je u vás vyšší?

Riziko rozvodu: Podle čeho poznáte, že je u vás vyšší?

Sexting funguje skvěle, musí ale vyhovovat oběma partnerům

Sexting může váš vztah skvěle okořenit. Jak ale na něj?

autor: EM 

reklama

Související témata: komunikace , vztahy , manželství , hádky , rozvod , rozchod

reklama

Přečtěte si také

reklama