Celebrity

24. října 2022 14:00

Anna Fedorov

Tomáš Klus chce navštívit místo, kde zemřel jeho otec. Plánuje vyrazit ještě letos

POVÍDEJ (42)

Zpěvák Tomáš Klus přišel v dětství o tatínka. Teď se rozhodl navštívit místo, kde jeho otec zemřel. Do Tater se prý chce vydat hlavně ze zvědavosti. „Většinou na taková místa jedete, když si potřebujete v sobě něco uzavřít. Já ale v sobě nemám žádnou rozepři. Nikdy jsem nežil s bolestí výčitky, že mě tu táta nechal,“ řekl v pořadu Povídej Klus.

Navštívit Tatry plánuje Tomáš Klus ještě v letošním roce. Společnost mu bude dělat bratr jeho zesnulého otce. „Pojedu tam se strýcem, který se mě v poslední době ujal. Jelikož jsem neměl tátu, neměl jsem ani tendence dělat chlapské věci. Umím si třeba dobře popovídat, protože jsem vyrůstal s mámou a babičkou, které hodně mluvily. Opravit auto už ale nedokážu. Naštěstí mám strýce, který mi v těchto věcech pomáhá,“ svěřil se moderátorce Radce Červinkové Klus.

Navštívit místo, kde jeho tatínek zemřel, chce hlavně ze zvědavosti. „Předtím jsem neměl čas ani touhu tam jet. Většinou na taková místa jedete, když si potřebujete v sobě něco uzavřít. Já ale v sobě nemám žádnou rozepři. Nejedu tam udělat tečku za něčím. Nikdy jsem nežil s bolestí výčitky, že mě tu táta nechal. Odpustil jsem mu to,“ pokračoval hudebník, který přišel o otce v pouhých deseti letech.

„Táta vždycky miloval hory, a i když jsme jeli třeba k moři, vždy byl součástí výletu výšlap. To se mu ale nakonec stalo osudným,“ uvedl hudebník. „Táta začal po revoluci podnikat – stavět silnice. Byl to poměrně tvrdý byznys. A všechny starosti, které měl, jezdil řešit do samoty a do hor. A jednou už se nevrátil. Rozhodl se vyšlapat na obrovský štít a nevyšlo to,“ popsal Klus, jehož otec zemřel v Tatrách, když spadl z Kôprovského štítu.

Klus prý nějaký čas žil s myšlenkou, že je táta na služební cestě. „Odjel a nikomu nic neřekl a dlouho se nevědělo, kde je,“ doplnil rodák z Třince.

Klus: S tátou byla legrace, ostatní děti mi ho záviděly

V rozhovoru s moderátorkou Radkou Červinkovou také přiznal, že z otcovy smrti trauma nikdy neměl. „Neměl jsem trauma z toho, že táta odešel. Samozřejmě jsem byl smutný, ale neměl jsem výčitky. Takové věci se prostě stávají a lidi potkávají i horší osudy. Jsou děti, které přišly o oba rodiče nebo všechny sourozence a zůstaly samy. Jako dítě jsem byl schopný se na to takhle podívat,“ vysvětlil trojnásobný otec.

Přesto jsou prý chvíle, kdy mu otec velice chybí. Zvlášť teď, když má sám tři děti. „Teď mi chybí víc, než když jsem byl dítě, protože vím, že by byl skvělý děda. Byla s ním fakt pr*el a pamatuji si, že vždycky, když jsme někde byli spolu, mi ho ostatní kamarádi záviděli,“ sdělil hudebník v pořadu Povídej.

Ze sestřiny smrti měl velké trauma

Klus v dětství prožil i další trauma, zemřela mu mladší sestra na rakovinu. Holčičce nebyl ani rok. „Sestra odešla, když mi bylo osm let. Bylo to strašně rychlé,“ svěřil se Klus. Tehdy ho trápily výčitky, že její smrt přivolal on. „Měl jsem z toho velké trauma. Byla malinká a plakala. Já tehdy chodil na ranní tréninky a vždycky si říkal, že bych raději žádnou ségru neměl. Že furt řve a já se nemůžu vyspat. Pak jsem to nesl hodně těžce a vyčítal si, že jsem její smrt přivolal,“ přiznal šestatřicetiletý zpěvák. Až později se prý dozvěděl, že kdyby se narodila o dva roky později, přežila by.

„Myslím si, že ve mně tato ztráta otevřela touhu po poznání něčeho, co přesahuje mě samotného, mou mysl i představivost. Po jejich smrti jsem si neustále klad otázky: Kam šli? Koukají na mě z oblaků? Uvidím je ještě? Vím, že jsem měl poměrně intenzviní kontakt s Bohem. Jako malý jsem se začal modlit, přitom mamka ani babička, se kterými jsem pak vyrůstal, na tohle nebyly. Posloužilo mi to jako taková berlička,“ uzavřel hudebník.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.